Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
 • Polish
 • English
 • NC
  • NC
 • Xantos
  • Xantos

Ostatnie gazetki • HTM Kowalczykowie
  • HTM Kowalczykowie

Aktualne wydarzenia

25 marzec 2017, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Na zachodzie ponad 50 procent małych firm korzysta z tego typu rozwiązań...

Raporty i wyniki badań wciąż jasno wskazują, że znaczny odsetek małych firm w Polsce zarządza swoją dokumentacją i przepływem informacji w sposób całkowicie analogowy. Informatyzacja wśród małych i średnich firm goni Zachód, jednak nadal jest w tym zakresie sporo do zrobienia. Popularyzacja i coraz większa dostępność specjalistycznego oprogramowania może pomóc polskim przedsiębiorstwom uzyskać zupełnie nową jakość zarządzania. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie rozwiązania.

24 marzec 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Przed nami derby ziemi chojnowskiej. Zapowiedź weekendowych rozgrywek piłkarskich

Przed nami weekendowe rozgrywki w lokalnym futbolu. Z pewnością największe emocje budzą derby ziemi chojnowskiej w legnickiej klasie okręgowej – w sobotę zmierzą się ze sobą zespoły Czarnych Rokitki i Chojnowianki Chojnów. Prezentujemy plan meczów na 25 i 26 marca.

24 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W weekend nie zapomnij o zmianie czasu

Już w najbliższy weekend wracamy do czasu wschodnioeuropejskiego.

24 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Miał być w zeszłym roku, będzie w tym. Trwają prace przy chodniku z Chojnowa do Michowa

Od kilku tygodni kierowcy jadący ulicą Legnicką muszą liczyć się z drobnymi utrudnieniami drogowymi. Wszystko za sprawą prowadzonych prac nad chodnikiem, który już wkrótce połączy miasto z Michowem.

24 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Propozycja darmowych szczepień przeciw grypie dla chojnowian po 60. roku życia

Zgodnie z wymogami Światowej Organizacji Zdrowia stwierdza się celowość corocznych szczepień osób z tzw. grup wysokiego ryzyka, do których należą m.in. osoby powyżej 60. roku życia. W dniu wczorajszym do Urzędu Miejskiego wpłynęła propozycja uchwały w sprawie uchwalenia programu zdrowotnego w zakresie szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Miasta Chojnowa z grupy szczególnego ryzyka (osób od 60 roku życia), której autorem jest radny Paweł Grabek.

24 marzec 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy wejściówki do Parku Rozrywki Play City

Drodzy Czytelnicy! Przed nami kolejny konkurs, tym razem skierowany do dzieci! Do rozdania mamy 2 pojedyncze wejściówki do Parku Rozrywki Play City, który mieści się w Galerii Piastów w Legnicy.

23 marzec 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Co jest grane w Chojnowie?

Jeśli nie macie jeszcze planów na sobotę, warto rozważyć wyjście do kina. Chojnowskie Kino Kultura będzie czynne tylko w sobotę. Na dużym ekranie będziemy mieli okazję zobaczyć najnowszy film Agnieszki Holland – „Pokot”, oraz tradycyjnie pojawi się coś dla najmłodszych widzów.

23 marzec 2017, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 1
Stalowe pręty do budowania domu - na co zwracać uwagę?
Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach ciężko byłoby wybudować dom bez używania jakichkolwiek stalowych prętów. Wykorzystywane są one przede wszystkim do wykonywania zbrojenia, które dodatkowo ma wzmacniać cały budynek i gwarantować jego stabilną konstrukcję. Poniżej postanowiliśmy dokładnie przeanalizować poszczególne aspekty prętów stalowych, aby móc Ci je jeszcze lepiej przedstawić.
23 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowscy policjanci zatrzymali włamywacza. Kradł bo potrzebował pieniądze na...

Chojnowscy kryminalni w wyniku podjętych działań operacyjnych zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Wartość strat jakich dokonał zatrzymany szacuje się na kwotę ponad 2 tys. złotych. Sprawca został osadzony w policyjnym areszcie. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

23 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie (i sztandary)

Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - ta sentencja autorstwa kardynała Stefana Wyszyńskiego przyświecała Czesławowi Kowalakowi, znanemu legnickiemu historykowi i regionaliście, przy tworzeniu publikacji dotyczącej pomników i tablic pamiątkowych w Legnicy po II wojnie światowej. Kilka lat później światło dzienne ujrzał zbiór sztandarów szkolnych ziemi legnickiej, a w ostatnich miesiącach na półkach bibliotek pojawił się album "Sztandary ziemi legnickiej (1945 – 2016)". To właśnie ta ostatnia pozycja była głównym tematem dzisiejszego spotkania autorskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Jak się okazuje, nasz Chojnów jest miastem niezwykle bogatym w sztandary.

23 marzec 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Repertuar kina Helios (24-30 marca)

Prezentujemy repertuar kina Helios w Legnicy. Ważny od 24 do 30 marca 2017 roku.