Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Nowe mieszkania

  • OLA PHU
    • OLA PHU
  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie
  • Gabinety lekarskie
    • Gabinety lekarskie

Aktualne wydarzenia

25 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnów na trasie Cyklostrady Dolnośląskiej
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przedstawił koncepcję Cyklostrady Dolnośląskiej - sieci długodystansowych dróg rowerowych w regionie, której łączna długość ma przekroczyć 1800 kilometrów. Na liście projektowanych odcinków znalazł się fragment z Chojnowa do Złotoryi.
25 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Od 27 marca zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie, limity osób w sklepach i kościołach
Rząd zdecydował o zaostrzeniu zasad bezpieczeństwa. Od 27 marca zamknięte będą m.in. przedszkola i salony fryzjerskie, czekają nas także nowe limity osób w sklepach i kościołach.
25 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Młodzież doradza staroście
Zainaugurowany w 2019 roku Młodzieżowy Zespół Doradczy Starosty Legnickiego ma za sobą już pięć posiedzeń. Ze względu obostrzenia sanitarne, wczorajsza sesja odbyła się w trybie zdalnym.
24 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Domowa awantura zakończona interwencją policji. 29-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności

Policjanci Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 29-latka, który awanturował się przed drzwiami mieszkania, do którego usiłował się dostać. W trakcie podjętej wobec niego interwencji naruszył nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy. Mężczyzna usłyszał również zarzut znieważenia mundurowych słowami uznanymi powszechnie za wulgarne i obelżywe.

24 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rozpoczęły się prace nad gminnym żłobkiem
- Trwają prace ziemne w Kolonii Kołłątaja, miejscu, w którym jeszcze w tym roku powstanie pierwszy gminny żłobek - informuje Urząd Gminy. Plac budowy był dziś wizytowany przez przedstawicieli władz gminy.
24 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
PSZOK w Białej odwiedzany przez mieszkańców innych gmin. Śmieci tam jednak nie zostawią
Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych działają już w naszych gminach od wielu lat, pomimo tego wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy kto może zostawić tam swoje śmieci...
23 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Niemal 30 proc. testów z wynikiem pozytywnym
Niemal 30 procent testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 wśród mieszkańców powiatu legnickiego ma wynik pozytywny - wynika z dzisiejszych danych Ministerstwa Zdrowia. Od początku tygodnia pozytywny wynik na obecność wirusa zobaczyło 37 osób z naszego powiatu.
23 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zatrzymany 37-letni mieszkaniec gminy Chojnów. Był poszukiwany dwoma listami gończymi
Policjanci działający na terenie powiatu legnickiego oraz Legnicy zatrzymali wczoraj sześć poszukiwanych osób. Wśród nich znalazł się mieszkaniec gminy Chojnów, który był poszukiwany dwoma listami gończymi.
23 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dziś marcowa sesja Rady Gminy
Już dzisiaj marcowa sesja Rady Gminy. Po raz kolejny radni obradować będą z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość. Zobacz nad jakimi sprawami dziś się pochylą.
22 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej po raz kolejny apeluje o ograniczenie wizyt
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej po raz kolejny przypomniał o ograniczeniu wizyt w ośrodku. Od interesantów oczekuje się bezwzględnego przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
22 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejne ułatwienie dla osób z niepełnosprawnością w starostwie
W legnickim starostwie oddano do użytku nową windę  dofinansowaną środkami z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Powstała ona z myślą o likwidacji barier architektonicznych.