Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Nowe mieszkania

  • OLA PHU
    • OLA PHU
  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie
  • Gabinety lekarskie
    • Gabinety lekarskie

Aktualne wydarzenia

08 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Trzeźwy poranek
Od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu legnickiego prowadzona akcja prewencyjna Trzeźwy Poranek. Działania ukierunkowane będą na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu.
07 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Trwają prace nad chodnikiem z Piotrowic do Chojnowa
Trwają oczekiwane od dawna prace nad budową nowego chodnika, który już wkrótce połączy Piotrowice i Chojnów. Zobacz zdjęcia.
06 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Mocne uderzenie Kamila Mroczkowskiego. Wygrana tym razem bez nokautu
Kamil Mroczkowski dopisał do swojego dorobku kolejne zwycięstwo na zawodowym ringu. Jego rywalem na gali Queensberry Polska w Gniewie był Białorusin Artsiom Czarniakiewicz. Pochodzący z naszego regionu zawodnik wygrał jednogłośnie na punkty.
05 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Akcja "Prędkość". Ponad 100 kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości
135 skontrolowanych pojazdów, ponad 100 kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości oraz dwa zatrzymane uprawnienia - to cyfry, które najlepiej pokazują skale problemu związanego z przekraczaniem dozwolonej prędkości.
05 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
40 kolejnych zakażeń od początku tygodnia. Raport z ostatnich dni
W ciągu minionej doby u trzynastu mieszkańców powiatu legnickiego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje w dzisiejszym raporcie Ministerstwo Zdrowia.
05 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 6
Chojnowscy policjanci poszukują złodzieja figurki Matki Boskiej
Komisariat Policji w Chojnowie prowadzi dochodzenie w sprawie uszkodzenia mienia oraz kradzieży figurki Matki Boskiej. Złodziej prawdopodobnie uczestniczył w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Mszy Świętej.
05 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przed nami gminne mistrzostwa w tenisie stołowym
W niedzielę świetlica wiejska w Goliszowie po raz kolejny gościć będzie gminne mistrzostwa w tenisie stołowym. Chętni będą mogli zapisać się na miejscu.
05 marzec 2021, Partnerstwo,
Narzędzia skrawające – rodzaje, budowa i zastosowanie
Narzędzia skrawające stosowane są do obróbki ubytkowej podczas procesu skrawania. Skrawanie obejmuje zaś usuwanie małych fragmentów obrabianego materiału w celu nadaniu mu odpowiedniego kształtu. Narzędzia skrawające cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród amatorów, jak i fachowców zajmujących się obróbką skrawaniem. Chcesz poznać ich rodzaje, budowę i zastosowanie? Zapraszamy do lektury!
04 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Policjanci zatrzymali kierowcę - w samochodzie znaleziono środki odurzające
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 31-letniego kierowcę Audi. W trakcie wykonywanych czynności, pod siedzeniem kierowcy ujawnili woreczek foliowy, w którym znajdowała się tabletka ecstasy oraz dwa zawiniątka z filii aluminiowej z zawartością suszu roślinnego.
04 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 4
Samorządowcy omawiali plany rewitalizacji linii kolejowej Chojnów – Rokitki
3 marca, Wójt Gminy Chojnów – Andrzej Pyrz uczestniczył w spotkaniu w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów, którego tematem było omówienie współpracy rewitalizacji linii kolejowych Chojnów – Rokitki oraz Chocianów – Duninów - informuje Urząd Gminy Chojnów.
04 marzec 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Pozimowe naprawy na gminnych drogach
Tegoroczna zima nie była łaskawa dla naszych dróg. Najpierw mróz a potem odwilż sprawiły, że wiele nawierzchni przypina poligonowy krajobraz. Problem szczególnie odczuwalny jest na nieutwardzonych drogach gminnych, na których na szczęście od tygodnia pracują już równiarki.