Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform
Nowe mieszkania

  • OLA PHU
    • OLA PHU

Ostatnie gazetki

  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie
  • Gabinety lekarskie
    • Gabinety lekarskie

Aktualne wydarzenia

08 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wypadek na DK94. Nietrzeźwi uczestnicy zdarzenia zatrzymani przez policję
Wczoraj, w godzinach wieczornych, na drodze krajowej nr 94 między Chojnowem a Okmianami doszło do wypadku. Na miejscu zatrzymany został nietrzeźwy 45-latek. Drugi z mężczyzn uciekł z miejsca zdarzenia i został zatrzymany przez policjantów po bezpośrednim pościgu. Okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie upojenia alkoholowego mając 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
08 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gminne urzędy przypominają o opłacie za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż alkoholu
31 stycznia upływa termin złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży oraz wniesienia opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż alkoholu.
07 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Kolejne chojnowskie ulice doczekają się oświetlenia
Urząd Miejski poszukuje wykonawców oświetlenia na ulicy generała Andersa oraz fragmentach ulic Legnickiej i generała Maczka. Znajdujące się na skraju Chojnowa drogi wciąż toną w ciemności.
07 styczeń 2021, admin,
Modernizacja sieci wodociągowej
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o przerwie w dostawie wody.
05 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
30 nowych zakażeń w powiecie legnickim. Trwa budowa covidowego szpitala modułowego
U trzydziestu mieszkańców powiatu legnickiego w ciągu minionej doby potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje we wtorkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia.
05 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Lokalne przychodnie zakwalifikowane do Narodowego Programu Szczepień przeciwko SARS-CoV-2
Gminne przychodnie w Krzywej oraz w Rokitkach zostały zakwalifikowane do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 - poinformowali Wójt Gminy Chojnów oraz Kierownik Gminnego Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej. Ośrodki spełniły wszystkie wymagania konieczne do przeprowadzenia akcji. Na mapie punktów szczepień znalazła się także przychodnia w Chojnowie.
05 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Bez opłaty targowej w 2021 roku
Do końca roku nie będzie pobierana opłata targowa - poinformował Urząd Miejski. To efekt zmian w ustawie covidowej. Gminy, które ucierpią na tym finansowo, mają otrzymać rekompensatę dochodów utraconych ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.
04 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Policja: Sylwester i Nowy Rok minął dość spokojnie i bezpiecznie
Zarówno Sylwester jak i Nowy Rok przebiegły na terenie powiatu legnickiego dość spokojnie choć mundurowi nie narzekali na brak zajęć. Restrykcje dosięgnęły osób, które w sposób rażący łamali obowiązujące przepisy.
04 styczeń 2021, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Skup srebra – co warto wiedzieć?
Srebro zalicza się do metali szlachetnych, które doskonale przewodzą ciepło oraz energię elektryczną. Ze względu na swoje cenne właściwości surowiec ten wykorzystywany jest więc nie tylko w jubilerstwie, ale również w przemyśle, a nawet w branży medycznej. Recykling srebra to zadanie, które umożliwia powtórne wykorzystanie metalu, jednocześnie zachowując jego nieodnawialne złoża.
04 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Skatepark, pumptrack i budowa ulicy Bielawskiej wśród zadań inwestycyjnych na 2021 rok
Chojnowscy radni na grudniowej sesji jednogłośnie przyjęli budżet miasta na 2021 rok. - Jest to budżet skrojony na miarę oczekiwań i potrzeb, oparty jednakże o realne możliwości finansowe w tym trudnym dla naszego kraju okresie - zaznacza burmistrz Jan Serkies.
04 styczeń 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
GDDKiA: Ruszyły przetargi na prace przygotowawcze dla A4 i S5
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetargi dotyczące opracowania dokumentacji dla budowy lub rozbudowy autostrady A4 od Krzyżowej do Wrocławia oraz budowy drogi ekspresowej S5 od Sobótki do Bolkowa.