Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiadomości

27 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ruszyło głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego
27 lutego ruszyło głosowanie w ramach Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Swój głos możemy oddać osobiście w Urzędzie Gminy lub drogą internetową.
26 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 2
W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego
Rowerzyści lekceważący przepisy drogowe i stwarzający zagrożenie to wciąż niestety częsty widok na chojnowskich ulicach. Jednym z najczęstszych błędów jest przejeżdżanie przez jezdnię po przejściu dla pieszych pomimo obowiązku zejścia i przeprowadzenia roweru. Na tego typu zachowania uwagę zwracali policjanci, podczas realizowanych na terenie powiatu legnickiego działań NURD.
26 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 2
230 tysięcy na konserwację malowideł ściennych w pątnowskim kościele
Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu rozstrzygnął I etap Programu „Ochrona zabytków”. Wsparcie finansowe na łączną kwotę prawie 106 mln zł otrzymały 444 projekty w całej Polsce - wśród nich znalazła się konserwacja malowideł ściennych w kościele filialnym w Pątnowie.
26 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rekrutacja do chojnowskich szkół podstawowych
Od 1 do 22 marca chojnowskie szkoły podstawowe czekać będą na wnioski o przyjęcie do klasy I na rok szkolny 2021/2022. Harmonogram rekrutacji określa zarządzenie Burmistrza Miasta Chojnowa ze stycznia 2021 roku.
26 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Łukasz Niemczyk wystąpi jutro na Suzuki Boxing Night V. Transmisja w TVP Sport
W sobotę na gali Suzuki Boxing Night V w Lublinie zmierzą się ze sobą najlepsi polscy pięściarze - wśród nich znalazł się Łukasz Niemczyk, którego walkę będziemy mogli zobaczyć na żywo w TVP Sport.
25 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zbiory chojnowskiego muzeum w internecie
Muzeum Regionalne w Chojnowie wirtualnie udostępniło swoje zbiory w serwisie MuzeOn.pl.
25 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Fałszywe maile z informacją o błędnie opłaconych składkach. ZUS ostrzega
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi mailami z informacją o błędnie opłaconych składkach lub o braku wpłaty i konieczności jej uregulowania w ciągu 24 h. Fałszywa korespondencja jest wysyłana z adresu: alert@zus.pl.
25 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wspólne działania drogówki i Inspekcji Transportu Drogowego. Ponad 20 mandatów
Ponad 20 mandatów karnych, jeden zatrzymany dowód rejestracyjny oraz stwierdzone przypadki ingerowania w prawidłowość pomiaru drogomierza - to efekt wspólnych działań lokalnej drogówki i Inspekcji Transportu Drogowego, których celem była eliminacja kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego.
25 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
10 nowych zakażeń. Statystyki z ostatnich dni
W ciągu minionej doby u dziesięciu mieszkańców powiatu legnickiego potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje w dzisiejszym raporcie Ministerstwo Zdrowia.
24 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rząd przedłuża obostrzenia do 14 marca. Nowe zasady odnośnie przyłbic i chust
Minister Zdrowia podczas dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział przedłużenie obostrzeń do 14 marca oraz wprowadzenie nowych restrykcji, m.in. zobowiązujących nas do zakrywania ust i nosa wyłącznie maseczkami.
24 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dziesięciu poszukiwanych zatrzymanych jednego dnia
Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, Komisariatu Policji w Chojnowie oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali wczoraj aż dziesięć poszukiwanych osób. Wśród nich znalazł się 41-letni mieszkaniec gminy Chojnów, poszukiwany dwoma listami gończymi.
24 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Bezpłatne porady prawne
Do 26 lutego trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Każda osoba zainteresowana może w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną i psychologiczną m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych czy organizacji pozarządowych w całym kraju.
23 luty 2021, admin,
Reklamuj się poprzez artykuł. Dotrzyj do klientów z regionu Chojnowa

Zaprezentowanie się w lokalnym medium umożliwia zaistnienie na miejscowym rynku.

Zachęcamy do ogłaszania się na naszych łamach, przedstawiając szeroką ofertę rozwiązań, które pomogą Ci wypromować firmę, usługę, konkretny produkt czy wydarzenie.

23 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
GChBO: Urząd Gminy publikuje listę projektów zakwalifikowanych do głosowania
Urząd Gminy opublikował listę projektów zakwalifikowanych do głosowania w ramach tegorocznej edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego.
23 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Lokalne samorządy wsparły zakup nowego radiowozu
Wsparcie finansowe z budżetu m.in gminy Chojnów oraz powiatu legnickiego, pozwoliło na sfinansowanie zakupu nowoczesnego radiowozu zasilającego flotę transportową legnickich policjantów. Kluczyki do nowego samochodu w imieniu funkcjonariuszy odebrał podinsp. Zbigniew Kopij.
23 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Złodzieje wykorzystują zimowy zastój w pracach budowalnych
- Okres zimowy to dla inwestorów zazwyczaj czas przestoju w pracach budowlanych - ostrzega lokalna policja. Pozostawione narzędzia i materiały budowlane stają się atrakcyjnym łupem dla złodziei, którzy nie ustępują w swoich działaniach.
23 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Coraz bliżej budowy żłobka. Wybrano najkorzystniejszą ofertę
Wybrano najkorzystniejszą ofertę na budowę gminnego żłobka w Kolonii Kołłątaja, realizowanego w ramach resortowego programu Maluch+.
23 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Przed nami lutowa sesja Rady Gminy

26 lutego - już nie zdalnie, a w sali posiedzeń - odbędzie się XXXI sesja Rady Gminy Chojnów. Zobacz, jakie kwestie tym razem zostaną podjęte.

22 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Urząd Miejski poszukuje wykonawcy skateparku i pumptracka
Urząd Miejski opublikował ogłoszenie o zamówieniu na realizację terenu rekreacyjnego nad rzeką, w skład którego ma wejść pierwszy chojnowski skatepark i pumptrack.
22 luty 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Parafialny Zespół Caritas DL będzie od jutra wydawał artykuły żywnościowe
Parafialny Zespół Caritas Diecezji Legnickiej informuje o terminach wydawania artykułów żywnościowych.