Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wiadomości

25 marzec 2017, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Na zachodzie ponad 50 procent małych firm korzysta z tego typu rozwiązań...

Raporty i wyniki badań wciąż jasno wskazują, że znaczny odsetek małych firm w Polsce zarządza swoją dokumentacją i przepływem informacji w sposób całkowicie analogowy. Informatyzacja wśród małych i średnich firm goni Zachód, jednak nadal jest w tym zakresie sporo do zrobienia. Popularyzacja i coraz większa dostępność specjalistycznego oprogramowania może pomóc polskim przedsiębiorstwom uzyskać zupełnie nową jakość zarządzania. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie rozwiązania.

24 marzec 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Przed nami derby ziemi chojnowskiej. Zapowiedź weekendowych rozgrywek piłkarskich

Przed nami weekendowe rozgrywki w lokalnym futbolu. Z pewnością największe emocje budzą derby ziemi chojnowskiej w legnickiej klasie okręgowej – w sobotę zmierzą się ze sobą zespoły Czarnych Rokitki i Chojnowianki Chojnów. Prezentujemy plan meczów na 25 i 26 marca.

24 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W weekend nie zapomnij o zmianie czasu

Już w najbliższy weekend wracamy do czasu wschodnioeuropejskiego.

24 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Miał być w zeszłym roku, będzie w tym. Trwają prace przy chodniku z Chojnowa do Michowa

Od kilku tygodni kierowcy jadący ulicą Legnicką muszą liczyć się z drobnymi utrudnieniami drogowymi. Wszystko za sprawą prowadzonych prac nad chodnikiem, który już wkrótce połączy miasto z Michowem.

24 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Propozycja darmowych szczepień przeciw grypie dla chojnowian po 60. roku życia

Zgodnie z wymogami Światowej Organizacji Zdrowia stwierdza się celowość corocznych szczepień osób z tzw. grup wysokiego ryzyka, do których należą m.in. osoby powyżej 60. roku życia. W dniu wczorajszym do Urzędu Miejskiego wpłynęła propozycja uchwały w sprawie uchwalenia programu zdrowotnego w zakresie szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Miasta Chojnowa z grupy szczególnego ryzyka (osób od 60 roku życia), której autorem jest radny Paweł Grabek.

24 marzec 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy wejściówki do Parku Rozrywki Play City

Drodzy Czytelnicy! Przed nami kolejny konkurs, tym razem skierowany do dzieci! Do rozdania mamy 2 pojedyncze wejściówki do Parku Rozrywki Play City, który mieści się w Galerii Piastów w Legnicy.

23 marzec 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Co jest grane w Chojnowie?

Jeśli nie macie jeszcze planów na sobotę, warto rozważyć wyjście do kina. Chojnowskie Kino Kultura będzie czynne tylko w sobotę. Na dużym ekranie będziemy mieli okazję zobaczyć najnowszy film Agnieszki Holland – „Pokot”, oraz tradycyjnie pojawi się coś dla najmłodszych widzów.

23 marzec 2017, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 1
Stalowe pręty do budowania domu - na co zwracać uwagę?
Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach ciężko byłoby wybudować dom bez używania jakichkolwiek stalowych prętów. Wykorzystywane są one przede wszystkim do wykonywania zbrojenia, które dodatkowo ma wzmacniać cały budynek i gwarantować jego stabilną konstrukcję. Poniżej postanowiliśmy dokładnie przeanalizować poszczególne aspekty prętów stalowych, aby móc Ci je jeszcze lepiej przedstawić.
23 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowscy policjanci zatrzymali włamywacza. Kradł bo potrzebował pieniądze na...

Chojnowscy kryminalni w wyniku podjętych działań operacyjnych zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu. Wartość strat jakich dokonał zatrzymany szacuje się na kwotę ponad 2 tys. złotych. Sprawca został osadzony w policyjnym areszcie. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

23 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie (i sztandary)

Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - ta sentencja autorstwa kardynała Stefana Wyszyńskiego przyświecała Czesławowi Kowalakowi, znanemu legnickiemu historykowi i regionaliście, przy tworzeniu publikacji dotyczącej pomników i tablic pamiątkowych w Legnicy po II wojnie światowej. Kilka lat później światło dzienne ujrzał zbiór sztandarów szkolnych ziemi legnickiej, a w ostatnich miesiącach na półkach bibliotek pojawił się album "Sztandary ziemi legnickiej (1945 – 2016)". To właśnie ta ostatnia pozycja była głównym tematem dzisiejszego spotkania autorskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Jak się okazuje, nasz Chojnów jest miastem niezwykle bogatym w sztandary.

23 marzec 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Repertuar kina Helios (24-30 marca)

Prezentujemy repertuar kina Helios w Legnicy. Ważny od 24 do 30 marca 2017 roku.

23 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Masz jeszcze ochotę potańczyć? Na swoją charytatywną zumbę zapraszają sąsiedzi z Zagrodna

2 kwietnia w sali wiejskiej w Zagrodnie odbędzie się Maraton Zumby, którego organizatorem jest lokalne gimnazjum. Pieniądze ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na rzecz Marii Soboty - mieszkanki gminy Zagrodno, która od urodzenia jest całkowicie niewidoma.

23 marzec 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy bilety na "Piękną i Bestię"! - WYNIKI

Drodzy Czytelnicy! Mamy dla Was wejściówki na piątkowe (24 marca) seanse filmu „Piękna i Bestia” w legnickim kinie Helios.

22 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Najlepsi szachiści powiatu legnickiego zmierzą się w Goliszowie

Przed nami Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w szachach. Gospodarzem wydarzenia będzie świetlica wiejska w Goliszowie.

22 marzec 2017, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Co może dać Ci szkolenie BHP?

Nie da się zaprzeczyć, że szkolenie w zakresie BHP jest jednym z tych, które musi przejść każdy pracownik, zanim rozpocznie pracę w danej firmie. Wtedy organizowane jest szkolenie wstępne, które szkolenie go w zakresie spełnianej funkcji przez pracownika i uczy przestrzegania najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Potem, co jakiś czas organizuje się szkolenia okresowe, w celu przypomnienia najważniejszych zasad dotyczących pracy.

22 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
STOP pożarom traw - strażacy informują i ostrzegają

W Polsce w 2016 roku odnotowano 126 228 pożarów, wśród których 36 442 to pożary traw na łąkach i nieużytkach rolnych. W tych zdarzeniach straciło życie 6 osób. Szacowane straty w wyniku pożarów traw, w 2016 roku, to 8 7000 000 złotych. Przypadki wypalania suchych traw i pozostałości roślinnych to także problem naszych gmin. Kampania "STOP pożarom traw" prowadzona przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ma na celu przeciwdziałanie takim zdarzeniom.

22 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Spotkanie autorskie z Czesławem Kowalakiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej

23 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się kolejne spotkanie autorskie. Tym razem gościem wydarzenia będzie Czesław Kowalak, autor książki "Sztandary Ziemi Legnickiej (1945-2016)".

21 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rozpoczynają się prace nad Gminną Ewidencją Zabytków

Od marca do maja na terenie gminy Chojnów prowadzone będą prace związane z aktualizacją Gminnej Ewidencji Zabytków, w ramach których stworzony zostanie spis oraz dokumentacja fotograficzna zabytków i obiektów o wysokiej wartości kulturowej.

21 marzec 2017, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Tak skomplikowane urządzenie lepiej oddać w ręce fachowca, ale...

Lodówka lub zamrażarka to urządzenia, bez których nie wyobrażamy sobie naszej codzienności. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nieco skomplikowane i rzeczywiście takimi są. Zatem ich ewentualne naprawy najlepiej powierzać specjalistom. Jednak bieżąca konserwacja nie powinna dostarczać nam tutaj zbyt wielu trudności. Poza tym właściwe użytkowanie chłodziarki gwarantuje dłuższą i bezawaryjną jej żywotność. O czym zatem należy pamiętać?

21 marzec 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Morskie Oko jeszcze raz (przegląd komentarzy)

Na skrzynkę pocztową i facebooka ciągle otrzymujemy od naszych czytelników nowe wiadomości dotyczące aktualnego stanu kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego przy Morskim Oku. Czy niedawną chlubę Chojnowa ciągle można tak traktować?