Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

14 kwiecień 2023, admin2, Wszystkich komentarzy: 1
Tragedia w Zamienicach. Utonął młody mężczyzna

W świąteczną sobotę w Zamienicach doszło do tragedii.

13 kwiecień 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Węgiel na preferencyjnych warunkach. Ostatnie dni na składanie wniosków
Do 17 kwietnia można składać wnioski w sprawie preferencyjnego zakupu węgla - informuje Urząd Gminy.
12 kwiecień 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ukrył się w kurniku przed policją
Chojnowscy policjanci zatrzymali przestępczy duet, który włamał się do piwnicy i ukradł dwa komplety felg aluminiowych z oponami, a następnie skradzione mienie porzucił w lesie. Mężczyzna ukrył się w kurniku, jego wspólniczka natomiast w zaroślach.
11 kwiecień 2023, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 2
Jak zaplanować transport morski z Chin - praktyczne wskazówki dla przedsiębiorców
Transport morski towarów z Chin do Polski stanowi kluczowy element obsługi naszego handlu zagranicznego. Realizowany zazwyczaj w kontenerach umożliwia szybką, bezpieczną i stosunkowo tanią dostawę. Trzeba jednak pamiętać, by dobrze wszystko zaplanować. Na co trzeba być przygotowanym? Jakie dokumenty są niezbędne do odprawy celnej? Szczegóły zdradzamy w naszym poradniku.
10 kwiecień 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Budżet Obywatelski. Wkrótce głosowanie
Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego opublikowała listę projektów zaopiniowanych pozytywnie oraz odrzuconych. Do 13 kwietnia pomysłodawcy odrzuconych propozycji mogą odwołać się od decyzji komisji.
08 kwiecień 2023, admin,
08 kwiecień 2023, Urząd Miejski w Chojnowie,
Życzenia świąteczne od Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej
Burmistrz Chojnowa Jan Serkies oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Skowrońskiskładają mieszkańcom naszego miasta najserdeczniejsze życzenia świąteczne.
07 kwiecień 2023, Partnerstwo,
Psychologia - nowy kierunek studiów w Witelonce
Collegium Witelona, wiodąca w kraju uczelnia wyższa kształcąca praktycznie, otwiera nowy kierunek studiów - Psychologię. Z uwagi na zapotrzebowanie rynku pracy, to jeden z najchętniej wybieranych w ostatnich latach w Polsce kierunków kształcenia. W Witelonce będzie można wybrać jedną z dwóch specjalności: psychologię społeczną lub psychologię biznesu. W Legnicy lub we Wrocławiu. Studia będą bezpłatne, zakończone tytułem magistra.
06 kwiecień 2023, Szkoła Podstawowa nr 4,
SP4 laureatką regionalnego etapu Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli!
Dzielimy się dziś z wami wspaniałą informacją – SP4 znalazła się w gronie laureatów regionalnego etapu Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli!
05 kwiecień 2023, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Przed nami pierwsza muzyczna bitwa Michała Kowalczyka!

Zakończyły się przesłuchania w ciemno w programie TVP2 The Voice Kids. Michał Kowalczyk dostał się do drużyny Cleo i stoczył już swoją pierwszą muzyczną bitwę!

05 kwiecień 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Policyjne działania na A4
Od rana trwają działania pod nazwą "Bezpieczna Autostrada A4". Z surowymi konsekwencjami muszą się liczyć kierowcy, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego.
05 kwiecień 2023, Patnerstwo,
Wielkanocny Koncert Uwielbienia w Rokitkach
Ksiądz proboszcz Tomasz Kwiecień wraz z przewodniczącym Rady Parafialnej Andrzejem Kupczykiem zapraszają po raz kolejny na Wielkanocny Koncert Uwielbienia.
04 kwiecień 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Bezpłatne badania mammograficzne w Chojnowie
11 kwietnia przy Szkole Podstawowej nr 4 przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań.
04 kwiecień 2023, Szkoła Podstawowa nr 4,
SKO-wicze z SP4 z wizytą Banku PKO BP w Chojnowie
Czy bank jest bogaty? Kto drukuje pieniądze? Ile pieniędzy jest w bankomacie? Jak otrzymać kartę płatniczą? Czy w banku jest złoto?– na te i na wiele innych pytań naszych ciekawskich SKO-wiczów odpowiadały dziś, 27.03.2023r., kierownik banku PKO BP, pani Joanna Korczak-Gedik, oraz pracownik banku, pani Agnieszka Orłowska.
04 kwiecień 2023, Partnerstwo,
Dzieci z Chojnowa bez dostępu do lekarza w nocy. Interweniują działaczki partii Razem
Mieszkańcy Chojnowa nie mają właściwej opieki zdrowotnej w nocy. Rodzice udający się z chorym dzieckiem do poradni nocnej i świątecznej opieki są często odsyłani przez dyżurujących lekarzy do szpitala w Legnicy. Działaczki partii Razem, Anna Petroczko i Kaja Filaczyńska, domagają się zorganizowania opieki w pełnym zakresie.
31 marzec 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rozpoczęła się wiosenna lustracja dróg
W powiecie legnickim rozpoczęła się wiosenna lustracja dróg. Policja zwraca się z apelem o przekazywanie własnych uwag i spostrzeżeń dotyczących organizacji i oznakowania ruchu.
31 marzec 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Złodziej kabli zatrzymany
Kryminalni z Chojnowa zatrzymali 32-letniego złodzieja kabli telefonicznych. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
30 marzec 2023, Helios Legnica,
Repertuar kina Helios + KONKURS

Prezentujemy repertuar kina HELIOS w Legnicy. Ważny od 31 marca do 6 kwietnia. Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są bilety na piątkowe seanse filmu „John Wick 4”.

29 marzec 2023, Urząd Gminy Chojnów,
Gala Mistrzów Sportu w Gminie Chojnów
W miniony piątek w Witkowie spotkali się sportowcy, działacze i przyjaciele sportu z Gminy Chojnów. Już po raz dziesiąty odbyła się Gala Mistrzów Sportu Gminy Chojnów. Podczas Gali nagrodzono nie tylko najlepszych sportowców gminy, ale też trenerów, działaczy oraz sponsorów wspierających lokalny sport.
28 marzec 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Przełom w sprawie podejrzenia o składowanie niebezpiecznych materiałów
Kilka dni temu odbyła się niezapowiedziana kontrola WIOŚ, która potwierdziła, że materiały, którymi rekultywowane jest wyrobisko w Czernikowicach są niedozwolone. Zdaniem Wójta Gminy Chojnów jest to przełom w sprawie.