Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

31 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Weekendowy repertuar chojnowskiego kina
Zobacz jakie filmy zostaną zaprezentowane w najbliższy piątek i weekend w chojnowskim kinie Kultura.
31 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
12 nowych pociągów na dolnośląskich torach
Koleje Dolnośląskie podpisały z bydgoską Pesą porozumienie, które pozwoli na całościowe zrealizowanie kontraktu na zakup nowoczesnych pociągów pasażerskich Elf 2. Dolnośląski przewoźnik stanie się posiadaczem największej floty pojazdów tego typu w Polsce i będzie w sumie dysponował 25 sztukami o łącznej wartości 726 mln zł brutto.
30 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Narodowa Kapela Bandurzystów Ukrainy wystąpi w Chojnowie
Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zaprasza na koncert Narodowej Kapeli Bandurzystów Ukrainy z Kijowa. Przed wydarzeniem prowadzona będzie zbiórka pieniędzy.
30 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Internetowa zbiórka dla Pana Marka z DPD
W serwisie zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy dla Pana Marka z DPD, który ucierpiał w wyniku wczorajszego pożaru na ulicy Kilińskiego. - Pożar na tyle szybko się rozprzestrzenił, że pojazdu nie udało się uratować... Pan Marek został bez narzędzia pracy.
30 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Splątanie i Splot. Wernisaż wystawy z Muzeum Regionalnym
Muzeum Regionalne zaprosiło na wernisaż wystawy "Splątanie i Splot". Autorkami projektu są Bernadeta Sudnikowicz i Marzena Jurek.
29 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pożar samochodów na Kilińskiego [ZDJĘCIA]
Na ulicy Kilińskiego doszło do pożaru samochodu dostawczego. Ogień uszkodził dwa inne pojazdy stojące na parkingu przy ulicy. Na chwilę obecną droga jest nieprzejezdna.
29 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Lokalni samorządowcy spotkali się z Ministrem Klimatu i Środowiska
Minister Klimatu i Środowiska Ireneusz Zyska wziął udział w uroczystości podpisania listu intencyjnego, która odbyła się w Legnicy 25 marca w siedzibie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Szef resortu spotkał się także z lokalnymi samorządowcami w Starostwie Powiatowym.
29 marzec 2022, Partnerstwo,
Po co sprawdzać nieznane numery?
Codziennie dzwonią do nas numery, których nie mamy zapisanych w pamięci telefonu. To najczęściej telemarketerzy, którzy próbują nam wcisnąć rzeczy, których nie potrzebujemy. Rzadko zdarzy się, że to jakiś ważny telefon - przeważnie jesteśmy przecież na nie przygotowani, prawda? Ale może być po drugiej stronie słuchawki coś znacznie gorszego niż telemarketer. Coraz częściej mówi się o pladze oszustw telekomunikacyjnych.
28 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Żłobek w Kolonii Kołłątaja po oficjalnym odbiorze
Nadzór budowlany, straż pożarna i sanepid pozytywnie oceniły stan techniczny nowego budynku gminnego żłobka w Kolonii Kołłątaja. 23 marca odbył się oficjalny odbiór techniczny inwestycji.
28 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Złodziej katalizatorów zatrzymany
Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, poszukiwanego przez Prokuraturę Rejonową, podejrzanego o kradzieże elementów układu wydechowego pojazdów. Śledczy udowodnili zatrzymanemu dokonanie 15 kradzieży katalizatorów. Mieszkaniec powiatu legnickiego może spędzić w celi nawet 7,5 roku.
28 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gmina Chojnów przystąpiła do klastra wodorowo-energetycznego powiatu legnickiego
25 marca w siedzibie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Wójt Gminy Chojnów, Andrzej Pyrz podpisał list intencyjny w sprawie przystąpienia Gminy Chojnów do Klastra Wodorowo-Energetycznego Powiatu Legnickiego.
28 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Punkt wymazów covidowych przenosi się do dworca kolejowego
Przychodnia Rejonowa informuje o zmianie lokalizacji punktu pobierania wymazów covidowych.
26 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zmieniamy czas na letni
W nocy z 26 na 27 marca zmieniamy czas na letni. O godzinie 2:00 przesuniemy wskazówki zegara na godzinę 3:00.
25 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Spotkanie z dr. Dominikiem Sikorskim w Domu Schrama
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Domu Schrama na spotkanie z dr. Dominikiem Sikorskim, geografem i historykiem, który opowie o autyzmie i codziennym życiu z autystycznym dzieckiem.
25 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jednego dnia mundurowi zatrzymali aż 6 poszukiwanych osób
W czwartek policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali aż 6 poszukiwanych osób ukrywających się przed organami ścigania. Najdłużej, bo aż 20 miesięcy w zakładzie karnym, spędzi 44-letnia mieszkanka powiatu legnickiego.
25 marzec 2022, Urząd Gminy Chojnów, Wszystkich komentarzy: 1
Miliony na rozbudowę kanalizacji i wodociągów w gminie Chojnów
Coraz więcej mieszkańców gminy Chojnów może podłączać swoje domy do sieci kanalizacyjno - wodociągowej. Takie rozwiązanie jest nie tylko tańsze, ale i bezpieczne dla środowiska. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat samorząd przeznaczył na modernizację i rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej blisko 12 mln zł.
25 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Żyli prawem wilka, jednak historia o nich już nie milczy [ZDJĘCIA]
24 marca w sali widowiskowej Domu Kultury odbył się koncert "Miejcie nadzieję", poświęcony żołnierzom niezłomnym. Wydarzenie zostało zorganizowane przez społeczność Powiatowego Zespołu Szkół oraz zaproszonych gości. Zobacz zdjęcia z koncertu.
24 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Repertuar chojnowskiego kina Kultura
Zobacz jakie filmy zostaną zaprezentowane w najbliższy piątek i weekend w chojnowskim kinie Kultura.
24 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Prowadził pod wpływem środków odurzających i uciekał przed policją
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie po pościgu zatrzymali 34-letniego kierowcę Volkswagena, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Wstępne badanie wykazało, że prowadził pojazd po użyciu środków odurzających, a w samochodzie ujawniono kilka porcji handlowych metamfetaminy i utracony w wyniki przywłaszczenia telefon komórkowy.
24 marzec 2022, Partnerstwo,
Salon fryzjerski – urządź go z głową!
To jak zaprojektujesz i wyposażysz swój salon fryzjerski może zaważyć o jego powodzeniu i renomie wśród klientów. Oczywiście, lokalizacja jest ważna, ale równie istotne jest wnętrze.