Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Roztańczony Chojnów: spotkanie tanecznych talentów

Autor Urząd Miejski w Chojnowie
Data utworzenia: 20 listopad 2023, 12:40


Roztańczony Chojnów: spotkanie tanecznych talentów

W miniony weekend Dom Kultury w Chojnowie stał się areną wyjątkowego wydarzenia - festiwalu tańca "Roztańczony Chojnów". Wydarzenie zostało zorganizowane przez UKS Oriens, który zdobył wsparcie w ramach Mikro Grantów. Festiwal zgromadził wszystkie formacje taneczne z miasta, obejmując różne kategorie wiekowe. Na scenie MOKSiR zaprezentowały się zespoły: Brooklyn, Karambol i Słodziaki, gromadząc łącznie 135 utalentowanych młodych tancerzy z Chojnowa i okolic.

Celem tego niezwykłego wydarzenia było nie tylko zaprezentowanie tanecznych umiejętności lokalnej młodzieży, ale także integracja środowiska tanecznego oraz promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Widzowie mieli okazję zobaczyć różnorodność stylów tanecznych, od nowoczesnych choreografii po klasyczne układy.

Na scenie panowała energia i entuzjazm, gdy zespoły rywalizowały o uznanie publiczności. Widowisko zaskakiwało zarówno pięknem układów tanecznych, jak i różnorodnością prezentowanych stylów muzycznych, a także niezwykle barwnymi strojami. Taneczny spektakl nie tylko dostarczył rozrywki, ale także przekazał pozytywną energię i radość wszystkim obecnym.

Nie tylko umiejętności taneczne były głównym punktem programu. W przerwach między występami uczestnicy festiwalu mieli okazję skosztować pysznych domowych wypieków, rozgrzewających napojów oraz przekąsek, takich jak popcorn czy bubble tea. Atmosfera była pełna radości, śmiechu i przyjaznej sportowej rywalizacji.

„Roztańczony Chojnów” nie tylko połączył lokalne talenty taneczne, lecz także dostarczył niezapomnianych chwil wszystkim miłośnikom tańca.

Organizatorem tanecznego show był Uczniowski Klub Sportowy Oriens, funkcjonujący przy Szkole Podstawowej nr 4, gdzie działają zespoły tańca nowoczesnego i akrobatyki Brooklyn, w których instruktorkami są Marzena Anton oraz Małgorzata Uroda – pomysłodawczynie wydarzenia. Zaproszenie do wspólnego tańca przyjęły formacje: Karambol, działający przy MOKSiR, prowadzony przez Jagodę Zderską oraz Słodziaki i Elite, które pracują pod okiem Gabrieli Zenki.

Organizatorom należy się ogromne uznanie za zainicjowanie tego wyjątkowego festiwalu, który wzmocnił więzi społeczności tanecznej w Chojnowie.

Zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku, gdzie znajduje się pełna fotorelacja z wydarzenia.