Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Listopadowe wydarzenia kulturalne

Autor Urząd Miejski w Chojnowie
Data utworzenia: 07 listopad 2023, 20:37


Listopadowe wydarzenia kulturalne

W tym roku listopad mija w Chojnowie pod znakiem licznych wydarzeń kulturalnych. Chojnowianie mają okazję spędzić czas, obcując z muzyką, sztuką i literaturą.

Zachęcamy do udostępniania informacji o listopadowych wydarzeniach kulturalnych w naszym mieście!


Wernisaż wystawy „Zapis” - Muzeum Regionalne, 10 listopada, godz. 17:00

Serdecznie Państwa zapraszamy na wernisaż wystawy: "Zapis", której autorami są Natalia Wegner i Krzysztof Ryfa. Wystawę będzie można oglądać w Muzeum Regionalnym w okresie od listopada br. do stycznia 2024 roku.


Chopin przez Dolny Śląsk – MOKSiR, 12 listopada, godz. 15:00

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, zapraszamy Państwa na niezwykły koncert "Chopin przez Dolny Śląsk" z udziałem znakomitej Orkiestry Karkonoskiej Filharmonii Kameralnej pod kierunkiem Romana Samostrokova oraz wybitnego polskiego pianisty Gracjana Szymczaka.

Wydarzenie to stanowi połączenie doskonałego wykonania i magicznych dźwięków muzyki Fryderyka Chopina, które przeniesie nas w podróż pełną emocji i artystycznego zauroczenia.

Repertuar koncertu będzie dość zróżnicowany. Usłyszymy utwory takie jak "Legende" H. Wieniawskiego, taneczne "Polonez A-dur" i "Walc Des-dur" Fryderyka Chopina, wyraziste dzieło F. Schuberta "Król Olch" oraz niesamowity "Koncert fortepianowy e-moll Op. 11" Chopina. Koncert poprowadzi Dominika Łukasiewicz. Wydarzenie jest realizowane dzięki fundacji PZU.


Spotkanie autorskie z Aleksandrem Wilanowskim – Miejska Biblioteka Publiczna, 16 listopada, godz. 17:00

Urząd Miejski oraz Miejska Biblioteka Publiczna i Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ w Chojnowie serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Aleksandrem Wilanowskim, podczas którego odbędzie się promocja książki „Nordic Walking Razem”. Spotkanie poprowadzi Piotr Pabis. Wstęp wolny.

Aleksander Wilanowski to jeden z pierwszych instruktorów nordic walkingu w Polsce. Z wykształcenia jest fizjoterapeutą. Wyszkolił ok. 2 tys. instruktorów, przeprowadził setki warsztatów i wiele treningów. Podczas spotkania opowie o swojej pracy, a także zaprezentuje książkę, w której znajdziemy liczne propozycje treningów i ćwiczeń.

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę autora.


Koncert Plug'n'Blues – MOKSiR, 24 listopada, godz. 18:30

Przed nami wyjątkowy koncert dobrze znanego chojnowianom zespołu Plug'n'Blues. Koncert promować będzie płytę „Taki los”. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Patrycjusz Gruszecki – wybitny trębacz, kompozytor i wokalista, zdobywca wielu prestiżowych nagród, który obecnie należy do zespołu Anny Wyszkoni.


Tydzień Patriotyzmu w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie

W dniach 6-10 listopada Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie tradycyjnie obchodzi Tydzień Patriotyzmu. Codziennie odbywać będą się liczne wydarzenia, mające na celu oddanie hołdu poległym w walce o wolność Ojczyzny.

W środę, 8 listopada, w parku przy szkole na ul. Poźniaków odbędzie się Ognisko Patriotyzmu.