Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Wiadomości

16 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kiedy świat udaje, że nie widzi. O losie chrześcijan i jezydów w Iraku - ofiar terroru ISIS
W Domu Schrama odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Ochałem - byłym żołnierzem Legii Cudzoziemskiej, działaczem społecznym i pasjonatem historii, który od kilku lat związany jest z Fundacją Orla Straż, niosącej pomoc ofiarom islamskiego terroryzmu w irackim Kurdystanie. Na miejscu można było zakupić książkę Andrzeja Ochała "Orla Straż. Kiedy świat udaje, że nie widzi".
15 wrzesień 2021, Partnerstwo,
Bistro u Sabcia – nowa sala na przyjęcia okolicznościowe do 40 osób
Bistro u Sabcia zaprasza do skorzystania z nowej oferty jaką jest klimatyzowana sala na przyjęcia okolicznościowe organizowane z pysznym domowym jedzeniem do 40 osób.
15 wrzesień 2021, Partnerstwo,
Powrót do przeszłości w Galerii Piastów
Cofnij się w czasie i kup wyjątkową muzykę na retro nośnikach, albo zagraj w ponadczasowe gry wideo na oldschoolowych konsolach i komputerach.
15 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wójt nagrodzi najlepszych uczniów. Gala w Budziwojowie
Przed nami IV Gala Stypendiów Wójta Gminy Chojnów. Najlepsi uczniowie w tym roku spotkają się w Budziwojowie.
15 wrzesień 2021, SPW Niedźwiedzice, Wszystkich komentarzy: 0
SPW Niedźwiedzice realizuje projekt "Wolni od Metryki" w ramach programu Aktywni+
Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice realizuje projekt pn. Wolni od Metryki w ramach programu Aktywni +.
15 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Policjanci i kierowcy apelują o noszenie kamizelek odblaskowych po zmroku
Wraz ze zbliżającą się jesienią, coraz szybciej zapada zmrok. Tym samym coraz bardziej zauważalny jest problem pieszych poza obszarem zabudowanym, którzy nie stosują żadnych elementów odblaskowych, ryzykując tym samym własne życie.
15 wrzesień 2021, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Bezpieczny i wygodny dojazd na Lotnisko Kraków Balice...
Dla wielu osób lot samolotem to nieco stresujące lub chociażby dostarczające wielu emocji doświadczenie. Do tego dochodzi procedura odprawy i kontroli bezpieczeństwa oraz oczekiwania dotyczące już samego pobytu w miejscu destynacji. Nic dziwnego, że zależy nam na wygodnym, bezpiecznym i sprawnym dotarciu do portu lotniczego. Jeśli czeka cię podróż z lotniska Kraków Balice, z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie dojazd do portu własnym samochodem. Dlaczego? Z przynajmniej 3 powodów taka opcja po prostu się opłaca.
14 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dionisios Sturis ponownie przybliży nam Grecję. Tym razem jednak od strony kulinarnej
Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zapraszają na kolejne spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem. Tym razem pochodzący z naszego regionu autor przybliży nam słoneczną grecką kuchnię.
14 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Finał III edycji konkursu literackiego "Nasza ziemia - nasz dom - pamiętnik pokoleń..."
W budynku legnickiego starostwa odbył się dzisiaj finał III edycji konkursu literackiego "Nasza ziemia - nasz dom - pamiętnik pokoleń - Nasze dziedzictwo" organizowanego przez powiat legnicki pod honorowym patronatem dr. Tadeusza Skoczka - Dyrektora Muzeum Niepodległości w Warszawie.
14 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pogadanka chojnowskich dzielnicowych z uczniami i przedszkolakami
Chojnowscy dzielnicowi kontynuują wizyty w lokalnych jednostkach oświatowych. Policjanci rozmawiają z najmłodszymi o prawidłowym poruszaniu się po drodze oraz o zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów.
13 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Siedmiu nieodpowiedzialnych kierowców złapanych w miniony weekend
W ciągu minionego weekendu udało się wyeliminować z dróg aż siedmiu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w stanie nietrzeźwości, bądź środka działającego podobnie do alkoholu lub na sądowych zakazach kierowali pojazdami.
13 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Nowa organizacja odwiedzin pacjentów w legnickim szpitalu. Utrudnienia dla niezaszczepionych
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy wdraża rekomendacje Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych w okresie epidemii COVID-19 w związku z postępem realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.
13 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zabawa na festynie promującym szczepienia. Mini dożynki w Konradówce [ZDJĘCIA]
Przy świetlicy w Konradówce odbył się kolejny festyn promujący szczepienia. Imprezę poprzedziło nabożeństwo w lokalnym kościele oraz krótka uroczystość dożynkowa.
11 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Nie udawaj, że nie widzisz" ponownie w Domu Kultury
Działająca przy Powiatowym Zespole Szkół grupa teatralna ZaŚwiaty po raz kolejny zaprasza na spektakl "Nie udawaj, że nie widzisz", który odbędzie się 23 września w sali widowiskowej chojnowskiego Domu Kultury.
10 wrzesień 2021, Chojnowska Drużyna Strzelecka, Wszystkich komentarzy: 0
Uroczyste przyrzeczenie strzeleckie
Dzień 9 września ma szczególne znaczenie dla Strzelców z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej noszącej imię 19 Pułku Piechoty Odsieczy Lwowa.
10 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Msza Dziękczynna i kolejny festyn promujący szczepienia
Konradówka będzie gospodarzem kolejnego festynu zorganizowanego w ramach Narodowego Programu Szczepień. Wydarzenie poprzedzi Dożynkowa Msza Dziękczynna w lokalnym kościele.
10 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Lisy szukają jedzenia w Chojnowie. Ich obecność w mieście to jednak nic dobrego
Lis na zdjęciu dziś nad ranem beztrosko szukał pożywienia na jednej z chojnowskich posesji. Tym razem jego wyprawa do miasta zakończyła się niepowodzeniem - rudy przybysz jedzenia szukał bowiem w klatce dla zwierząt, w której został zamknięty. Zwierzak trafi do swojego naturalnego środowiska, którym z pewnością nie jest miasto.
10 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
50 kontroli - 30 mandatów karnych
Policja podsumowała efekty środowej akcji "Truck&Bus" realizowanej na drogach powiatu legnickiego. W sumie dokonano ponad 50 kontroli z czego nałożono ponad 30 mandatów karnych. Dodatkowo policjanci zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych oraz dwa prawa jazdy.
09 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowskie czytanie "Moralności Pani Dulskiej" [ZDJĘCIA]
Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji po raz kolejny zaprosili mieszkańców Chojnowa do wspólnego czytania dzieł polskiej literatury. Tematem tegorocznej edycji Narodowego Czytania była "Moralność Pani Dulskiej" autorstwa Gabrieli Zapolskiej.
09 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wypadek z Starym Łomie. Konieczna interwencja służb medycznych
W Starym Łomie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Droga przez miejscowość jest nieprzejezdna.