Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

02 grudzień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Policja podsumowała funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w listopadzie
Zgłoszenia dotyczące przekraczania dopuszczalnej prędkości po raz kolejny zdominowały Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Lokalna policja podsumowała jej efekty.
01 grudzień 2021, Partnerstwo,
Ho! Ho! Ho! Już w najbliższą sobotę, 4 grudnia, Mikołajki w Galerii Piastów
Galeria Piastów zaprasza wszystkie dzieciaki na pyszne warsztaty cukiernicze, które tradycyjnie poprowadzi legnicka Pracownia Cukier Puder. Podczas warsztatów najmłodsi będą mogli ozdabiać przeróżne słodkości w świątecznych kształtach, a później oczywiście je zjeść. Dla wszystkich przewidziano także słodkie upominki.
01 grudzień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Szpital covidowy w Legnicy przepełniony. 62 nowe przypadki w powiecie legnickim
- Ponad 100 osób przebywa w modułowym szpitalu covidowym, 10 z nich podłączonych jest do respiratorów - donosi portal lca.pl. Od 22 do 30 listopada w legnickim szpitalu zmarło 31 osób chorych na COVID-19.
01 grudzień 2021, admin,
Odpowiedz na proste pytanie i zdobądź szanse na bilety na film Dom Gucci
Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są podwójne wejściówki na piątkowe seanse filmu "Dom Gucci" w legnickim kinie Helios. Odpowiedz na proste pytanie i zdobądź szansę na nagrodę.
01 grudzień 2021, Partnerstwo,
Repertuar Kina Helios (3.12 - 9.12)
Zobacz repertuar legnickiego Kina Helios, obowiązujący od 3 do 9 grudnia.
30 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jarmark Bożonarodzeniowy odwołany
Nie odbędzie się zaplanowany na 12 grudnia Jarmark Bożonarodzeniowy. Sytuacja spowodowana jest nowymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd.
30 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
285 510 zł na rozbudowę infrastruktury informatycznej w gminie Chojnów
Gmina Chojnów uzyskała dofinansowanie w wysokości 285 510,00 zł na rozbudowę infrastruktury informatycznej. Środki te przeznaczone będą na wsparcie rozwoju cyfrowego gminy oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.
30 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
27 nowych zakażeń. Kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
29 listopada odbyło się kolejne zdalne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Starosta Legnicki Adam Babuśka. Tematem spotkania była bieżąca sytuacja związana z działaniami związanymi z zagrożeniem koronawirusem oraz realizacja programu szczepień.
30 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wieje. Może wiać mocniej
Listopad kończy się w tym roku wietrznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców powiatu legnickiego przed silnym wiatrem.
30 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Awaria windy i utrudnienia dla osób z niepełnosprawnością w Przychodni Rejonowej
W chojnowskiej Przychodni Rejonowej doszło do nagłej awarii windy. Oznacza to większe trudności dla osób z niepełnosprawnością. Zgodnie z zapowiedziami pomocy w miarę możliwości ma udzielać personel.
29 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Nowe obostrzenia. Rząd wprowadza pakiet alertowy
Minister Zdrowia Adam Niedzielski po posiedzeniu sztabu kryzysowego zapowiedział zmiany w obostrzeniach. Sytuacja spowodowana jest kolejnymi przypadkami nowego wariantu koronawirusa w Europie. Restrykcje będą obowiązywały od 1 do 17 grudnia.
29 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Szkołę w Okmianach i Punkt Przeszkolny w Krzywej czeka termomodernizacja
Zgodnie z zapowiedziami, Urząd Gminy rozpoczął poszukiwania wykonawcy dwóch ważnych inwestycji związanych z budynkami oświatowymi na terenie gminy Chojnów. Celem jest poprawa efektywności energetycznej.
29 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Starostwo zaprasza do udziału w zbiorce darów dla rodaków na wschodzie
Starostwo Powiatowe zaprasza do przyłączenia się do akcji zbiórki darów dla rodaków na Kresach Wschodnich. Ofiarować można: środki dezynfekujące, higieniczne, produkty spożywcze, słodycze, kosmetyki i chemię gospodarczą.
29 listopad 2021, Partnerstwo,
Ranking najlepszych orientalnych herbat z sieciówek
Pyszne orientalne herbaty dostępne są w wielu sieciówkach. Nie trzeba szukać specjalistycznych sklepów, aby zapewnić sobie dostęp do tego asortymentu. Doskonałym przykładem jest popularna Biedronka lub Lidl. Sprawdź, jakie specjały możesz tam dostać.
29 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zmotoryzowani Mikołaje wrócą na chojnowski Rynek. Trwa zbiórka funduszy
W serwisie zrzutka.pl trwa zbiórka funduszy zorganizowana przez Mikołajów na motocyklach, którzy co roku przyjeżdżają na chojnowski Rynek, by obdarować lokalne dzieci upominkami. Nie zabraknie ich również w tym roku.
29 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Podsumowanie realizacji zadań oświatowych na sesji Rady Gminy
29 listopada odbędzie się listopadowa sesja Rady Gminy Chojnów. Po raz kolejny posiedzenie odbędzie się z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość.
29 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Remont sieci wodociągowej i brak wody
Nad ranem Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej poinformował o remoncie sieci wodociągowej i przerwie w dostawie wody, która objęła północno-zachodnią część miasta.
28 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Książka chojnowskiego współautora z tytułem Legnickiej Książki Roku 2020
W czwartek w Sali Królewskiej legnickiej Akademii Rycerskiej, odbyła się gala wręczenia nagród w plebiscycie Legnickiej Książki Roku 2020. Wcześniej kapituła konkursu wybrała 5 pozycji spośród 34 zgłoszonych.
27 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ponad tysiąc osób na kwarantannie w powiecie legnickim
W ciągu minionej doby potwierdzono 42 kolejne przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2 wśród mieszkańców powiatu legnickiego. W ciągu doby wykonano 102 testy.
27 listopad 2021, Partnerstwo,
Obowiązek ustanowienia przedstawiciela podatkowego – kogo dotyczy?
Zgodnie z art. 18a ust. 1 ustawy o VAT przedsiębiorca podlegający obowiązkowi zarejestrowania się jako podatnik VAT czynny, który nie posiada siedziby na terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej, zobowiązany jest do ustanowienia swojego przedstawiciela podatkowego.