Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Dźwięki Niepodległości: nuta patriotyzmu podczas koncertu „Chopin przez Dolny Śląsk”

Autor Urząd Miejski w Chojnowie
Data utworzenia: 15 listopad 2023, 10:27


Dźwięki Niepodległości: nuta patriotyzmu podczas koncertu „Chopin przez Dolny Śląsk”

W niedzielne popołudnie (12 listopada) sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie wypełniła się po brzegi – wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia muzycznego – koncertu z edycji Chopin przez Dolny Śląsk.

Organizowane przez fundację PZU wydarzenie zakończyło obchody Narodowego Święta Niepodległości w Chojnowie. Na scenie pojawiła się znakomita Orkiestra Karkonoskiej Filharmonii Kameralnej pod batutą dyrygenta Romana Samostrokova. Razem z nią wystąpił wybitny polski pianista, Gracjan Szymczak, który swoimi mistrzowskimi wykonaniami wprowadził publiczność w świat magicznych dźwięków muzyki Fryderyka Chopina.

W trakcie koncertu wybrzmiały utwory, które poruszały serca słuchaczy. "Legende" H. Wieniawskiego, taneczne "Polonez A-dur" i "Walc Des-dur" Fryderyka Chopina, a także wyraziste dzieło F. Schuberta "Król Olch" stanowiły bogaty repertuar, który z jednej strony oddawał hołd polskiej muzyce, a z drugiej przenosił słuchaczy w emocjonalną podróż.

Konferansjerkę poprowadziła Dominika Łukasiewicz, której charyzma i umiejętność nawiązywania kontaktu z publicznością sprawiły, że koncert stał się nie tylko wydarzeniem muzycznym, ale także cenną lekcją historii polskiej muzyki. Nie zabrakło również ciekawych anegdot i legend związanych z najwybitniejszymi postaciami naszych narodowych muzyków i kompozytorów.

Koncert "Chopin przez Dolny Śląsk", organizowany przez Fundację PZU, był nie tylko hołdem dla wielkiego polskiego kompozytora, ale także wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym. Niepowtarzalna atmosfera i entuzjazm widowni potwierdzają, że sztuka muzyczna ma moc scalania i inspiracji, zwłaszcza w tak ważnych momentach, jak obchody Narodowego Święta Niepodległości.