Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica
  • OLA PHU
    • OLA PHU

Ostatnie gazetki

  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie

Aktualne wydarzenia

15 lipiec 2014, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
Koktajle zdrowia
Pełnia lata. Sezon na świeże owoce i warzywa trwa. Koktajle to świetny pomysł na urozmaicenie codziennej diety i zaopatrzenie naszego organizmu w bombę witaminowo – mineralną. W upalne dni nie odczuwamy potrzeby regularnego spożywania posiłków. Taki koktajl będzie więc alternatywą na ciężkie i treściwsze dania. Odpowiednio skomponowany może stać się zbilansowanym posiłkiem, który doda nam sił, a w dodatku będzie smaczny, dietetyczny i szybki w przygotowaniu.
14 lipiec 2014, SPW Niedźwiedzice, Wszystkich komentarzy: 0
SPOTKANIE Z RODZICAMI DZIECI – MIESZKAŃCAMI GMINY WIEJSKIEJ CHOJNÓW
W dniu 09.07.14 na sali wiejskiej w Niedźwiedzicach o godz. 16.00 odbyło się spotkaniez rodzicami dzieci biorących udział w przeprowadzanych badaniach monitoringowych wśród dzieci zamieszkałych na obszarze Gminy Wiejskiej Chojnów. Spotkanie zostało poprzedzone kampanią promocyjną , rodzicom dzieci biorących udział w badaniach zostały dostarczone specjalne zaproszenia na spotkanie. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice. Na spotkanie licznie przybyli mieszkańcy gminy wiejskiej Chojnów a także przedstawiciele gminy Chojnów i samorządu lokalnego. Tematem przewodnim była realizacja projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch - program profilaktyki zdrowotnej dla dzieci z terenu wiejskiej gminy Chojnów i Ukrainy realizowanym w okresie od 2014-06-20 do 2014-10-
31”
14 lipiec 2014, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 3
Sorry, taki mamy klimat

Jeden z komentatorów zeszłotygodniowej informacji o wysokim stanie wody w korycie naszej Skory napisał, że powodzi nie będzie, a panika jest niewskazana, gdyż pogoda się poprawi.Dzięki takiemu myśleniu jest tak jak jest. Nikt za nic nie odpowiada. Można przez centrum miasta przejechać prędkością, która czterokrotnie jest większa od dopuszczalnej i nic.

14 lipiec 2014, Elżbieta Kiełbasa, Wszystkich komentarzy: 0
Jak to z tym bezpieczeństwem naprawdę jest?
Każdego roku w polskim rolnictwie indywidualnym dochodzi do bardzo dużej liczby wypadków. Pomimo tego, że ta liczba wypadków z roku na rok zmniejsza się, nadal zawód rolnika należy do niebezpiecznych. Ryzyko wypadku śmiertelnego w rolnictwie jest prawie czterokrotnie wyższe niż poza rolnictwem.
13 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Prośba o pomoc
W nocy z 11 na 12 lipca 2014 skradziono skuter z ul. Legnickiej. Skuter był koloru czerwono czarnego. Jeżeli ktoś z Państwa widział to zdarzenie lub wie coś w tej sprawie bardzo proszę o kontakt. Dla znalazcy przewidziana jest nagroda.

Tel. 729532227
13 lipiec 2014, zuza_07, Wszystkich komentarzy: 0
Wycieczka-rajd samochodowy „Szlachta śląska - śladami Wolfa Busewoya”.
19 lipca 2014 r odbędzie się "Wycieczka-rajd samochodowy" „Szlachta śląska - śladami Wolfa Busewoya”. Legnica-Niedźwiedzice-Chojnów-Studnica-Niedźwiedzice-Legnica. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
11 lipiec 2014, M. Duda, Wszystkich komentarzy: 0
Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną (foto)
Przedstawieniem : „Legenda o Kniaziu Popielu i Piaście Kołodzieju” zakończyliśmy kolejne dni wakacji w naszym mieście, które tym razem w całości zostały zaplanowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. "Tydzień w moim mieście" upłynął zarówno pod znakiem poznawania historii miasta jak i beztroskiej zabawy w doborowym towarzystwie.
11 lipiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zdarzenie drogowe przy wyjeździe z Gołaczowa. Audi wylądowało na drzewie!
Dziś około godziny 7:00 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Audi. Kierujący pojazdem, jadąc w kierunku Złotoryi, wykonywał manewr wyprzedzania. Podczas tej czynności na lewym pasie natrafił na około 20 centymetrową koleinę, która była główną przyczyną zdarzenia. Kierujący pojazdem Audi stracił panowanie nad samochodem i uderzył w pobliskie drzewo.
10 lipiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Poszukiwanie skarbów z Miejską Biblioteką Publiczną
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie w ramach wakacji przygotowała nie lada atrakcję dla młodych czytelników. Przejdźmy do sedna była to wyprawa Husytów. Uczestnicy dzisiejszej wycieczki odkrywców przeszli starą część miasta poznając jej zabytki i tajemnice.
10 lipiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Skora przekroczyła stan alarmowy o ponad 60 centymetrów
Deszcz, deszcz i jeszcze raz deszcz. Ostatnie opady przyczyniły się do podniesienia stanu naszej rzeki. W chwili obecnej Skora nie zagraża wylaniem poza swoje koryto, choć nie wiadomo jak będzie dalej. Punkt pomiarowy znajdujący się w Zagrodnie wskazuje przekroczenie poziomu alarmowego o ponad 60cm. Zatem w Chojnowie możemy spodziewać się za około 7-8 godzin podniesienia stanu rzeki.
10 lipiec 2014, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 0
Skora między Zagrodnem, a Uniejowicami - fotorelacja
Jadwisin. Senna wioska położona na terasie nadzalewowej Skory, na jej lewym brzegu. W centrum wioski na prawym brzegu znajduje się boisko piłkarskie, do którego prowadzi metalowa kładka i bród. Tu zrodziła się idea stworzenia programu edukacyjnego kajakowych szkół, której autorką była i jest Bona Szaban. To stąd wyruszył na przygodę ze Skorą jej pierwszy spływ.
Sklep Bigform