Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

06 grudzień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ośmiu nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymanych w ciągu weekendu
W miniony weekend na drogach powiatu legnickiego zatrzymano aż ośmiu nieodpowiedzialnych kierowców. Trzech było w stanie nietrzeźwości, dwóch prowadziło po zażyciu środków odurzających natomiast trzech posiadało zakaz prowadzenia pojazdów.
06 grudzień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Nocne dźwięki chojnowskiego zamku

Gdy milkną głosy zwiedzających zamykane są muzealne sale a noc przykrywa swą ciemnością miasto - echa i szepty uśpione w chojnowskim zamku odżywają. Nie łatwo jest zobaczyć - dużo łatwiej jest usłyszeć...

W miniony piątek w sali sgraffitowej chojnowskiego zamku miała miejsce premiera słuchowiska "Wichrowa noc w muzeum". Zrealizowanego we współpracy z Michałem Zygmuntem - gitarzystą, kompozytorem i łowcą dźwięków.

05 grudzień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Mikołaje na Rynku [ZDJĘCIA]
Zgodnie z zapowiedzią, Mikołaje na motocyklach (i nie tylko) powrócili na chojnowski Rynek. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.
04 grudzień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 6
UM zapowiada konsultacje społeczne w sprawie oferty kulturalno-sportowej Chojnowa
Na przełomie stycznia i lutego planowane są konsultacje społeczne na temat oferty kulturalno-sportowej Chojnowa. - Będziesz mógł/mogła wyrazić swoje zdanie na temat wydarzeń, które odbywają się w mieście, a także pomóc w stworzeniu nowej oferty - informuje Urząd Miejski.
03 grudzień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejna przerwa w dostawie wody
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zapowiada kolejną przerwę w dostawie wody, która w poniedziałek dotknie mieszkańców północno-zachodniej części miasta.
03 grudzień 2021, Partnerstwo,
Włoskie śniadania w Piccolo Mondo
Chojnowska pizzeria Piccolo Mondo startuje z ofertą śniadaniową. Rozpocznij dzień z pożywnymi daniami z półwyspu Apenińskiego.
03 grudzień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Strażacy z gminy Chojnów uczcili pamięć druhów z Czernikowa
Strażacy z całej Polski uczcili pamięć zmarłych druhów z Czernikowa, którzy jadąc alarmowo do pożaru, zderzyli się z samochodem ciężarowym. W akcję włączyli się także strażacy z gminy Chojnów.
03 grudzień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Kolejka chętnych do inwestycji w Okminach i szansa na spore pieniądze dla budżetu gminy
Okmiański "Grunt na medal" przyciąga kolejnych inwestorów. W tym roku udało się sprzedać około 10 hektarów terenów inwestycyjnych - w przyszłym roku liczba ta można być dużo większa. Oznacza to spore pieniądze dla budżetu gminy i kolejne inwestycje w Okmianach.
02 grudzień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wybrano najkorzystniejszą ofertę na modernizację oczyszczalni ścieków
Wybrano najkorzystniejszą ofertę na modernizację oczyszczalni ścieków w Goliszowie. To jeden z ważniejszych punktów na liście tegorocznych inwestycji z zakresu gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.
02 grudzień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Piątek i weekend w chojnowskim kinie. Zobacz repertuar
Zobacz co będzie grane w najbliższy weekend w chojnowskim Kinie Kultura.
02 grudzień 2021, Urząd Gminy Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Gmina Chojnów zwycięzcą IX edycji konkursu "Grunt na Medal"
Dzisiaj w Warszawie odbyła się uroczysta konferencja organizowana z okazji zakończenia kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu „Grunt na Medal”, podczas którego zostali wyłonieni laureaci z każdego województwa. Gmina Chojnów została laureatem konkursu w województwie dolnośląskim. Statuetkę odebrali Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz oraz Zastępca Wójta Gminy Chojnów Grzegorz Styrkowiec.
02 grudzień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Policja podsumowała funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w listopadzie
Zgłoszenia dotyczące przekraczania dopuszczalnej prędkości po raz kolejny zdominowały Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Lokalna policja podsumowała jej efekty.
01 grudzień 2021, Partnerstwo,
Ho! Ho! Ho! Już w najbliższą sobotę, 4 grudnia, Mikołajki w Galerii Piastów
Galeria Piastów zaprasza wszystkie dzieciaki na pyszne warsztaty cukiernicze, które tradycyjnie poprowadzi legnicka Pracownia Cukier Puder. Podczas warsztatów najmłodsi będą mogli ozdabiać przeróżne słodkości w świątecznych kształtach, a później oczywiście je zjeść. Dla wszystkich przewidziano także słodkie upominki.
01 grudzień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Szpital covidowy w Legnicy przepełniony. 62 nowe przypadki w powiecie legnickim
- Ponad 100 osób przebywa w modułowym szpitalu covidowym, 10 z nich podłączonych jest do respiratorów - donosi portal lca.pl. Od 22 do 30 listopada w legnickim szpitalu zmarło 31 osób chorych na COVID-19.
01 grudzień 2021, admin,
Odpowiedz na proste pytanie i zdobądź szanse na bilety na film Dom Gucci
Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są podwójne wejściówki na piątkowe seanse filmu "Dom Gucci" w legnickim kinie Helios. Odpowiedz na proste pytanie i zdobądź szansę na nagrodę.
01 grudzień 2021, Partnerstwo,
Repertuar Kina Helios (3.12 - 9.12)
Zobacz repertuar legnickiego Kina Helios, obowiązujący od 3 do 9 grudnia.
30 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jarmark Bożonarodzeniowy odwołany
Nie odbędzie się zaplanowany na 12 grudnia Jarmark Bożonarodzeniowy. Sytuacja spowodowana jest nowymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd.
30 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
285 510 zł na rozbudowę infrastruktury informatycznej w gminie Chojnów
Gmina Chojnów uzyskała dofinansowanie w wysokości 285 510,00 zł na rozbudowę infrastruktury informatycznej. Środki te przeznaczone będą na wsparcie rozwoju cyfrowego gminy oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa.
30 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
27 nowych zakażeń. Kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
29 listopada odbyło się kolejne zdalne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Starosta Legnicki Adam Babuśka. Tematem spotkania była bieżąca sytuacja związana z działaniami związanymi z zagrożeniem koronawirusem oraz realizacja programu szczepień.
30 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wieje. Może wiać mocniej
Listopad kończy się w tym roku wietrznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców powiatu legnickiego przed silnym wiatrem.