Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

19 listopad 2021, Zespół Pokolenia, Wszystkich komentarzy: 0
Zespół Pokolenia zaprasza na koncert w Domu Kultury
Zespół wokalno-instrumentalny „Pokolenia” serdecznie zaprasza na koncert 25 listopada 2021 r. (czwartek) o godzinie 18.00, do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie. Podczas koncertu będą państwo mieli okazję wysłuchać wyjątkowych aranżacji współczesnych utworów chrześcijańskich niosących ze sobą uniwersalne przesłanie wiary, nadziei, miłości i pokoju.
19 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Żółta Febra z chojnowskimi gitarzystami wydaje nowy album. Promujący singiel już w sieci
Istniejący już od 12 lat złotoryjski kwintet Żółta Febra wypuszcza właśnie swoją pierwszą, a tak naprawdę... drugą płytę. „Elegancki Autsajder", bo taki tytuł nosi album, od dzisiaj promuje klip do tytułowego numeru.
19 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Łukasz Niemczyk w finale MP. Zobacz jego walkę w TVP Sport
Przed nami gala finałowa Mistrzostw Polski seniorów w boksie. Na ringu zobaczymy Łukasza Niemczyka, który pewnym krokiem przebrnął przez półfinał i dziś zawalczy o złoto.
19 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Memoriał Zdzisława Teklika w Jubilatce
20 listopada w Jubilatce odbędzie się I Memoriał Zdzisława Teklika. Zagrają: The Vets, Polish Fiction oraz WARA.
18 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dzieła Danuty Dudek ponownie w salach wystawowych chojnowskiego zamku
Muzeum Regionalne zaprosiło na wystawę "Z różą w tle". Na ekspozycje składają się prace autorstwa rzeźbiarki i malarki Danuty Dudek.
18 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Piątek i weekend w chojnowskim kinie. Zobacz repertuar
Zobacz co będzie grane w najbliższy weekend w chojnowskim Kinie Kultura.
18 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 6
Trwają kontrole pieców i sposobów spalania w chojnowskich gospodarstwach
Komisja pracowników Urzędu Miejskiego wspólnie z funkcjonariuszami policji rozpoczęła kontrole pieców i sposobu spalania w lokalnych gospodarstwach. Na chwilę obecną nie stwierdzono poważnych naruszeń przepisów.
18 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Mistrzostwa Polski w boksie. Łukasz Niemczyk z medalem i szansą na złoto
Wałbrzych. Trwają bokserskie Mistrzostwa Polski seniorów; jednym z pretendentów do złota jest Łukasz Niemczyk, który dziś zawalczy o udział w finale.
18 listopad 2021, Szkoła Podstawowa nr 4,
SP4: "Taki mały, taki duży może…" patriotą być!
Parafrazując słowa wszystkim znanej piosenki uwidoczniona zostaje idea obchodzenia świąt narodowych. 11 listopada to szczególny dzień dla wszystkich Polaków. O ile dla dorosłej osoby wolność ma wiele znaczeń i interpretowana jest na niezliczoną ilość sposobów, o tyle ci najmłodsi dopiero uczą się, czym jest niepodległość oraz jak ważna jest zarazem dla ogółu, jak i dla każdej jednostki z osobna.
17 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Odpowiedz na proste pytanie i zdobądź szanse na bilety na film Eternals [WYNIKI KONKURSU]
Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są podwójne wejściówki na piątkowe seanse filmu "Eternals" w legnickim kinie Helios. Odpowiedz na proste pytanie i zdobądź szansę na nagrodę.
17 listopad 2021, SPW Niedźwiedzice, Wszystkich komentarzy: 0
Wolni od Metryki
"Wolni od Metryki" - projekt realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021-2025, sfinansowany ze środków budżetu Państwa skierowany jest do mieszkańców 60+ z terenu Dolnego Śląska. Projekt ma na celu odczarowanie starości i odejścia od stereotypowego postrzegania ludzi mocno dojrzałych.
17 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
6 581 mieszkańców Chojnowa w pełni zaszczepionych. Przychodnia zachęca niezdecydowanych
"Daj sobie i innym szanse na lepsze jutro" - takim hasłem chojnowska Przychodnia Rejonowa zachęca do szczepień przeciwko COVID-19. W chwili obecnej liczba w pełni zaszczepionych mieszkańców Chojnowa wynosi 6 581.
17 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Mobilna zbiórka elektrośmieci w gminie Chojnów
22 listopada na terenie gminy Chojnów rozpocznie się mobilna zbiórka elektrośmieci. Zobacz, kiedy opady będą odbierane z Twojej wioski.
17 listopad 2021, Partnerstwo,
Repertuar Kina Helios (19.11 - 25.11)
Zobacz repertuar legnickiego Kina Helios, obowiązujący od 19 do 25 listopada.
16 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wydawniczy debiut młodych artystów i wsparcie dla Hani z krainy zamienickich Danieli
W Osadzie Danieli w Zamienicach odbyło się podsumowanie konkursu zorganizowanego przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy. Tematem konkursu były rysunki, które znajdą się książeczce "Hania w Krainie Danieli", z której dochody wspomogą leczenie czteroletniej Hani cierpiącej na poważną wadę genetyczną.
16 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
350 kierujących przebadanych podczas akcji "Trzeźwy Poranek"
Wczoraj od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu legnickiego prowadzone były działania pn. „Trzeźwy poranek”, których celem głównym było eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, a tym samym poprawa bezpieczeństwa na drogach. W ramach przedsięwzięcia przebadanych zostało ponad 350 kierujących.
16 listopad 2021, Partnerstwo,
Czy Fed rzeczywiście ma realny wpływ na rynki?
Zwykło się powtarzać, że za intensywnym odbiciem na giełdach, rozpoczętym w marcu 2020 roku, stoi przede wszystkim Fed i wprowadzane przez niego programy interwencyjne. Między innymi to właśnie polityka zerowych stóp procentowych i program luzowania ilościowego QE miały doprowadzić do mocnych wzrostów, które doświadczamy niemal nieprzerwanie od 18 miesięcy...
15 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Warunki meteorologiczne utrudniają rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń
Powiat legnicki znalazł się w obszarze ryzyka wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10. Przyczyną takiego stanu rzeczy są warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego - informuje legnickie starostwo.
15 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
UM wciąż poszukuje wykonawcy przebudowy przejścia na skrzyżowaniu Dąbrowskiego i Reymonta
Burmistrz Miasta Chojnowa po raz kolejny zaprosił do złożenia oferty w postępowaniu dotyczącym przebudowy przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Reymonta. Celem jest zmiana organizacji ruchu w sąsiedztwie szkoły i poprawa bezpieczeństwa.
15 listopad 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wzmożone kontrole trzeźwości
Poniedziałek na drogach powiatu legnickiego po raz kolejny upływa pod znakiem wzmożonych kontroli trzeźwości kierowców. Celem jest przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu.