Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica
  • OLA PHU
    • OLA PHU

Ostatnie gazetki

  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie

Aktualne wydarzenia

21 czerwiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Krótka droga do IV ligi. Podsumowanie sezonu 2013/2014 w wykonaniu biało niebieskich
Ciężki i bardzo emocjonujący sezon piłkarski już niestety za nami. KS Chojnowianka z A klasy awansowała do piłkarskiej okręgówki. Jako beniaminek nasza ekipa spisała się ponad wszelkie oczekiwania. Nastąpiło wiele zmian zwłaszcza przy drużynie seniorów. Na początku sezonu, tuż przed rozpoczęciem rozgrywek, stanowisko szkoleniowca objął Rafał Kryszczuk. Młody trener swoim uporem i zacięciem pokazał, że w ciągu zaledwie kilu tygodni można zbudować zespół, który będzie walczył o najwyższe trofea.
20 czerwiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Uwaga czterogodzinna przerwa w dostawie wody
W dniu dzisiejszym 20.06.2014 o godz. 15:00 prywatny wykonawca rozpoczął pracę związane z wykonaniem przyłącza kanalizacyjnego do budynku nr 1 przy ul. Mickiewicza. W wyniku tych prac została uszkodzona rura wodociągowa fi80 na ul. Mickiewicza, co spowodowało przerwę w dostawie wody na ulicach Mickiewicza, Witosa, Małachowskiego, Niemcewicza, Komuny Paryskiej, Tkacka, Plac Konstytucji 3 Maja i Dąbrowskiego. Uszkodzenie usuwa Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Usunięcie usterki potrwa około 4 godzin.
20 czerwiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 5
Zdarzenie drogowe przy ul. Legnickiej
W dniu dzisiejszym około godziny 10 miało miejsce zdarzenie drogowe przy skrzyżowaniu ulic: Legnickiej i Długosza. Kierujący pojazdem osobowym marki Ford Escort wymusił pierwszeństwo przejazdu skręcając w ul. Legnicką w kierunku Ośrodka Zdrowia i tym samym doprowadził do kolizji z Fordem Mondeo zmierzającym w kierunku Legnicy.
20 czerwiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejna zbiórka elektrośmieci już w najbliższą sobotę
Mimo, że zarówno miasto jak i gmina Chojnów regularnie przeprowadzają zbiórkę elektrośmieci mieszkańcy często pytają – gdzie można wyrzuć zużyte baterie, uszkodzony sprzęt RTV i AGD i inne podobne sprzęty zasilane na prąd czy baterie? Na najbliższą sobotę zaplanowano kolejną zbiórkę elektrośmieci na terenie naszego miasta.
19 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
7 pytań do… fizjoterapeuty.
"Praca fizjoterapeuty nie polega tylko i wyłącznie na masażu jak może się wydawać ludziom. Oprócz masażu i rehabilitacji ruchowej, bądź też zabiegów fizykalnych, które wykonujemy, musimy rozmawiać z pacjentem, poznać jego problem, motywować go do działania i najważniejsze - uczyć go jak ma sobie poradzić w trudnych sytuacjach, w życiu codziennym."
19 czerwiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 16
Porażka na koniec sezonu. Juniorzy młodsi ulegli Kuźni Jawor.
W niedzielę ostatnie spotkanie ligowe rozegrała drużyna juniorów młodszych KS Chojnowianka. Nasi piłkarze udali się do Jawora, by tam rywalizować z miejscową Kuźnią. Chojnowianie z bardzo pozytywnym nastawieniem wyjeżdżali na to spotkanie. W końcu to ostatni mecz i przyszedł czas na odpoczynek i regenerację przed rudną jesienną. Rywal był wymagający, Kuźnia zajmuje obecnie czwartą pozycję w tabeli rozgrywek.
19 czerwiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 4
Licytacja gołębi z hodowli Lucci Campaniniego w chojnowskim "Pałacyku"
Kilka dni temu w Chojnowie odbyła się aukcja gołębi włoskiego mistrza Lucci Campaniniego. W restauracji „Pałacyk” zebrało się wielu hodowców z naszej okolicy. Na sprzedaż przeznaczono 39 młodych ptaków z rocznika 2014. Wszystkie gołębie pochodzą od Lucci Campaniniego, który zasłynął swoimi osiągnięciami podczas wielu różnych imprez międzynarodowych. Gołębie zostały wystawione w klatkach już o godzinie 15:00, natomiast tuż po 18 odbyły się pierwsze licytacje.
18 czerwiec 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, Wszystkich komentarzy: 0
Parafiada w Wilkowie

Dnia 14 czerwca 2014 roku, nasza szkoła wzięła udział w Parafiadzie Kaczawskiej organizowanej przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy w Wilkowie. W imprezie wzięły udział gimnazja z terenu powiatu legnickiego.

18 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Trzy lata minęły, jak jeden dzień...

W tym tygodniu Portal Informacyjny Miasta i Gminy Chojnów – CHOJNOW.PL obchodził trzecią rocznicę istnienia. Z tej okazji, aby wspólnie z Wami – Czytelnikami, uczcić ten czas postanowiliśmy obdarować Was czymś słodkim. We wtorkowe popołudnie częstowaliśmy mieszkańców miasta tortem w barwach portalu, lodami i rozdawaliśmy gadżety związane z CHOJNOW.PL. Jak było? Mogliście przekonać się sami. Jeśli przegapiliście to zapraszamy za rok. Miejmy nadzieję jeszcze lepszy!

18 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sylwia Kupczyk powalczy o kwalifikacje do Mistrzostw Europy!

W przyszłym tygodniu, w oddalonym od Chojnowa o 40 minut jazdy samochodem Strzegomiu, odbędzie się Strzegom Horse Trials czyli największa w Polsce impreza we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego jedna z kilku edycji pucharu świata organizowanego co roku. Impreza jest jednocześnie jedną z kwalifikacji do Mistrzostw Europy Juniorów w WKKW, które odbędą się w sierpniu tego roku w Anglii. W zawodach odbywających się na Hipodromie w Morawie weźmie udział Sylwia Kupczyk, zawodniczka KJ Jaroszówka.

18 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 5
Festyn w parku w najkrótszą noc w roku!

Z 21 na 22 czerwca obchodzić będziemy najkrótszą noc w roku. Związane jest to z przesileniem letnim, czyli momentem maksymalnego wychylenia osi obrotu Ziemi w kierunku Słońca. Noc ta zwana jest kupałą, Sobótką czy też nocą świętojańską. Zgodnie ze zwyczajem słowiańskim tej nocy dziewczęta puszczały w nurty rzek wianki z zapalonymi świecami. Podobnie będzie w Chojnowie w trakcie festynu, na który już dziś wszystkich zapraszamy!

Sklep Bigform