Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Aktualne wydarzenia

27 październik 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rośnie ruch w sąsiedztwie cmentarza. Zdarzają się również kolizje
Końcówka października i pierwsze dni listopada to czas wzmożonego ruchu w okolicy chojnowskiego cmentarza. Czasami bywa niebezpiecznie...
27 październik 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Pomimo zakazu palą liście i gałęzie. UM przypomina o możliwości przekazania odpadów do PSZOK
Opublikowany na naszym facebookowym profilu film, prezentujący siwy dym nad jednym z chojnowskich ogrodów działkowych, wywołał niemałą dyskusję na temat jesiennych porządków i pozbywania się liści. Pomimo zakazów, wciąż wiele osób decyduje się na robienie ogniska.
27 październik 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Demontaż starych szyn i podkładów na linii kolejowej Chojnów-Rokitki
Kontynuowane są prace związane z przebudową linii kolejowej nr 316, na odcinku Chojnów-Rokitki. Od kilku dni trwa demontaż starych szyn i drewnianych podkładów. Sprawdzamy jak przebiegają prace.
27 październik 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Ranking Samorządów 2021. Nasze gminy na dalekich miejscach
"Rzeczpospolita" zaprezentowała wyniki XVII edycji Rankingu Samorządów, w którym oceniane są efekty działań miast i gmin w zakresie dbałości o jakość życia mieszkańców, stan środowiska i rozwój ekonomiczny przy zachowaniu stabilności finansów i wysokiej jakości zarządzania. Sprawdźmy jak w tym zestawieniu prezentują się gminy ziemi chojnowskiej.
26 październik 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Ofiary pseudopokazu w Chojnowie zgłaszają się na policję. Wojna z oszustami trwa
Pomimo licznych ostrzeżeń, nie zabrakło mieszkańców Chojnowa którzy wzięli udział w pseudopokazie handlowym zorganizowanym w naszym mieście. Do Miejskiego Rzecznika Konsumentów dotarły zgłoszenia od poszkodowanych. Jak tłumaczy Tomasz Strojek, oszuści posunęli się o krok dalej i nie chcieli starszych osób wypuścić, zanim nie podpiszą umowy...
26 październik 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Modernizacja w oczyszczalni ścieków w Goliszowie. Kolejne podejście
Urząd Miejski poszukuje wykonawcę modernizacji w oczyszczalni ścieków w Goliszowie. Celem inwestycji jest przebudowa wyłączonego z eksploatacji zbiornika - osadnika wstępnego na komorę stabilizacji tlenowej.
26 październik 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ostatnie godziny głosowania w ramach chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego
Dzisiaj ostatni dzień głosowania nad projektami zgłoszonymi do tegorocznego edycji chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosować można za pośrednictwem platformy internetowej oraz w Urzędzie Miejskim.
25 październik 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 5
Miliony dla chojnowskich samorządów i powiatu w ramach Polskiego Ładu
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pierwszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Do gmin ziemi chojnowskiej trafi łącznie ponad 13 milionów złotych. Zobacz jakie wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone.
25 październik 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wymiana wodomierzy. Jutro kilka godzin bez wody w Goliszowie
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o planowanej przerwie w dostawie wody.
25 październik 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Lokalna policja zapowiada intensyfikację kontroli przestrzegania obostrzeń
Komenda Miejska Policji intensyfikuję kontrole przestrzegania zasad, w związku z narastającą falą zachorowań na Covid-19. Funkcjonariusze apelują w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich by stosować się do obowiązujących obostrzeń.
25 październik 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich. Wójt zaprasza do udziału w programie
Wójt Gminy Chojnów zaprasza uprawnione rodziny – rodziców uczniów i uczniów pełnoletnich zamieszkałych na terenie gminy Chojnów do złożenia deklaracji uczestnictwa w programie "Granty PPGR – wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym". Celem jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego.