Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum Arena Cuprum Arena

Archive - January 2017

31 January 2017, admin, All comments: 0
Łukasz Niemczyk trzecim najpopularniejszym sportowcem roku w plebiscycie Gazety Wrocławskiej!

Wczoraj wieczorem w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbyła się Dolnośląska Gala Sportu na której poznaliśmy wszystkich laureatów 64. Plebiscytu Gazety Wrocławskiej na Sportowca i Trenera Roku Dolnego Śląska. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć chojnowskiego akcentu.

31 January 2017, admin, All comments: 0
Miejska Rzecznik Konsumentów zachęca do korzystania z darmowej pomocy i poradnictwa

Gościem ostatniej sesji Rady Miejskiej Chojnowa była Agnieszka Romanowska - Miejska Rzecznik Konsumentów w Legnicy, która od września ubiegłego roku, dzięki porozumieniu między miastem Legnicą a powiatem legnickim, sprawuje również obowiązki na rzecz mieszkańców powiatu ziemskiego. Zobacz jaką pomoc możesz uzyskać w biurze rzecznika.

31 January 2017, admin, All comments: 0
W Starostwie obradował sztab kryzysowy

30 stycznia w Starostwie Powiatowym w Legnicy odbyło się posiedzenie Sztabu Kryzysowego Starosty Legnickiego - głównym tematem spotkania było wystąpienie w naszej gminie ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków.

30 January 2017, admin, All comments: 1
Dary, Przekazy, Zakupy - nowa wystawa w Muzeum Regionalnym, którą zdecydowanie warto odwiedzić

Tym razem żadna konkretna dziedzina - nowa wystawa w Muzeum Regionalnej to zbiór niemal wszystkich rzeczy, które udało się pozyskać chojnowskiemu muzeum we wcześniejszych latach - od średniowiecznych złotych pierścieni po sztukę nowoczesną. Wystawa, na której z pewnością każdy znajdzie coś, co go zainteresuje.

30 January 2017, admin, All comments: 0
Pogotowie, straż pożarna i policja na sesji Rady Gminy - zobacz zapis wideo

Niecodziennie sesje Rady Gminy Chojnów odwiedzają przedstawiciele służb mundurowych. Przedstawiamy wam zapis wideo z ostatniej sesji Rady Gminy, która odbyła się 27 stycznia 2017 roku w sali posiedzeń Urzędu Gminy Chojnów.

30 January 2017, admin, All comments: 0
Budżet Obywatelski Miasta Chojnowa: Urząd przyjmuje wnioski

Rusza pierwszy chojnowski budżet partycypacyjny - Urząd Miejski w Chojnowie rozpoczął przyjmowanie propozycji zadań do realizacji. Zobacz gdzie i kto może złożyć taki wniosek.

30 January 2017, admin, All comments: 0
Zapis wideo ze styczniowej sesji Rady Miejskiej

Zobacz nad czym tym razem debatowali radni i jakie uchwały zostały podjęte. Przedstawiamy zapis wideo z ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 26 stycznia w Urzędzie Miejskim w Chojnowie.

27 January 2017, admin, All comments: 0
Kolejne ognisko potwierdzone - śmierć łabędzi z Goliszowa spowodowana ptasią grypą

Wstępne doniesienia okazały się prawdziwe. Powiatowy Lekarz Weterynarii potwierdził występowanie wirusa ptasiej grypy typu H5N8 u padłych łabędzi z Goliszowa. Przypominany o zasadach bezpieczeństwa.

27 January 2017, admin, All comments: 1
Gminny Chojnowski Budżet Obywatelski 2017: Przedstawiono listę projektów

Już 5 lutego 2017 roku w godzinach 9:00-14:00 odbędzie się głosowanie w ramach kolejnej edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Urząd Gminy Chojnów zaprezentował już listę projektów zakwalifikowanych do głosowania - sprawdź co zmieni się w twojej miejscowości!

27 January 2017, PWSZ im. Witelona w Legnicy, All comments: 0
PWSZ im. Witelona w Legnicy zaprasza na VIII Legnickie Prezentacje Edukacyjne

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na ósmą edycję Legnickich Prezentacji Edukacyjnych, które odbędą się 8 lutego 2017 roku w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym naszej Uczelni pod honorowym patronatem: Prezydenta Miasta Legnica Tadeusza Krzakowskiego, Starosty Powiatu Legnickiego Janiny Mazur, Rektora PWSZ im. Witelona w Legnicy prof. Ryszarda K. Pisarskiego.

27 January 2017, admin, All comments: 3
Nowa kładka nad Skorą. Zobacz jak będzie wyglądała

Miała być w 2016 roku, będzie najprawdopodobniej w 2017 roku. Mowa o nowej kładce nad Skorą, która połączy ulicę Matejki z ulicą Paderewskiego. Nowy obiekt został zaprojektowany - swoim wyglądem będzie przypominał kładkę na ulicy Brzozowej. W chwili obecnej czekamy na wyłonienie wykonawcy.

27 January 2017, Kasia_, All comments: 0
Rozdajemy wejściówki do Parku Rozrywki Play City - WYNIKI

Drodzy Czytelnicy! Przed nami kolejny konkurs, tym razem skierowany do dzieci! Do rozdania mamy 2 pojedyncze wejściówki do Parku Rozrywki Play City, który mieści się w Galerii Piastów w Legnicy.

26 January 2017, Kasia_, All comments: 0
Co jest grane w Chojnowie?

Nie macie jeszcze planów na weekend? Chcielibyście obejrzeć ciekawy film na dużym ekranie? Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem chojnowskiego Kina Kultura. W ten weekend duża mieszanka gatunkowa: komedia, thriller i oczywiście coś dla najmłodszych widzów.

26 January 2017, admin, All comments: 0
Reforma systemu edukacji w Chojnowie: Burmistrz zdradza wstępne plany (wideo)

To, że dwa chojnowskie gimnazja idą do likwidacji od niedawna wie każdy z nas. Co jednak ze szkołami podstawowymi? Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej temat poruszony został przez radnego Łukasza Ptaka. Na oficjalne decyzje będziemy musieli jeszcze poczekać; znamy jednak wstępne plany Urzędu Miejskiego. Czeka nas najprawdopodobniej wielkie "przemeblowanie".

26 January 2017, Kasia_, All comments: 0
Repertuar kina Helios (27 stycznia - 2 lutego)

Prezentujemy repertuar Kina Helios w Legnicy. Ważny od 27 stycznia do 2 lutego 2017 roku.

Sklep Bigform