Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Budżet Obywatelski Miasta Chojnowa: Urząd przyjmuje wnioski

Autor admin
Data utworzenia: 30 styczeń 2017, 11:34 Wszystkich komentarzy: 0


Budżet Obywatelski Miasta Chojnowa: Urząd przyjmuje wnioski

Rusza pierwszy chojnowski budżet partycypacyjny - Urząd Miejski w Chojnowie rozpoczął przyjmowanie propozycji zadań do realizacji.

Przypomnijmy - w roku 2017 przeznaczono do dyspozycji mieszkańców kwotę 200 tysięcy złotych, z czego 100 tysięcy przeznaczone zostanie na projekty zlokalizowane na północ od rzeki Skory i 100 na projekty zlokalizowane na południe od rzeki. Do fazy głosowania przejdą projekty pozytywnie ocenione przez zespół ds. weryfikacji projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego.

Propozycje zadań do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Chojnowa na rok 2017 zgłaszać możemy do 15 marca 2017 roku w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Chojnowie. By jednak to zrobić trzeba spełnić pewne warunki - należy być mieszkańcem lub osobą stale zamieszkałą na terenie Miasta Chojnowa oraz być osobą pełnoletnią. Co więcej - projekt przed złożeniem go w Urzędzie Miejskim musi zostać poparty przez co najmniej 50 pełnoletnich mieszkańców stale zamieszkałych na terenie miasta Chojnowa, złożona propozycja projektu musi należeć do zakresu zadań własnych gminy, proponowany projekt musi być zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, teren, na którym ma być zlokalizowana realizacja projektu musi stanowić mienie Gminy Miejskiej Chojnów z wyłączeniem terenów zarządzanych przez miejskie jednostki organizacyjne, szacunkowy koszt realizacji projektu nie może przekraczać kwoty 100 000 złotych i musi być możliwy do zrealizowania.

Wniosek musi być złożony na załączniku nr 2 do uchwały nr XXVI/128/16 Rady Miejskiej Chojnowa z dnia 29 września 2016 roku, który publikujemy poniżej.

Po złożeniu, wniosek trafia do zaopiniowania przez zespół ds. weryfikacji projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego. W przypadku pozytywnej oceny trafia on na listę projektów podlegających konsultacjom, która zostanie opublikowana 31 marca 2017 roku. Głosowanie nad projektami odbędzie się w dniach od 8 maja do 7 czerwca.

Jest to pierwsza edycja budżetu obywatelskiego w naszym mieście. Jej inicjatorem był radny Paweł Grabek. Sporo rozważań wzbudziła kwota jaka została przeznaczona na ten cel - zdaniem części radnych, 20 tysięcy to zdecydowanie za mało. Bardzo prawdopodobne, że w przyszłych edycjach kwota ta może ulec zwiększeniu.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.