Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Ostatnie gazetki

Aktualne wydarzenia

27 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Wzmożone kontrole prędkości. Pomiary statyczne i dynamiczne
Trwają ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci będą reagować również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.
26 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Matura coraz bliżej
4 maja absolwenci Powiatowego Zespołu Szkół przystąpią do egzaminu dojrzałości. Harmonogram pisemnego egzaminu maturalnego otwierają język polski oraz matematyka na poziomie podstawowym.
26 kwiecień 2022, Collegium Witelona,
Uchodźcy obchodzili święta z Witelonką
Gdy zabrzmiał hymn Ukrainy, uchodźcy wysłuchali go, kładąc symbolicznie dłonie na sercach. Po niejednej twarzy popłynęły łzy. - Bardzo tęsknimy za bliskimi, którzy zostali w Ukrainie. Tęsknimy za domami, ojczyzną. W święta jest szczególnie trudno - mówi Tania Perehinets, która uciekła do Legnicy z ogarniętej wojną Ukrainy.
26 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Powiatowy Urząd Pracy zaprasza do udziału w Targach Pracy
Powiatowy Urząd Pracy zaprasza do udziału w Targach Pracy w Legnicy oraz prosi uczestników o uwzględnienie stanowisk pracy dla obywateli Ukrainy.
25 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
III część książki z cyklu Pamiętnik Pokoleń. Promocja w legnickim starostwie
W miniony piątek w legnickim starostwie odbyła się promocja III części książki z cyklu Pamiętnik Pokoleń pt. „Nasza ziemia, nasz dom - pamiętnik pokoleń - Nasze Dziedzictwo”. Wydawnictwo obejmuje zbiór 65 prac uczniów szkół różnego typu z 8 powiatów: legnickiego, lubińskiego, bolesławieckiego, złotoryjskiego, jaworskiego, głogowskiego, lwóweckiego, ząbkowickiego oraz miasta Legnica.
25 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Koncert Uwielbienia z zespołem Exodus 15 [ZOBACZ NAGRANIE / ZDJĘCIA]
W minioną sobotę w kościele parafialnym w Rokitkach odbył się Koncert Uwielbienia z zespołem Exodus 15. Na wydarzenie zaprosili ks. proboszcz Tomasz Kwiecień wraz z przewodniczącym Rady Parafialnej Andrzejem Kupczykiem. Zobacz nagranie z całego koncertu.
24 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ ma już 15 lat. Jubileuszowe spotkanie [ZDJĘCIA]
Działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ obchodzi piętnastolecie swojego istnienia. W miniony piątek odbyło się jubileuszowe spotkanie, którego gościem był Roman Husarski, autor książki „Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej”.
23 kwiecień 2022, Szkoła Podstawowa nr 4,
Szkoła Podstawowa nr 4: O tym jak dobro rodzi dobro…
I znów potwierdziło się porzekadło, od wieków znane, pozornie banalne, jednak jak prawdziwe w swej istocie, o tym jak dobro rodzi dobro… Sytuacja zbrojna na Ukrainie wielu z nas kolokwialnie rzecz ujmując „otworzyła oczy” na to, co w życiu najważniejsze, bezcenne. Hierarchia wartości na powrót odzyskała właściwy wygląd, zaś na jej szczycie znalazło się człowieczeństwo, prawdziwa miara człowieka. Dobre uczynki te mniejsze i większe jak nic innego charakteryzują ludzi, ich potęgę, siłę i sprawczość. O tym, iż nie zostają one zapomniane przekonaliśmy się na przestrzeni ostatniego tygodnia.
22 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Żłobek Arka Maluszka w Kolonii Kołłątaja uroczyście otwarty [ZDJĘCIA]
W Kolonii Kołłątaja uroczyście otwarto dziś pierwszy Gminny Żłobek "Arka Maluszka". W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i państwowych. Całkowity koszt inwestycji to ponad 2,6 mln zł.
22 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kanalizacja w gminie Chojnów. Wójt zaprasza mieszkańców wsi na spotkania
Wójt Gminy Chojnów zaprosił mieszkańców Konradówki, Gołaczowa i Michowa na spotkania związane z projektowaniem sieci kanalizacji sanitarnej dla tych miejscowości.
21 kwiecień 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Food trucki ponownie na chojnowskim Rynku
Przed nami majówkowy festyn na chojnowskim Rynku. Koncertom towarzyszyć będą food trucki.