Aktualne wydarzenia


Wczoraj w godzinach popołudniowych ulicami naszego miasta przeszedł marsz manifestacyjny, mający na celu potępienie zjawiska przemocy domowej. Odbył się on w ramach obchodów akcji STOP PRZEMOCY, która organizowana jest podczas Tygodnia Przeciwdziałania Przemocy. Kampania odbywa się między Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet a Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka, co jest symbolicznym podkreśleniem związku między przemocą wobec kobiet a naruszeniem praw człowieka.



Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prowadzi nabór wniosków na dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu priorytetowego Czyste Powietrze - kompleksowego programu, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Efektownie zaaranżowana scena, czysty dźwięk, pasja i niezwykła osobowość. Wczorajszego wieczoru w legnickim Hotelu Sękowski odbył się wyjątkowy koncert mistrzyni dźwięku - Anny Wyszkoni. Artystka oczarowała publiczność już od pierwszych sekund występu. Koncert dopracowany był w najmniejszych szczegółach - świetnie brzmienie, genialna gra świateł i imponujące kreacje artystki.
4 grudnia o godzinie 11.00 w Starostwie Powiatowym w Legnicy odbyła się wystawa prac Pani Krystyny Wolskiej pod nazwą „Z pasją przez życie". Wernisaż wystawy otworzyła Wicestarosta Powiatu Legnickiego Janina Mazur, Członek Zarządu Powiatu Legnickiego Krzysztof Sowiński oraz Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie Mariola Pyrz. 








![Ostrzeżenie: Zła jakość powietrza w Chojnowie. [Aktualizacja]: jest "akceptowalnie"](/files/news/3590093ed76ccdd4930c4a216d97391e/small.jpg)






