Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Złoto dla Chojnowa!

Autor admin
Data utworzenia: 09 sierpień 2012, 11:25 Wszystkich komentarzy: 18


Złoto dla Chojnowa!

Miniony weekend dla młodych kolarzy z chojnowskiego klubu UKK Oriens MTB był okresem ciężkiej pracy. Trzeciego, czwartego i piątego dnia sierpnia miejscowy zespół wybrał się do – kolejno – Tuszyna, Ostroszowic i Jaczkowa skąd przywiózł kilka sukcesów, do czego zresztą zdążył już nas przyzwyczaić.

Piątek to wyjazd do Tuszyna. Odbywały się tam Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Wyścigu Dwójkami na Czas o Puchar Marka Chmielewskiego Wójta Gminy Dzierżoniów. Zawodnicy pozostałych kategorii wiekowych stanęli w szranki podczas Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska w Wyścigu Indywidualnym na Czas w kat. Junior mł., Juniorka mł., Kobiety Open, Mężczyźni Open, Masters.


Start par jak mogliśmy przeczytać w wywiadzie, którego udzielił nam jakiś czas temu trener zawodników – Eugeniusz Bobiowski był bardzo ważny dla klubu. Na dystansie 8 km poszczególne pary startowały w odstępach 2 minut. Zdecydowanie lepiej w tej konkurencji poradziły sobie nasze zawodniczki – Sandra Traczyk jadąca w parze z Aleksandrą Baranowską – zdobywając srebrny medal. Dziewczyny osiągnęły czas 0:13,07, podczas gdy para zwycięska dotarła do mety w czasie 0:12,57.


9 miejsce wśród Młodzików zdobyła para Przemysław Kaczmarek i Karol Rokus z czasem 0:12,30. W kategorii Junior młodszy 18 pozycję uzyskał Jan Konarzewski.

Następnego dnia klub wybrał się do Ostroszowic na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Wyścigu ze Startu Wspólnego o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów. Jednocześnie odbywał się Ogólnopolski Górski Szosowy Wyścig Kolarski o Puchar Starosty Dzierżoniowskiego.

W kategorii „Młodziczka” na dystansie 2 x 8,7 km = 17,4 km najlepsza była Sandra Traczyk (złoto) z czasem 0:40,24. Piąte miejsce zajęła Aleksandra Baranowska przekraczając linię mety z czasem 0:41,11, dziewiąta była Nikola Pawlikowska, która zakończyła jazdę po 0:42,25. Ogólnopolski Górski Szosowy Wyścig Kolarski o Puchar Starosty Dzierżoniowskiego zakończył się dla naszej najlepszej Młodziczki Sandry Traczyk tuż za podium, na czwartym miejscu. W wyścigu startowało 36 zawodniczek.


Nieco gorzej wypadli Młodziki. Dystans 3 x 8,7 km = 26,1km najszybciej z naszych zawodników pokonał Przemysław Kaczmarek, który z czasem 0:48,30 uplasował się na 7 miejscu, 2 pozycje niżej był Karol Rokus (0:49,35), 21 miejsce zajął Kamil Jędraszczyk - 0:57,50.

Niedziela była dniem wyjazdu do niewielkiej wioski w powiecie wałbrzyskim – Jaczkowa. W trakcie X Festynu Sportu odbywał się wyścig kolarski o puchar wójta Czarnego Boru, w którym udział wzięli nasi kolarze. Wyścig zaliczany był do Challenge’u DZKol.


Trzecie miejsce w swojej kategorii zajęła Sandra Traczyk z czasem 0:44,40. Piątą i szóstą pozycję zajęły kolejno Aleksandra Baranowska i Nikola Pawlikowska.

Wśród „Młodzików” na podium na najniższym stopniu stanął Przemysław Kaczmarek. Tuż za nim był drugi z naszych kolarzy – Karol Rokus (4 miejsce). Na 11 miejscu uplasował się Kamil Jędraszczyk.

W kategorii „Żakinia5 miejsce uzyskała Alicja Gałas. Dodatkowo ze startami w ważnych imprezach mogli zmierzyć się nasi inni nowi zawodnicy. W kategorii „Dzieci” wystartowała Anna Szewczyk i Maciej Galus – oboje zajęli pierwsze miejsca!


7 sierpnia czworo z sześciu powołanych do kadry Dolnego Śląska zawodników naszego klubu wyjechało na obóz koło Twardogóry. Zawodnicy doskonalić będą swoje umiejętności na torze kolarskim oraz na szosie.

Gratulujemy dobrych startów naszym kolarzom i trzymamy kciuki za następne wyścigi. A już niebawem na chojnowskim „podwórku” odbędzie się Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie punktowane w Challenge’u DZKol – wtedy każdy będzie mógł poczuć emocje jakie towarzyszom wyścigom kolarskim i spróbować swoich sił w kategorii „OPEN”!Komentarze

Gratulacje ! tym razem "dama"55 ani wiktor35 nie zarzucą dziewczynom podium z powodu małej frekwencji.
Ciekawy film i wywiad o imprezie i nagrodach ,niestety u nas możemy liczyć tylko na puchar burmistrza w tenisie gdzie grają tylko jego znajomi.
zgłoś komentarz
Gratulacje!
zgłoś komentarz
Ciekawe dlaczego kiedyś kolarstwo było oczkiem w głowie naszych władz,a teraz od kilku lat nie organizuje sie tu zawodów kolarskich,a gdy klub zgłosił chęć zorganizowania wrześniowego kryterium,to burmistrz nie wyraził żadnego aplauzu nie mówiąc już o pomocy ani zaangażowaniu w zawody.Nie pozwolono na przejazd żadną ulicą,więc będą męczyć sie po tej tragicznej kostce w rynku.
zgłoś komentarz
i oczywiście dołączam sie do gratulacji,bo ci nasi kolarze są niesamowici,a miasto zamiast promować ten sport,na sukcesach klubu,nie robi nic.
zgłoś komentarz
Melindo ! dlaczego ,dlaczego ! Janka Obiecanka trzeba podejść ,to znany kleryk ,ministrant ,nawet rynek zrobił pod msze i procesje .Trzeba go zagadać że trzeba zrobić piękną mszę ,zaprosić ekscelenycje ,że da mu się służyć do mszy a wszystko przed wyścigami w Chojnowie kolarskimi ,zarówno szosowymi ,jakaś pętla ojca świętego Wojtyły i po parku MTB innego świętego coś się wybierze .Janek wręczy puchary a książęta poświęcą dziadki i rowery .... da się zrobić :))) i na koniec msza i modlitwa ...
zgłoś komentarz
wybitne psymon. chytry i przypuszczam skuteczny plan.

a kolarzom ponownie gratuluje i gratulowac bede pewnie jeszcze nie raz. dzieki min nim i bokserom chojnow nie jest taka dziura sportowa.

zgłoś komentarz
ŚWIETNA ROBOTA CHOJNOWIANIE - JESTEŚMY Z WAS DUMNI. Psymon a Janek Obiecanek mógłby wtedy pokazać się jak służy do mszy jako ministrant. Zresztą, trochę osób o tym wie, Janek to konfident i jak nie widzi nic w tym, aby zdobyć jakąś możliwość polepszenia wizerunku politycznego, to palcem nie kiwnie. Ale do mszy jakby posłużył jako sługus ( razem ze Skowronem) to poczuje się ważny.
zgłoś komentarz
tak sobie mysle ze pewnie 80% miasta jest bardziej dumna z kolarzy czy bokserow niz z tej nieszczesnej chojnowianki. dlaczego nikt sobie nie uzmyslowi ze az tak duze wsparcie dla 1 druzyny jest glupota? mlode zespoly tak trzeba wspierac bo to przyszlosci. one zreszta maja wyniki. dlaczego o pieniadzach decyduje kilka osob jakis maly odsetek calego spoleczenstwa? nie wiem jak jest w innych miastach ale sadzac po filmiku z artykulu wnioskuje ze o niebo lepiej
zgłoś komentarz
Malinda ,jeżeli chodzi o organizację wrześniowego wyścigu to w ostatnim czasie burmistrz dość przychylnie podchodzi do różnych propozycji i trasa będzie wyznaczona nie tylko w rynku.To zapewne plus dla władz ,że nie utrudniają a nawet trochę pomogą.Być może wpływ na takie zachowanie ma to forum ,na którym o burmistrzu i jego działaniach padają niezbyt pochlebne opinie(również moje).Co do ewentualnej pochwały ,to jeżeli współpraca przy organizacji będzie się nadal tak układała będziemy mogli powiedzieć "dziękuję za pomoc Panie Burmistrzu". Na chwilę obęcną są deklaracje i oby się na nich nie skończyło.
zgłoś komentarz
"Być może wpływ na takie zachowanie ma to forum ,na którym o burmistrzu i jego działaniach padają niezbyt pochlebne opinie(również moje)."

@sunshine co ty chłopie piszesz ,to burmistrz jak małe dziecko obraża się na krytykę i robi focha :) nawet jeśli to pani prezes i zarząd Chojnowianki eksmitowany był by już dawno .Poza ty burmistrz ma GCh i po części konkurencyjny portal do lansowania jego poczynań ,ten też to robi tylko dopuszcza krytykę bo konkurencja już nie .Niewolono tobie tak myśleć a tym bardziej pisać !
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.