Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Dziura w murach obronnych obok Domu Kata (nowe zdjęcia)

Autor admin
Data utworzenia: 21 czerwiec 2012, 18:53 Wszystkich komentarzy: 29


Dziura w murach obronnych obok Domu Kata (nowe zdjęcia)

Wielka dziura w murze obronnym obok Domu Kata przy ul. Grottgera 1 zastała dziś mieszkańców Chojnowa w godzinach popołudniowych. Jedynym winnym według wstępnych ustaleń jest upływający czas.

„Nadgryzione zębem czasu” - jedyne co można było usłyszeć na miejscu. Teren zostanie zabezpieczony, na miejscu była policja i straż pożarna. Pojawił się również Burmistrz Miasta Chojnowa. Eksperci będą decydować jakie działania podejmą. Na dzisiejszy dzień prawdopodobnie zostanie tak jak jest.


Aktualizacja

Robotnicy przy pomocy koparki rozebrali część muru aby nie stwarzała zagrożenia dla przechodniów. Teren został odpowiednio zabezpieczony i uprzątnięty.
Poniżej zamieszczamy zdjęcia obrazujące te działania. Jutro rano "wrzucimy" więcej zdjęć, w tym z samego procesu rozbierania muru.


Poniżej kolejne zdjęcia z wczorajszego dnia, za które dziękujemy p. Bijakowi oraz Portalowi lca.pl

Komentarze

Na miejscu jest koparka i burzy. Burmistrz też jeszcze jest.
zgłoś komentarz
Wygląda to strasznie ,dobrze że burmistrz jest na miejscu to daje pewność 100% dobrych decyzji i oczywiście bezpieczeństwa mieszkańców Chojnowa.
Panie Janku jesteśmy z Panem !
zgłoś komentarz
powodem była wielka dziura, która od lat powiekszała sie od strony podwórka to namokło...wstrzasy od maszyn robiacych nowa droge i powstała wielka dziura na wylot a czyja wina to juz nie mnie osądzać ...a zburzyć czesc trzeba aby nie zagrażała ludziom.
zgłoś komentarz
Psymonie, co za przemiana...Ten mur już dawno powinien byc rozebrany, a teraz można tylko pociągnąć do odpowiedzialności tego do kogo to należy. Z tego co slyszałam jest to osoba prywatna, ale nie wiem na 100%.
zgłoś komentarz
...oj Inka to takie żarciki tylko ;-)
Co do muru to obrzydlistwo okaże się zabytkiem i jeszcze trzeba będzie go stawiać od nowa ,oby nie ! Nie wiedziałem że taki gruby ten mur ,górę muszą zawalić bo będzie nieszczęście .Wierzę że Janek wszystko dopilnuje .
zgłoś komentarz
Domyśliłam się, ale zabrzmialo wiarygodnie i tak nie pasowało mi do Ciebie :). Czytalam o malowidłach w kościel i muszę Ci napisać, ze masz wiedzę. Brawo.
zgłoś komentarz
hmm no niestety Inka, ale to przykre a piszę to jako ateista, że takie działania prowadzą do tego, że na obrazach święci mają twarze radnych a burmistrz pomaga nieść Chrystusowi krzyż ! To sami wierni i księża powinni pilnować aby do takich herezji nie dochodziło a przez to religia była jedna na, ile się da spójna .Jak dla mnie nakaz zamalowania jest jak najbardziej oczywisty i zrozumiały a działania poprzedzające, czyli owe herezje zupełnie niezrozumiałe a wręcz szkodzące kościołowi .
zgłoś komentarz
To, że jesteś ateistą nie ma nic do rzeczy. Piszesz o rzeczach oczywistych do tego popartych wiedzą. Kościół tak szczerze, sam sobie szkodzi i to w wielu działaniach... Dla mnie to nawet te malowidła mogłby zostać, teraz to głupio wygląda: małe obrazki w ramkach na takich wielkich ścianach. Według mnie to one bardziej nie pasują.Zaraz ktoś napisze, że znowu tworzymy jakiś duet. Pozdrawiam
zgłoś komentarz
Niech rozbiorą ten śmietnik na czynniki pierwsze. Stoi zbytecznie i zabiera tylko plac.
zgłoś komentarz
chojnowianie...bo nie wierze normalnie
"Co do muru to obrzydlistwo okaże się zabytkiem i jeszcze trzeba będzie go stawiać od nowa ,oby nie !" Psymon do Twojej wiadomości jest to zabytek bo są to ostatnie pozostałości z XIV wiecznego muru obronnego otaczającego Chojnow...i jak najbardziej powinno zostać odrestaurowane a jak nie masz odpowiedniej wiedzy to nie wypowiadaj sie prosze :)
bo Twoja znajomosc wiedzy o Chojnowie jest strasznie malutka najlepiej zapoznaj sie z tym http://chojnow.pl/news/news/view/id/23 tekstem może wszyscy będziecie bardziej doinformowani łącznie z panem radziem....równie dobrze muzeum czy basztę tkaczy możecie nazwać smietnikiem do wyburzenia a wlaścicielem jest osoba prywatna.
pozdrawiam
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.