Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

"Każda dziewczyna ma w sobie to COŚ" - wywiad z Katarzyną Węgierską, Miss Ziemi Legnickiej

Autor admin
Data utworzenia: 06 czerwiec 2012, 11:36 Wszystkich komentarzy: 45


"Każda dziewczyna ma w sobie to COŚ" - wywiad z Katarzyną Węgierską, Miss Ziemi Legnickiej

Błyski fleszy, autografy, gratulacje, propozycje sesji zdjęciowych. Katarzyna Węgierska, 18-letnia chojnowianka, najpiękniejsza dziewczyna Ziemi Legnickiej, druga Wicemiss Dolnego Śląska 2012 spotyka się z tym na co dzień. Mimo sporego sukcesu pozostała naturalna i bezpretensjonalna. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z naszą reprezentantką w wyborach Miss Polonia!


Po pierwsze gratulujemy tak wspaniałych wyników – najpierw Miss Ziemi Legnickiej, następnie 2-ga Wicemiss Dolnego Śląska. Powiedz proszę kilka słów o sobie – czym się zajmujesz na co dzień?

- Uczęszczam do Powiatowego Zespołu Szkół o profilu hotelarskim. Lubię śpiewać, ale tylko dla siebie, w zaciszu. Od małego uwielbiam tańczyć. Moją specjalnością są masaże, o czym niewiele osób wie. Uwielbiam gotować, tym bardziej jeść. Jestem szaloną romantyczką, gustuję w komediach, nie tylko romantycznych.
Nie lubię o sobie mówić…

Skąd pomysł by wystartować w wyborach Miss Polonia?

- Byłam w szkole i zadzwoniła do mnie koleżanka Kinga Michalska – którą serdecznie pozdrawiam! Powiadomiła mnie o wyborach Miss Ziemi Legnickiej. Po pewnym czasie wspólnie z innymi dziewczynami z naszego miasta pojechałam na casting, który odbył się w Galerii Piastów. Podczas castingu występowałyśmy w strojach kąpielowych, strojach dziennych. Po tygodniu dostałam SMS-a od prowadzącej, że dostałam się do finału.

Wygrana była dla mnie ogromnym zaskoczeniem! Moją faworytką była Agnieszka Gabinet.
Cieszę się z wygranej – poznałam wiele nowych osób. W nagrodę poza gotówką dostałam wejściówki do Seven oraz kwiaty.

Czy to był Twój pierwszy raz jeśli chodzi o start w konkursach piękności?

- Nie. Rok temu wygrałam Miss Szkoły na ul. Witosa. Jeśli chodzi o poważniejsze wybory to był to mój debiut.


Zmieniło się Twoje życie odkąd zostałaś Miss Ziemi Legnickiej?

- Nie, jestem wciąż tą samą osobą, nie chcę nic zmieniać w życiu, które jest idealne.

Jak zareagowała Twoja rodzina i znajomi gdy usłyszeli, że chcesz startować w wyborach?

- Byli zdziwieni, ale cieszyli się, że coś ruszyło w tym kierunku. Wcześniej zachęcali mnie do sesji zdjęciowych, by ktoś mnie zauważył.

Najbardziej za mną był brat i tato, mama nie do końca była na „tak”.

A jaka była ich reakcja po tym, jak osiągnęłaś sukces?

- Wierzyli we mnie od samego początku, lecz widać było zaskoczenie. Wszyscy oczywiście się cieszyli i mówili, że teraz nadszedł czas na karierę.

Jak traktujesz udział w konkursach piękności? Jest to dla Ciebie tylko dobra zabawa czy również perspektywa na przyszłość?

- Pół na pół. Zabawa – owszem, dużo osób się poznaje, uczy się. Wiąże z tym jednak również swoją przyszłość, jest to dobry pomysł na życie – łatwa i przyjemna praca, dobry zarobek.

Konkursy piękności to również rywalizacja – jaka atmosfera panuje za kulisami wyborów Miss?

- Na próbach każdy się oceniał. Były jednak takie osoby, które traktowały to jak zabawę, nie rywalizację – wspierały się nawzajem. W finale doszedł spory stres, lecz byłyśmy już tak zmęczone, że rywalizacja zniknęła. Był płacz, nikt nie chciał się rozstawać, bardzo się polubiłyśmy.

Wybory Miss Polonia to nie tylko dobra zabawa, błyski fleszy, wspaniałe nagrody, ale również ciężka praca. Opowiedz nieco o przygotowaniach do finalnego dnia?

- Przygotowania do Miss Ziemi Legnickiej trwały bardzo krótko, 2 tygodnie. Było dużo treningów, wylewałyśmy z siebie siódme poty by dojść do celu i zaskoczyć widownie.

W Cieplicach było jeszcze trudniej. Ćwiczyłyśmy chodzenie, duży nacisk kładziony był na profesjonalizm. Musiałyśmy ze sobą współpracować, dużo się nauczyć.

Byłaś lepsza od wielu dziewczyn. Jak sądzisz – czym ujęłaś sędziów?

- Do tej pory właśnie nie wiem, to jest dla mnie zaskoczenie! Może tym, że jestem wysoka?

Rozmawiałam z Marysią Nowakowską ( Miss Polonia 2009 – przyp. red.) na ten temat i usłyszałam, że dałam z siebie wszystko, że było mnie dobrze widać.


Wiele dziewczyn przed podjęciem decyzji o starcie mocno się hamuje – jak zachęciłabyś dziewczyny do startów w wyborach Miss?

- Mówię teraz do tych, które to interesuje, którym się to podoba – warto spróbować. Można się wiele nauczyć, zawrzeć nowe znajomości. To jest wspaniała zabawa!

By dostać się do Miss Polonia trzeba być pewnym siebie, swojej wartości.

Podczas Gali w Cieplicach sędziowie oceniali waszą elokwencję. Przygotowałyście się do tego?

- Nie, nikt o tym nie wiedział. Nie dostałam żadnych wskazówek, pierwszy raz miałam bezpośredni kontakt z jury właśnie wtedy.

Trzeba być pewnym siebie gdy się wychodzi i mówi. Należy skupić się na jednej osobie, ją zaskoczyć i przekonać do siebie.

Niedaleko wyborów piękności jest modeling. Myślałaś o tym?

- Kiedyś z rodzicami pojechałam do Wrocławia na casting. Usłyszałam, że jestem za gruba, choć byłam mega wysoka i bardzo chuda.

Po Miss Ziemi Legnickiej chciałam spróbować swoich sił w „Top Model”, ale jako, że przeszłam dalej to w tym roku sobie odpuściłam. Może w przyszłym roku?

Jak oceniasz swoje szanse w kolejnym etapie wyborów Miss Polonia 2012?

- Nie znam jeszcze konkurencji, wiec ciężko mi o tym mówić.

Jakimi cechami według Ciebie powinna charakteryzować się przyszła Miss Polonia?

- Przyszła Miss Polonia musi być inteligentna, wiedzieć jak zachować się w każdej sytuacji. Ale nie okłamujmy się, trzeba być ładnym i mieć „coś” takiego, czego nie mają inne dziewczyny.

Czym zatem jest to „coś”?

- Każda dziewczyna ma w sobie to „coś”, coś innego co skupia uwagę.

Po finale Miss Dolnego Śląska czas na kolejny etap. Zaczęły się już przygotowania?

- Nie. Zaczną się w lipcu-sierpniu. Niebawem mamy wyjazd do Hotelu Gołębiewski. Będziemy tańczyć zumbę dla VIP-ów. Powolutku zaczynamy „oswajać” się z widownią…

Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

- Póki co chcę wykorzystać swoje „5 minut”, dopóki jestem młoda i nie mam zmarszczek (śmiech). W późniejszym etapie mojego życia pomyślę o ślubie, dzieciach, małym domku.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

- Dziękuję. Pozdrawiam całą moją klasę, technikum hotelarskie, hodowli koni, rodzinę, znajomych oraz oczywiście Czytelników Portalu CHOJNOW.PL!Komentarze

mega brzydka dizewczyna...były ładniejsze. a wygrał pasztet.

zgłoś komentarz
Pokaż siebie Ślicznotko..
zgłoś komentarz
No i oczywiście gratulacje. Powodzenia w kolejnych etapach!
zgłoś komentarz
Pokaż siebie Ślicznotko..
Właśnie.Ja tam byłem,widziałem wszystkie na żywo i mogę powiedzieć,że należał jej się ten tytuł.z jeszcze jedną chojnowianką były najładniejsze,ale ta była zgrabniejsza i wyższa.A jeszcze ładniej dziewczyna wygląda poza sceną,jest naturalna,a nie wypindrowaną lampucerą.
zgłoś komentarz
"Przyszła Miss Polonia musi być inteligentna..." Ponioslo ja z ta inteligencja, szkoda ze sie nie pochwalila, ze nie zdala w pierwszej klasie technikum.
zgłoś komentarz
Już się zaczynają docinki życzliwych.Chciałem zauważyć,że inteligencja a mądrość,to dwie różne rzeczy.
zgłoś komentarz
Chciałam zauważyć, że człowiekowi inteligentnemu chyba trudno by było nie zdać w technikum. ;)

Tak czy inaczej, gratuluję sukcesu.
Malinda, po przecinkach i kropkach stawiamy spację.
zgłoś komentarz
do gosc 123!!!
Katarzyna Węgierska powiedziała,że MISS POLONIA powinna charakteryzować się inteligencją i bardzo dobrze powiedziała...znam ją bardzo bardzo dobrze i jest Ona osobą inteligentną,miłą,sympatyczną itd...podkreślam tutaj również,że powiedziała o MISS POLONII-jaka powinna być jej zdaniem...nie mówiła tutaj o sobie...MIMO TEGO ŻE KASIA JEST INTELIGENTNA!!!Przedstawiła swój typ MISS a nie wywyższała swoją osobę także nie myl pojęć proszę...Następnie chce dodać, że nawet jeżeli Kasia nie zdała w pierwszej klasie to powodem tego mogły być różne przyczyny a nie INTELIGENCJA np.choroba,sprawy rodzinne lub inne...każdemu w życiu może powinąć się noga w szkole,w pracy, w życiu itp jest to nieuniknione...co do szkoły ciekaw jestem jakie są Twoje oceny i frekwencja???
zgłoś komentarz
Kasi nie udało się przejść do następnej klasy jak wielu innym osobą chociażby w Chojnowie...kwestia jest taka, że zazdrościsz tej dziewczynie sukcesu i dlatego wtrącasz się w jej prywatne sprawy..Człowiek w pierwszej kolejności powinien zając się sobą a nie kimś...w tym momencie popieram MALINDE"DOCINKI ŻYCZLIWYCH."NA KONIEC CHCE CI TYLKO POWIEDZIEĆ, ŻE JEŻELI MASZ JAKIEŚ WĄTPLIWOŚCI A ZNASZ KASIĘ TO POWIEDZ JEJ TO W OCZY A NIE OCZERNIASZ JĄ PUBLICZNIE PRZEZ ZAZDROŚĆ...A TAK NA MARGINESIE TO KASIA NIE POWIEDZIAŁA, ŻE MISS MUSI BYĆ INTELIGENTNA TYLKO POWINNA BYĆ INTELIGENTNA. A POZA TYM SĄDZĄC PO JEJ WYPOWIEDZIACH A TWOICH TO DALEKO CI DO SŁOWA INTELIGENCJA....POZDRAWIAM...
zgłoś komentarz
Nadmierne pisanie drukowanymi literami jest przejawem nieznajomości podstawowych zasad netykiety ;)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.