Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Dni Chojnowa 2012 za nami!

Autor admin
Data utworzenia: 04 czerwiec 2012, 19:34 Wszystkich komentarzy: 48


Dni Chojnowa 2012 za nami!

Przez jednych oczekiwane, przez drugich wykpione – Dni Chojnowa 2012 za nami. Drugi i trzeci dzień czerwca br. większość chojnowian spędziła w Parku Śródmiejskim korzystając z atrakcji jakie przygotowali dla nas organizatorzy na święto miasta. Było coś dla oka, dla ucha, swoisty miszmasz.

Dni Chojnowa to przede wszystkim koncerty. W tym roku zagrały dla nas takie zespoły jak coverująca przeboje Czerwonych Gitar grupa Trzy Gitary, grający disco-polo zespół Voyager, uczestnicy „Bitwy na głosy 2” – Łukasz Sypień z koleżankami oraz znana doskonale chojnowskiej publiczności „Obstawa Prezydenta”. Największą ilość bawiących się osób pod sceną zgromadził sobotni występ Voyagera oraz różnorodny gatunkowo koncert Łukasza Sypienia z uczestniczkami „Bitwy na głosy”. Ten młody mieszkaniec naszego miasta, śpiewający dla coraz większej publiczności nie mógł opędzić się od łowców autografów – podpisom oraz wspólnym zdjęciom nie było końca.


Dni Chojnowa 2012 tradycyjnie krótkim przemówieniem rozpoczął Burmistrz Miasta – Jan Serkies. Po oficjalnym otwarciu przed publicznością zaprezentowały się przedszkolne zespoły z miasta tańcząc i śpiewając. W trakcie występów przy głównej alejce parku usytuowane były stragany, na których swoje rękodzieła prezentowały lokalni twórcy, lecz nie tylko - w tym roku obchodziliśmy jubileuszowy, X już Festiwal Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego . Spotkać można było również Członków Gildii Artystów Chojnowa.


Zgodnie z harmonogramem po „Bambiniadzie” najmłodszych chojnowian bawił teatr „Maska” z Krakowa. Po spektaklu na scenie rozpoczęły się prezentacje lokalnych zespołów tanecznych i solistów – „Śpiewam i tańczę” – zbliżone nie tylko tytułem do tych serwowanych nam co roku przez Gimnazjum nr 2. W tym samym czasie w Muzeum Regionalnym odbywał się wernisaż wystaw: „Anna Wszyndobył. Rzeźba” oraz „Delfina Krasicka-Orłowska. Tkanina artystyczna.”


Około godziny 20:00 sceną zawładnął pierwszy z sobotnich zespołów – Trzy Gitary. Odważniejsi chojnowianie bawili się pod sceną przy przebojach Czerwonych Gitar – nie od dziś wiadomo, że najlepiej tańczy się przy dobrze znanej muzyce.

Dwie godziny przed północą przyszła pora na muzyczną gwiazdę dnia – grupę Voyager. Przy znanych choćby z wesel przebojach chojnowska publiczność bawiła się wyśmienicie – pierwszy dzień Dni Chojnowa uznać można za całkiem udany!


Drugiego dnia przywitał nas deszcz – chojnowianie schowani pod parasolami oczekiwali polepszenia pogody. Wciąż trwał X Festiwal Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego, jednak zainteresowanie wyrobami – zapewne z powodu okropnej pogody – z każdą chwilą słabło. Tego dnia zagrała dla nas Orkiestra Dęta, wręczono również nagrody dla zwycięzców IX Chojnowskiego Dyktanda oraz zawodów wędkarskich. Odbyło się także losowanie nagród w krzyżówce Gazety Chojnowskiej, która w tym dniu świętowała swoje XX-lecie.


Największą atrakcją tego dnia był występ Łukasza Sypienia, Korneli Bednarek, Pauliny Lulek oraz Nikoli Wardy znanych z „Bitwy na głosy”. Publiczność zgromadzona przy barierkach pod sceną świetnie bawiła się przy znanych przebojach polsko i angielskojęzycznych. Młodzi artyści rozruszali swoich fanów, dostarczyli wiele słońca w ten deszczowy dzień. Po zejściu ze sceny rozdali setki autografów pozując przy tym do pamiątkowych zdjęć.

Na pożegnanie z Dniami Chojnowa 2012 zagrała bolesławiecka grupa bluesowa Obstawa Prezydenta.Poprosiliśmy kilku przypadkowo spotkanych chojnowian o opinię na temat tegorocznych obchodów święta naszego miasta. Zdania były podzielone, oto kilka z nich:

Disco-polo to nie moja bajka, nie wiem na jakiej podstawie organizatorzy dobierali zespoły. Moje spostrzeżenia były takie, że "żulionerka" chojnowska szukała zaczepki, okazji by się napić. Tam się nic nie działo. Co roku to samo - kiełbaski za 8 zł, nikogo nie interesujące wystawy i chojnowskie pseudogwiazdy. Takim festynom mówię nie.

Co mi się podobało? Prawie wszystkie zespoły taneczne. Dziewczyny widać, że mają talent, warto w nie inwestować. Dumnie nazwany festiwal rękodzieła to imo niepotrzebnie kultywowana tradycja. A dzisiejsza „gwiazda” wieczoru wejdzie dopiero po 5 piwach.

Łukasz razem z koleżankami dał czadu, kochamy go!

Może smucić niewielka ilość bawiących się pod sceną przy naprawdę dobrej muzyce "Obstawy Prezydenta", cieszy inwestycja miasta w nowe technologie takie jak telebim. Ogólnie Dni Chojnowa uważam za udane.


Nie jedząc w domu obiadu o 16 zjawiłem się na festynie w Parku Śródmiejskim. Przez pół godziny na scenie była cisza, a potem dla dzieci opowiadali bajeczki - na scenę wyszedł p.Horodecki i zaprosił wszystkie dzieci do wysłuchania bajek dla najmłodszych. W tym czasie nie dowierzając, ze może być taka "lipa" i widząc te same twarze postanowiłem skorzystać z cateringu. Po zjedzeniu niedobrej kiełbasy i zapiekanki rozbolał mnie brzuch.

Najlepsza impreza w tym roku w Chojnowie, wspaniała zabawa, artyści, muzycy. Bawiłam się wspaniale, szkoda, że to tylko dwa dni. Najbardziej podobały mi się występy taneczne oraz koncert Łukasza Sypienia!
Podobało mi się, była fajna orkiestra oraz stragany, na których można było kupić dużo fajnych rzeczy i smacznych dań.

A jak Wy bawiliście się podczas tegorocznych Dni Chojnowa?
Komentarze

"Przez jednych oczekiwane, przez drugich wykpione – Dni Chojnowa 2012 za nami. Drugi i trzeci dzień czerwca br. większość chojnowian spędziła w Parku Śródmiejskim korzystając z atrakcji jakie przygotowali dla nas organizatorzy na święto miasta. Było coś dla oka, dla ucha, swoisty miszmasz. "

Przez większość oczekiwany i przez większość wygwizdany .Takich marnych dni Chojnowa jak żyję nie widziałem :) a tu proszę większość Chojnowa była na festynie (SIC!),znów propaganda sukcesu imprezy która nie wypaliła i została całkowicie uznana za porażkę .
Brawo sam Joseph Goebbels mistrz propagandy był by z portalu dumny :)
zgłoś komentarz
jak czesto sie z Toba zgadzalem tak teraz nie moge. raz - nie wyczuwam pochwal ze strony piszacego, dwa - mi impreza odpowiadala, dopoki deszcz nie spadl. a i ludzie sie doskonale bawili z tego co widzialem. psymon - wybacz, ale pepkiem swiata nie jestes - "de gustibus non est disputandum"
zgłoś komentarz
"Przez jednych oczekiwane, przez drugich wykpione – Dni Chojnowa 2012 za nami. Drugi i trzeci dzień czerwca br. większość chojnowian spędziła w Parku Śródmiejskim korzystając z atrakcji jakie przygotowali dla nas organizatorzy na święto miasta. Było coś dla oka, dla ucha, swoisty miszmasz. "

Przez większość oczekiwany i przez większość wygwizdany .Takich marnych dni Chojnowa jak żyję nie widziałem :) a tu proszę większość Chojnowa była na festynie (SIC!),znów propaganda sukcesu imprezy która nie wypaliła i została całkowicie uznana za porażkę .
Brawo sam Joseph Goebbels mistrz propagandy był by z portalu dumny :)
w tym i PSYMON był na festynie
zgłoś komentarz
no to jesli psymon byl to byli wrecz WSZYSCY chojnowianie
zgłoś komentarz
Jasne że około tyś osób to wszyscy Chojnowianie :) bardzo mądre i bardzo prawdziwe stwierdzenie .Nie wiem jak w drugi dzień ale słyszałem że jeszcze mniej osób niż w pierwszy :) ale to dla portalu cały Chojnów ! cóż dodać .Może zerknijcie na na program dni Chojnowa na tym portalu to nikt suchej nitki nie pozostawia po tym wydarzeniu !
zgłoś komentarz
no to jesli psymon byl to byli wrecz WSZYSCY chojnowianie
Ja tam wątpię,że byli wszyscy chojnowianie:)
Ale psymon był na pewno,to niezaprzeczalny fakt.
zgłoś komentarz
Przykre jest,że takich discopolowców,którzy udają,że śpiewają i grają słuchało całkiem sporo osób,a bluesmanów z Obstawy,grających prawdziwą muzykę na żywo ,tylko kilka osób.Tak samo jak świetnej orkiestry zza miedzy,czyli z Miłkowic.Nie wiedziałem,że mamy w okolicy taki super band.Szkoda,że nikt nie docenił ,ile oni wkładają trudu ,by dac taki koncert.Samo rozstawienie i nagłośnieni zajmuje sporo czasu,nie mówiąc już o zgraniu i przykry to widok ze sceny ,jak sie widzi pusty plac przed sobą.Fakt,że lało,ale przecież człowiek jest z cukru i jak zmoknie raz w roku,to się rozpuści.
zgłoś komentarz
Zespół Trzy Gitary także fajnie grał,ale było za jasno,by ktokolwiek sie ruszył do zabawy,bo jak już ktoś sie ruszył,to zaraz wszystkie oczy zgromadzone w parku,zamiast na scenie,skupiały sie na nim.Za to kocham te małe społeczności.Koncert wokalistów z Bitwy na głosy też oceniam pozytywnie,a wykonania Pauliny Lulek podobały mi sie najbardziej.Kawał głosu ma dziewczyna.Podsumowując można powiedzieć,że najbardziej zawiodła.....chojnowska publiczność,bo chyba tak kiepskiej frekwencji jeszcze nie było.Strach pomyśleć,co by było,jakby piwa nie serwowali.
zgłoś komentarz
Malindol nie wyłamuj się z tym co pisze portal ! większość Chojnowian była a ty masz czelność pisać o niskiej frekwencji ! było blisko 7,5 tyś ludzi :) a może niecałe 750 tylko do diabła czego się ludzi czepiasz za niski poziom imprezy !!! co Chojnowianie tobie zrobili że winę zwalasz na nich a nie na niski poziom imprezy ,pytam Malindol !
zgłoś komentarz
Ja tam wątpię,że byli wszyscy chojnowianie:)
Ale psymon był na pewno,to niezaprzeczalny fakt.
Mnie na szczęście nie było, więc rzeczywiście burzy się to "wszyscy" :)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.