Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Burmistrz i Rada Miejska zainaugurowali nową kadencję [ZDJĘCIA / WIDEO]

Author: admin
Creation date: 20 November 2018, 14:44 All comments: 11


Burmistrz i Rada Miejska zainaugurowali nową kadencję [ZDJĘCIA / WIDEO]

O godzinie 12:00 w sali posiedzeń chojnowskiego ratusza rozpoczęła się pierwsza sesja nowej kadencji Rady Miejskiej. Głównym punktem uroczystego posiedzenia było złożenie przysięgi przez burmistrza i radnych oraz wybór kierownictwa rady.

Posiedzenie zostało otwarte przez radną Krystynę Czapską, która w tej kadencji pełni zaszczytną funkcję radnego seniora. W ławach sali posiedzeń zasiadło 15 radnych, którzy zostali wybrani w październikowych wyborach samorządowych. Po raz pierwszy przysięgę radnego złożyły cztery osoby: Antoni Skalski, Paulina Tarkowska-Bielak, Piotr Kulczyc i Danuta Barna. Skład rady uzupełnili dotychczasowi rajcowie: Bona Szaban, Krzysztof Grzech, Andrzej Matuszewski, Krystyna Czapska, Ryszard Kopacki, Barbara Kułacz, Mariusz Kowalczyk, Jan Skowroński, Jerzy Poznar, Łukasz Ptak i Marek Łukaszewski.

Jednym z punktów dzisiejszej sesji był wybór kierownictwa Rady Miejskiej. Na jej czele po raz kolejny stanie Jan Skowroński. Jego kandydaturę zgłosił radny Jerzy Poznar - Opisując kandydata mógłbym w zasadzie nic nie powiedzieć. Jest tak barwną i znaną postacią w Chojnowie, tak lubianą, tak szanowaną, że w zasadzie co bym nie powiedział to wszystko o nim wiemy - zaznaczył - Jan Skowroński jest wyjątkowym społecznikiem (...) W ostatniej kadencji dał się poznać jako wyjątkowo lubiany przewodniczący, skuteczny, z ogromnym doświadczeniem. Żal by było, gdyby ponownie nas nie poprowadził - dodał.

W tajnym głosowaniu kandydaturę Jana Skowrońskiego poparli wszyscy radni.

Konkurencji w wyborach wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej nie miała Barbara Kułacz, której kandydaturę zgłosił Jan Skowroński. Dotychczasową wiceprzewodniczącą również poparli wszyscy radni.Comments

Żałobnie, chciało by się zapytać kto tą tępotę wybiera, ale przecież 9 z nich nie zostało wybranych. Serkies ma 100% własną radę miasta, zero kontroli tego co robi i co będzie robił, prędzej taż lepiej nie bywało. Tak patrząc na tą radę i poprzednie to dochodzę do wniosku że są oni całkowicie zbędni, nic nie robią, zero!
report comment
Zadziwiająca zgodność tych wszystkich bezradnych,po co się wychylać.Lepiej tworzyć jedną klikę.I wszystko zostało bez zmian.
report comment
tak,tak,nowa -stara rada,burmistrz -ten sam,przewodniczący rady-ten sam,rada w większości ,taka sama,jak widać Chojnowianom ,do szczęścia jest niewiele potrzeba
report comment
Nic się nie zmieniło i nie zmieni nadal!
report comment
Trzeba na wybory chodzić. Trzeba było więcej kandydatów na radnych wysunąć. A nie dać fory zasiedziałym od kilku kadencji. Teraz będą przez 5 lat darmową kaskę brać i z nas się śmiać... Jak chce się coś zmienić trzeba być aktywnym, a nie czekać by inni za nas porządek zrobili...
report comment
Z tą radą i tym burmistrzem Chojnów ma "pozamiatane", niestety dalej marazm i emigracja młodych,rzutkich i wykształconych, a za zmarnowanie potencjału drzemiącego w tych młodych ludziach pan burmistrz został wynagrodzony następną pięcioletnią kadencją głosami starszych pań (bo taki miły), MOPSiarzy i bezrobotnych lumpów oraz radnych, ich rodzin ,urzędasów i tych co żyją z magistratu.
report comment
Starsze panie głosują na polecenia księdza na Gapskiego i Grabka, oraz rodzinka, oczywiście główny elektorat pisu to właśnie bezrobotni i lumpy żyjące z 500+ reszta się zgadza.
report comment
Ania21 w pełni popieram Twój komentarz, Pan BURMISTRZ jest uczciwym człowiekiem
report comment
Młody, nie wykształcony, bez jakiegokolwiek potencjału Pan Gapski jest nieuczciwy w każdej dziedzinie swojego życia i burzliwej kariery politycznej, praca wyjątkowa polityczna-puste biurko, komputerek i ciągłe wychodne za super pensyjkę. Jak w tym wszystkim się ma jego wiara, uczciwość i honor???? hmmm nie ma bo chodzi o prestiż Jego ważności i pogardę do innych, np. o Pani Czudowskiej mówił "to stara Ku..a"
-sama to słyszałam a chodziło o jej poparcie dla Pana Grabka.
report comment
,,kelzbieta75,,to pan Gapski jest radnym Chojnowa?nie wiedziałem,coś się zmieniło?
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.