Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Sukces ALL` ANTICO i Skoranty!

Autor admin
Data utworzenia: 18 styczeń 2012, 14:14 Wszystkich komentarzy: 0


Sukces ALL` ANTICO i Skoranty!

Takie informacje o Chojnowie nas najbardziej cieszą. Dwa zespoły muzyczne z naszego miasta - Zespół Muzyki Dawnej - ALL` ANTICO i chór Skoranta – zajęły dwa pierwsze miejsca w IV przeglądzie kolęd i pastorałek w Siedliskach.

ALL` ANTICO nagrodzono Grand Prix przeglądu, Skoranta zajęła zaś II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

O Skorancie pisaliśmy już przy okazji Koncertu z dnia Święta Trzech Króli, warto również w kilku słowach zawrzeć informacje o Zespole Muzyki Dawnej ALL` ANTICO:

Zespół Muzyki Dawnej ALL` ANTICO powstał w 1993 roku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie. Założycielem i opiekunem zespołu był Bogusław Graban. Zespół wykonuje muzykę dawną na fletach prostych i instrumentach perkusyjnych ze śpiewem i tańcem. Od początku swojej działalności zespół dał dziesiątki koncertów i uczestniczył w wielu konkursach, zdobywając między innymi Nagrodę Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu podczas XV festiwalu Schola Cantorum w Kaliszu w 1994 roku oraz kilkakrotnie pierwsze i drugie nagrody w wojewódzkim konkursie zespołów szkolnych Młode Głosy w Legnicy. W 2005, 2006 i 2007 roku zespół zdobył nagrody w Konkursie Kolęd Granych i Śpiewanych w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy. Zespół wiele razy był uczestnikiem Międzynarodowych Spotkań z Muzyką Dawną w Świeradowie Zdroju.
[za MOKSiR]
Więcej informacji o zespole znaleźć można na TEJ stronie.

Jeszcze raz gratulujemy naszym zespołom!


Źródło + zdjęcie: MOKSiR Chojnów

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.