Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

„Mój własny różaniec – moja pomoc w modlitwie” - rozstrzygnięcie konkursu!

Autor admin
Data utworzenia: 28 październik 2011, 08:39 Wszystkich komentarzy: 0


„Mój własny różaniec – moja pomoc w modlitwie” - rozstrzygnięcie konkursu!

W środowy (26.10.2011) poranek o godzinie 10:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie odbył się I Finał Konkursu Różańcowego. Organizatorem był ks. Jarosław Górecki, zaś patronatem wydarzenie objęli dziekan Dekanatu Chojnów ks. Prałat Tadeusz Jurek, burmistrz Miasta Chojnów - Jan Serkies oraz Wójt Gminy Chojnów - Mieczysław Kasprzak.

W konkursie wystartowało 45 osób z 10 szkół Miasta i Gminy Chojnów – SP w Starym Łomie, SP w Budziwojowie, SP w Krzywej, SP w Niedźwiedzicach, SP w Rokitkach, SP w Goliszowie, SP w Okmianach, SP nr 4 w Chojnowie oraz miejscowe gimnazja – nr 1 oraz nr 2.

Spotkanie uczniów, nauczycieli, pracowników MBP oraz przybyłych gości odbywało się w przyjaznej, niemal rodzinnej atmosferze.
Pierwsza część imprezy to prezentacja multimedialna traktująca o różańcu, którą ks. Jarosław Górecki celnie komentował. Dzieci i młodzież słuchali z zaciekawieniem oglądając starannie przygotowane slajdy wyświetlane przy pomocy rzutnika na planszy. W tym czasie jury udało się poza salę prezentacyjną w celu oglądnięcia prac uczestników – różańce wykonane były przeróżnymi technikami, wszystkie z jednakową, ogromną dbałością. Papier, owoce, plastyk, bawełna – to tylko niektóre materiały, z których uczniowie szkół przygotowali swoje prace. Dostrzec można było również koraliki wykonane techniką origami czy ręcznie wyszywane paciorki. Wybór zwycięzców – wnosząc po czasie potrzebnym do jego podjęcia jak i różnorodności prac – był bardzo trudny.


Tuż po prezentacji multimedialnej uczestnicy konkursu zostali poczęstowani słodkościami. Pączki, ciastka i inne łakocie były wstępem do kolejnego, przyjemniejszego etapu – wręczenia dyplomów i nagród dla zwycięzców.

Po długich i burzliwych obradach ogłoszono wyniki. Jury w składzie:

 • Ks. Prałat Tadeusz Jurek
 • Burmistrz Miasta Chojnowa – Jan Serkies
 • Wójt Gminy Chojnów – Mieczysław Kasprzak
 • Dyrektor MBP – Barbara Landzberg
 • Dyrektor SP 4 w Chojnowie – Elżbieta Borysewicz
 • Agnieszka Tworzydło

zdecydowało przyznać następujące miejsca:

 • I miejsce w kategorii klas 1-3: Michał Druzga - SP nr 4 w Chojnowie
 • I miejsce w kategorii klas 4-6: Wiktoria Rynkal – SP Budziwojów
 • I miejsce w kategorii klas gimnazjalnych: Daniel Kwidziński – Gimnazjum nr 1 w Chojnowie

oraz wyróżnienia:
 • dla klas 1-3: Antoni Wąsowski (SP Krzywa), Jakub Arasim (SP 4 Chojnów), Paweł Kujath (SP Goliszów), Dorota Druzga (SP 4 Chojnów), Julia Romaniak (SP Budziwojów)
 • dla klas 4-6: Daria Szerszenowicz (SP Stary Łom), Angelika Musiał (SP 4 Chojnów), Agata Sarnowska (SP Krzywa), Bartłomiej Kargul (SP 4 Chojnów), Krzysztof Zachary (SP Niedźwiedzice)
 • dla klas gimnazjalnych: Julia Silldorff (Gimnazjum nr 2 w Chojnowie), Aleksandra Kruk (Gimnazjum nr 2 w Chojnowie), Karolina Końka (Gimnazjum nr 2 w Chojnowie).

Dodatkowo klasa integracyjna Gimnazjum nr 2 w Chojnowie zdobyła nagrodę specjalną.

Pozostali uczestnicy konkursu również zostali obdarowani drobnymi nagrodami. W końcu już samo zakwalifikowanie się do finału jest ogromnym sukcesem.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, jednocześnie mając nadzieję, że za rok ujrzymy jeszcze piękniejsze różańce, choć może wydawać się to niemożliwe z racji uroku tegorocznych!


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.