Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Zmiana czasu na zimowy w najbliższą niedzielę!

Autor admin
Data utworzenia: 27 październik 2011, 08:45 Wszystkich komentarzy: 7


Zmiana czasu na zimowy w najbliższą niedzielę!
Pamiętajmy: w najbliższą niedzielę - czyli ostatnią w październiku - o godzinie trzeciej cofamy zegarki na godzinę drugą. Dzięki temu będziemy mogli pospać godzinę dłużej!

Zmiany czasy z letniego na zimowy oraz z zimowego na letni zostało ustanowione bezterminową dyrektywą w 2001 roku w ramach Unii Europejskiej. Głównym powodem takiego działania jest wydłużenie czasu korzystania z naturalnego światła. Przekłada się to również na mniejsze zużycie prądu, co skutkuje pozytywnym wpływem na środowisko naturalne.

Według sondażu przeprowadzonego przez IIBR dla Newsweek.pl w ubiegłym roku 55% Polaków pozytywnie ocenia fakt zmiany czasu. A co Chojnowianie sądzą na ten temat? Zdarzyło się Wam zaspać do pracy z powodu tej zmiany? A może kiedyś zapomnieliście przestawić zegarki i doświadczyliście zabawnych sytuacji z tym związanych? Komentujcie!

źródła: newsweek.pl, poradopedia.pl

Komentarze

Moim zdaniem jest to zbędne. Są kraje gzie nie dokonuje się zmian czasu i życie toczy się bez zakłóceń. Może nie znam ważnych argumentów na TAK!
zgłoś komentarz
Ja tam uważam, że się to przydaje. Lepiej wykorzystujemy światło dzienne. Latem nie przesypiamy poranka a zimą dłużej jest jasno. I przynajmniej raz można pospać godzinę dłużej. :)
zgłoś komentarz
ja nie mam zdania, ale dzięki za informacje.
zgłoś komentarz
no i zapraszam do dyskusji innych, nie mających zdania na ten temat
zgłoś komentarz
Dla mnie bezsens, ale skoro ktoś uważa że ma to jakiś cel to musimy przestawiać te zegarki. Gorzej mają fanatycy i kolekcjonerzy tych urządzeń:)
zgłoś komentarz
Mało zadowoleni są ci którzy muszą dłużej pracować. A czy naprawdę pośpimy godzinę dłużej? czy trochę to potrwa zanim przestawi się nam zegar biologiczny?
zgłoś komentarz
Ta godzina spania dłużej odbywa się kosztem krótszego spania przy przestawianiu czasu na letni. Nie ma nic za darmo. :) "Spring ahead, fall behind"
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.