Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Święto Wina i Miodu Pitnego to dobry pomysł na weekend (aktualizacja 14-10-2011)

Autor admin
Data utworzenia: 20 wrzesień 2011, 08:50 Wszystkich komentarzy: 0


Święto Wina i Miodu Pitnego to dobry pomysł na  weekend (aktualizacja 14-10-2011)
W pierwszy październikowy weekend tj. 8 i 9.10.2011r. na Zamku Grodziec, odbędzie się V Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego, na które organizatorzy serdecznie zapraszają mieszkańców miasta i gminy Chojnów.

W trakcie święta można będzie skosztować potraw przygotowanych na miodzie i winie. Na stoiskach handlowych będą do nabycia pamiątki z imprezy.
Dla przybyłych gości Bractwa Rycerskie zaprezentują swoje umiejętności waleczne.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

www.grodziec.com

V Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego - relacja

Przekraczając bramy zamku Grodziec czujemy, jakbyśmy się przenieśli 600 lat wstecz, klimatu dodają również rycerze i dwórki spacerujące po dziedzińcu. Zamek ten jest bowiem obiektem, na którym naprawdę wiele się dzieje (liczne imprezy plenerowe, turnieje rycerskie, turnieje łucznicze, przegląd teatrów historycznych i wiele, wiele więcej), wystarczy spojrzeć w Kalendarz Imprez Zamku Grodziec:

http://grodziec.com/kalendarz-imprez.html

Jedną z takich cyklicznych imprez jest „Agroturystyczne Święto Wina i Miodu Pitnego, co roku w połowie października do Grodźca zjeżdżają się producenci miodów i win, zespoły ludowe, a także rycerze z całej Polski. W tym roku przypadło to na 8 i 10 października.

Nie zabrakło tytułowych win i miodów, które można było nabyć na kramach, także grzańce, które przy niekorzystnej aurze pogodowej- niskiej temperaturze i przelotnych opadach deszczu były przyjemną alternatywą (dla ludzi, którzy nie musieli martwić się kierowaniem samochodem). Zła pogoda nie popsuła jednak nikomu humoru. Na kramach można było również kupić m.in. gofry i słodycze oraz oscypki i oczywiście chleb ze smalcem.


Foto: Andrzej Pękala

Poza przyjemnościami smakowymi było również coś dla oka, rycerze, którzy przybyli licznie z całej Polski pokazali swoje piękne stroje i oczywiście walki. Zmierzyli się w turnieju grupowym oraz w walkach 1:1

Foto: Andrzej Pękala

Foto: Andrzej Pękala

Wśród czegoś dla ucha znalazły się występy zespołów ludowych i tych grających muzykę bardziej współczesną:

Foto: Andrzej Pękala

Foto: Andrzej Pękala

O braku atrakcji na zamku Grodziec na pewno nie można mówić. Jest to jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce (a widziałam już ich naprawdę wiele). Warto więc od czasu do czasu oderwać się nieco od rzeczywistości i wybrać się do tego magicznego miejsca, pospacerować po krużgankach i dziedzińcu i … pomarzyć?

Monika Ferenc
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.