Pierwsze zwycięstwo juniorów młodszych - wicelider bez szans!

Data utworzenia: 13 październik 2013, 12:30 Wszystkich komentarzy: 0

Długo oczekiwane zwycięstwo juniorów młodszych w końcu nadeszło. Nasi młodzi piłkarze w końcu odnieśli zwycięstwo w dodatku ograli wicelidera rozgrywek Stal Chocianów. Już po pierwszym gwizdku sędziego inicjatywę na boisku przejęła ekipa z Chojnowa. Nasi dobrze prowadzili grę zwłaszcza w środku pola.

Chojnowscy juniorzy stworzyli kilka dogodnych sytuacji pod bramką rywala. Niestety brakowało skuteczności, a niewykorzystane sytuacje lubią się "mścić". Tak też się stało. Po błędzie naszego goalkeepera Stal wyszła na prowadzenie 1:0.Nasz bramkarz - Paweł Sokołowski szybko zrehabilitowałsię za swoją pomyłkę broniąc kilka chwil później w sytuacji jeden na jednego. Takim też wynikiem zakończyło się pierwsze 45 minut spotkania.

Druga odsłona meczu to zdecydowana i pewna gra biało niebieskich. W przerwie nasi piłkarze otrzymali cenne wskazówki od trenera Marciniaka, który dobrze wiedział jak powinien przegrupować swoją drużynę. Chojnowianka grała bardzo ofensywnie, zamieszanie w polu karnym Stali wykorzystał Sebastian Iwaniak, który pewnie umieścił futbolówkę w siatce. Asystę przy tej bramce zaliczył Marcin Zazulczak.

Nasi nadal nie odpuszczali dążąc do pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Po kilkunastu minutach doskonałe prostopadłe podanie wykorzystał MateuszMastalerz, który wykazał się niezwykłym instynktem strzeleckim.

Ostanie minuty meczu były bardzo wyrównane. Stal nie mogła znaleźć jednak recepty na dobrze dysponowanego Sokołowskiego. Nasz goalkeeper okazał się zaporą nie do przejścia.

Biało niebiescy zdołali jeszcze wykorzystać dobrze wyprowadzony kontratak po którym po raz drugi na listę strzelców wpisał się Mastalerz ustalając wynik spotkania na 3:1.

Skład KS Chojnowianka: Paweł Sokołowski (kapitan), Robert Krasoń, Paweł Szprycha, Marcin Zazulczak, Kamil Dziędzielewicz, Michał Pisarski, Marek Kuks, Łukasz Kindel, Wojciech Kondziołka, Sebastian Iwaniak, Mateusz Mastalerz.