Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

"Rozśpiewane nutki" wybrzmiały w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 18 marzec 2013, 15:44 Wszystkich komentarzy: 2


"Rozśpiewane nutki" wybrzmiały w Chojnowie

Ubiegła sobota dla wokalistów z Chojnowa i okolic była trudnym sprawdzianem. W Domu Schrama odbył się coroczny konkurs wokalny „Rozśpiewane nutki”. Swoimi głosami młodzi artyści starali się podbić serca surowych jurorów oraz słuchaczy. „Najmocniejsza była grupa podstawówek” – te głosy jak mantrę powtarzało wiele obecnych na sali osób. Poza uczniami najmłodszych klas w konkursie udział wzięli gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Solowy występ, mikrofon, jury i scena – po może przysporzyć o szybsze bicie serca. Jednak młodzi artyści, który w sobotę postanowili wystąpić w konkursie „Rozśpiewane nutki” albo nie wiedzieli czym jest trema, albo bardzo umiejętnie ją skrywali. Pewni siebie i swoich umiejętności chwytali za mikrofon by zostać ocenionym przez jury, w którego skład weszli: Agata Pińczuk-Burdzy, Maja Grześkowiak oraz Piotr Koziar. - Poziom konkursu nie był do końca wyrównany – pierwsze miejsca zdecydowanie odstawały od reszty – powiedziała nam po konkursie Maja Grześkowiak dodając - W gimnazjach i liceach miałam swoje typy na pierwsze miejsca, a później długo, długo nic. Podstawówki były najbardziej wyrównane.


Tego dnia Chojnów gościł wiele zdolnych, młodych osób z różnych miejsc naszego województwa. Były osoby z Legnicy, Lubina, Złotoryi, Ruszowa, Rokitnicy, a nawet Wrocławia.

Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych. Ta najliczniejsza grupa – jak mówili jurorzy. - Jest to dla mnie zadziwiające – uważam, że podstawówki były najsilniejszą grupą, poziom w tej grupie był najbardziej wyrównany – powiedziała nam Maja Grześkowiak, jurorka.
W kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się Paulina Browolejt, drugie miejsce ex aequo przyznano Wiktorii Krakowiak i Sonii Nieruchalskiej. Trzecia była Natalii Sikorzyńskiej. Przyznano również trzy wyróżnienia – otrzymały je Melissa Fortwengel, Wiktoria Iwanowska oraz Jagoda Jadach.


Po przerwie poświęconej na obrady jury przyszła pora na gimnazja. Po usłyszeniu piosenki w wykonaniu Pauliny Hajdun ze Złotoryi nie mięliśmy wątpliwości kto wygra tę kategorię. Nasze przypuszczenia się potwierdziły. Tuż za Pauliną uplasowała się Katarzyna Kozak oraz chojnowianka Danuta Leonhardt z Gimnazjum nr 1 i Benita Jóźwik. W tej kategorii również przyznano dwa wyróżnienia – otrzymały je: Ilona Tomaszewska i Katarzyna Urban.


Ostatnią grupą byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Tutaj prym wiodła Patrycja Kamola, doskonale znana chojnowskiej publiczności, która niemal dorastała wraz z „Rozśpiewanymi nutkami”. Drugie miejsce przypadło Mari Rutkowskiej, trzecie mieszkance naszego miasta Małgorzacie Szklarz. Ewa Kowalczyk i Karolina Cydzik otrzymały od jurorów wyróżnienia.


Dodatkowo chojnowska radna, znana miłośniczka muzyki i lokalna patriotka – Krystyna Czapska ufundowała dodatkowe nagrody dla młodych artystów. Otrzymały je: Jagoda Jadach, Danuta Leonhardt, Patrycja Kamola i Małgorzata Szklarz.

Co było najważniejsze w sobotnim konkursie? - Zwracałam uwagę przede wszystkim na ogólny wyraz artystyczny. Starałam się również patrzeć pod kątem aktorskim - uczę się w szkole aktorskiej i mam doświadczenie w tej kwestii, oraz od strony wokalnej – uchyliła nam rąbka tajemnicy jurorka pochodząca z Chojnowa.


XI edycja „Rozśpiewanych nutek”, nie tylko ze względu na sporą ilość uczestników (blisko 40) ale również na wysoki poziom występów należy ocenić pozytywnie. Konkurs ten dla wielu młodych, zdolnych wokalnie osób jest pierwszym krokiem do artystycznego sukcesu. Przytoczyć tutaj wystarczy chociażby Łukasza Sypienia, który właśnie w „Nutkach” zdobył pierwszych słuchaczy – dziś walczy o serca widowni całego kraju śpiewając w zespole Looking4.
Komentarze

bardzo podobają mi się relacje z imprez organizowanych przez miasto. Jest w nich za zwyczaj wiele zdjęć tak pięknie pokazujących np : Jury na pierwszym wielkim zdjęciu , a miałem nadzieję że znajdzie się tu zdjęcie wszystkich uczestników ale ... chyba są ważniejsi ?
inne zdjęcie ukazuje po raz kolejny Jury wraz z Panem Staszkiem - po co ? to jakaś promocja w mediach Pana Staszka którego wszyscy w mieście znają a przecież było tylllluuuuu uczestników ?
zgłoś komentarz
dobre są też te zdjęcia jak to na pierwszym planie jest mikrofon który przesłania dziewczynkę która otrzymuje dyplom , fotograficzna bomba - gratuluję , i jak ten mikrofon wyeksponowany - ba.

warto jednak zaznaczyć że Jury było praktycznie na każdym zdjęciu widoczne.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.