Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Liczne powołania bokserów na obóz sportowy kadry Dolnego Śląska!

Autor Maciek
Data utworzenia: 24 styczeń 2013, 12:19 Wszystkich komentarzy: 0


Liczne powołania bokserów na obóz sportowy kadry Dolnego Śląska!

Już w najbliższym czasie reprezentanci klubu bokserskiego Champion Powiat Legnicki wybierają się na zimowy obóz przygotowawczy kadry Dolnego Śląska. Powołanie dostało aż 5 zawodników trenujących w Chojnowie. Dodatkowo klub zobowiązał się opłacić pobyt na zgrupowaniu jednemu z naszych reprezentantów - Sebastianowi Masiąg, który wg trenera zasłużył na to swoją ciężką pracą. Champion Powiat Legnicki jako jedyny został wyróżniony tak licznym powołaniem do kadry.

Na obóz wybierają się: Kacper Harkawy – mistrz polski, Adrian Żytniewski, Oskar Łużny - uczestnik Młodzieżowych Mistrzostw Europy, Kamil Mroczkowski -zdobywca Pucharu Polski, Mateusz Stachurka oraz Łukasz Niemczyk wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski przebywający obecnie w Szczecinie.

Zgrupowanie odbędzie się w Ziębicach, gdzie nad formą zawodników będzie pracował sztab szkoleniowy Kadry Polski oraz lekarz i psycholog sportowy. Wszyscy zawodnicy muszą mieć aktualne badania. Obóz będzie trwał 10 dni, rozpoczyna się 28.01.2013r.

W ramach zgrupowania zawodnicy przejdą szereg treningów, sparingów, a także udoskonalą swoją motorykę.


Już wkrótce w Chojnowie powstanie drugi klub bokserski – Champion Dolzamet, który będzie działał przy w/w zakładzie pracy. Obecnie trwają prace przygotowawcze obiektu do treningów. Zamawiany jest nowy sprzęt na który przeznaczono 13 tysięcy złotych. W najbliższych dniach postawiony zostanie ring, który usprawni treningi młodych adeptów boksu.

W tym roku Wójt gminy Chojnów – Mieczysław Kasprzak zadeklarował się na opłacenie klubowi składek rocznych do Okręgowego Związku Bokserskiego, wsparcie zawodników spoza miasta oraz zakup sprzętu do treningów w postaci specjalistycznych kasków.


Już wkrótce rusza kolejny sezon. Z wielkimi nadziejami oczekujemy pierwszych zawodów i sukcesów do których nasi bokserzy zdążyli nas już przyzwyczaić.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.