Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Legnicki Orszak Trzech Króli z udziałem chojnowskich uczniów

Autor admin
Data utworzenia: 02 styczeń 2013, 15:45 Wszystkich komentarzy: 0


Legnicki Orszak Trzech Króli z udziałem chojnowskich uczniów

Między innymi uczniowie z Chojnowa wezmą udział w Orszaku Trzech Króli w Legnicy. Oprócz stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży właśnie chojnowianie zaprezentują scenkę na ulicach sąsiedniego miasta.

6 stycznia ulicami Legnicy przejdzie Orszak Trzech Króli, którego organizacją w tym roku zajął się Społeczny Ruch Świętowania Niedzieli.

Obchody Święta Trzech Króli w Legnicy rozpoczną się o godzinie 13.00 mszą święta w katedrze którą odprawi biskup legnicki Stefan Cichy. Godzinę później spod katedry wyruszy Orszak, który przejdzie ulicami NMP, Zamkową, Partyzantów, Bilsego, Chojnowską, Gwarną, Rynkiem i św. Jana. W jego trakcie młodzież zaprezentuje trzy scenki. Przy kościele protestanckim uczniowie z Chojnowa zaprezentują „Anioł Boży zachęca do wytrwałości w marszu i przestrzega przed trudnościami”. Następnie koło zamku będziemy mogli zobaczyć scenkę przygotowaną przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – „Diabły kuszą do pozostania w miejscu i skorzystania z przyjemności, które oferują". Ostatnia „Wizyta Trzech Króli” zaprezentowana zostanie w Rynku przez stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia, którzy dodatkowo zbierać będą datki na stypendia dla ubogiej młodzieży.


Źródło: legnica.nasze-miasto.plKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.