Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Na Placu Dworcowym została zamontowana nowa tablica informacyjna o atrakcjach w naszym mieście

Autor Urząd Miejski w Chojnowie
Data utworzenia: 25 czerwiec 2024, 08:00


Na Placu Dworcowym została zamontowana nowa tablica informacyjna o atrakcjach w naszym mieście

Na Placu Dworcowym została zamontowana nowa tablica informacyjna o atrakcjach w naszym mieście

Umowę na wykonanie mapy Chojnowa o charakterze ilustracyjnym oraz tablicy zawarto 4 kwietnia br. z Julią Tarkowską, prowadzącą działalność gospodarczą pod nazwą Akademia Zaciekawienia z siedzibą we Wrocławiu. Wartość umowy wyniosła 9.800,00 zł.

Tablica informacyjna ma na celu przybliżenie zarówno mieszkańcom, jak i turystom, atrakcji naszego miasta. Na tablicy umieszczone są szczegółowe ilustracje oraz opisy najważniejszych zabytków, a także inne istotne miejsca kulturowe i historyczne. Dodatkowo wskazane są także miejsca rekreacji i wypoczynku.

Jedną z nowoczesnych funkcjonalności tablicy jest kod QR, który po zeskanowaniu przenosi użytkownika na stronę internetową promocja.chojnow.eu. Strona ta oferuje bogate zasoby informacji na temat historii miasta, jego zabytków, a także aktualnych wydarzeń kulturalnych i nie tylko.

Projekt tablicy został współfinansowany z dotacji otrzymanej ze Stowarzyszenia Rzeczpospolita Samorządna w wysokości 10.000,00 zł, w ramach projektu promocji turystyki w regionie. Celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie atrakcyjności turystycznej Chojnowa oraz promowanie regionu jako interesującego miejsca do odwiedzenia.

Tablica ma również walor edukacyjny, ponieważ zachęca mieszkańców do poznawania własnego miasta oraz jego historii. Jest to krok w kierunku budowania lokalnej tożsamości i dumy z dziedzictwa kulturowego Chojnowa. Dzięki starannie opracowanym ilustracjom i opisom, zarówno dzieci, jak i dorośli mogą z łatwością dowiedzieć się więcej o swoim otoczeniu i historii.

Montaż tablicy na Placu Dworcowym, jednym z centralnych punktów miasta, zapewnia łatwy dostęp do informacji dla wszystkich odwiedzających oraz mieszkańców. Plac Dworcowy, będący ważnym węzłem komunikacyjnym, był idealnym miejscem do umieszczenia tego rodzaju informacyjnej instalacji, ponieważ codziennie przechodzi tamtędy wiele osób.