Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Policjanci zlikwidowali laboratoria metamfetaminy

Autor admin
Data utworzenia: 14 maj 2024, 20:24


Policjanci zlikwidowali laboratoria metamfetaminy

Policjanci zlikwidowali laboratoria metamfetaminy znajdujące się na terenie gminy Chojnów oraz gminy Miłkowice. Zatrzymano 3 osoby.

Z posiadanych przez kryminalnych informacji wynikało, że w kilku budynkach mieszkalnych może być wytwarzana metamfetamina. Kiedy funkcjonariusze zebrali kompletny materiał dowodowy i wytypowali miejsca, przystąpili do akcji.

- Przy czynnościach związanych z zabezpieczeniem i likwidacją miejsca wytwarzania narkotyków wsparcia legnickim policjantom udzielili funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W wyniku zaplanowanej akcji kryminalni w jednym czasie, siłowo weszli do kilku mieszkań i pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Chojnów. W jednym z lokali w kuchni na płycie indukcyjnej obok gotującego się dla domowników obiadu policjanci ujawnili produkcję metamfetaminy. W garnku zabezpieczono kilka litrów płynnego chlorowodorku metamfetaminy oraz prawie kilogram gotowego produktu - relacjonuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji - W kolejnych mieszkaniach policjanci ujawnili kompletną linię produkcyjną, wszelkie niezbędne prekursory narkotykowe i substancje pomocnicze. Łącznie zabezpieczono 18 litrów substancji w postaci zasadowej, kilka tabletek MDMA, marihuanę oraz ponad 4 kg chlorowodorku metamfetaminy nazywanej potocznie w środowisku przestępczym „kryształem”. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 38 i 41-lat.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Legnicy. Grozi im kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności. Wobec trzech zatrzymanych na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

fot. KMP Legnica