Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Mocny akcent na zakończenie sezonu w kolarstwie górskim

Autor admin
Data utworzenia: 03 październik 2012, 14:53 Wszystkich komentarzy: 0


Mocny akcent na zakończenie sezonu w kolarstwie górskim

Drugim miejscem Przemysława Kaczmarka w Finale Pucharu Polski, który odbywał się w Wałbrzychu kolarze UKK Oriens MTB Chojnów zakończyli sezon MTB. Wśród dziewczyn tego dnia najlepsza okazała się Aleksandra Baranowska zajmując miejsce tuż za podium. W najbliższą sobotę ostatni wyścig na szosie.

Trasa jaka czekała na szóstkę naszych kolarzy była niezwykle wymagająca, specjalnie przygotowana przez organizatorów. Pod kołami nie brakowało korzeni, sztucznych najazdów, zeskoków. Wymagała ogromnej sprawności technicznej, sama w sobie była niezwykle niebezpieczna. Trener gdy kilka dni wcześniej poznał jej specyfikację dzień przed wyścigiem wspólnie z młodymi kolarzami wybrał się na poznanie terenu. Utrudnienia jakie ich zastały były najwyższej rangi.Mimo trudnej trasy nasi kolarze pojechali całkiem dobrze. Najlepszy wśród chłopaków okazał się Przemysław Kaczmarek, który na nie do końca sprawnym rowerze wywalczył drugie miejsce, zostawiając w tyle wiele „sław” młodego kolarstwa. Siódmy wśród Młodzików był Karol Rokus, dwa oczka niżej uplasował się Kamil Jędraszczyk.Wśród Młodziczek najlepiej pojechała Aleksandra Baranowska, która dosłownie otarła się o podium – zajęła czwarte miejsce. Tuż za nią była Sandra Traczyk, jako siódma na mecie pojawiła się Nikola Pawlikowska. Warto podkreślić, że Ola tego dnia była najlepszą zawodniczką Dolnego Śląska w swojej kategorii.Niebawem poznamy klasyfikację generalną po zakończonym sezonie MTB. Raczej pewne jest pierwsze miejsce Sandry Traczyk wśród Młodziczek. Ważą się losy Przemka Kaczmarka, który w związku z kontuzją stracił kilka cennych punktów. Z niecierpliwością czekamy na oficjalne dane.


Doskonałe starty naszych młodych kolarzy zostały dostrzeżone i szóstka naszych zawodników: Sandra Traczyk, Aleksandra Baranowska, Nikola Pawlikowska, Przemysław Kaczmarek, Karol Rokus oraz Kamil Jędraszczyk została powołana do kadry Dolnego Śląska. 21 października czekają ich testy sprawnościowe. Gratulujemy wyróżnienia!


Sezon MTB za nami, w najbliższą sobotę zakończenie zmagań na szosie. Kolarze UKK Oriens MTB Chojnów wybiorą się do Bolkowa, gdzie powalczą o jak najlepsze wyniki na XXI Kryterium Ulicznym. Trzymamy kciuki!

Klub UKK Oriens MTB serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom za bezcenne wsparcie przez cały sezon!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.