Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wójt z poparciem większości. Kilku nowych radnych w gminie wiejskiej. Zobacz wyniki na wsiach

Autor admin
Data utworzenia: 08 kwiecień 2024, 16:09 Wszystkich komentarzy: 3


Wójt z poparciem większości. Kilku nowych radnych w gminie wiejskiej. Zobacz wyniki na wsiach

Kandydujący na swoją trzecią kadencję wójt Andrzej Pyrz zdobył poparcie większości mieszkańców gminy wiejskiej Chojnów. W nowej Radzie Gminy pojawi się natomiast kilku nowych radnych. Zobacz wyniki głosowania w gminie wiejskiej Chojnów.

Tegoroczne wybory Wójta - podobnie jak ostatnie - stanowiły plebiscyt poparcia dla Andrzeja Pyrza. Włodarz gminy nie mając konkurenta zdobył poparcie 2 777 mieszkańców gminy wiejskiej Chojnów (79,94%). Przeciwko Wójtowi zagłosowało 697 osób.

W przypadku Rady Gminy część nowego składu poznaliśmy już jakiś czas temu - w wielu wsiach nie głosowano bowiem na radnych gdyż zgłosił się tam zaledwie jeden kandydat. Tymi kandydatami byli: Krzysztof Baszczyn (Biała), Jan Kozubski (Rokitki 1-22, 71-111, 120-158), Bogdan Styrkowiec (Rokitki 23-70, 112-118A), Agata Urszulak (Biskupin, Stary Łom), Elżbieta Ląd (Groble, Witków), Ryszard Tajchman (Konradówka, Piotrowice, Gołaczów), Renata Ostropolska (Dobroszów, Michów, Gołocin, Pawlikowice), Marcin Janczak (Niedźwiedzice).

W tym zestawieniu osobami debiutującymi w Radzie Gminy są Sołtys Starego Łomu Agata Urszulak oraz Prezes Zarządu OSP Niedźwiedzice Marcin Janczak.

W pozostałych okręgach mieliśmy głosowanie. Najciekawiej sytuacja wyglądała w Kolonii Kołłątaja, Jaroszówce i Zamienicach - tam o mandat radnego ubiegało się aż 5 kandydatów. Najlepszy rezultat osiągnął dotychczasowy radny Piotr Ficek z Zamienic 30,33%. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Sołtys Kolonii Kołłątaja Tomasz Sawicki (27,51%), Jan Barna z Jaroszówki (27,25%), Monika Kuroś z Zamienic (10,03%) oraz Ewa Małecka z Kolonii Kołłątaja (4,88%).

Do kolejnego starcia doszło w okręgu obejmującym Jerzmanowice i Czernikowice, gdzie o reelekcję z powodzeniem starała się sołtys Jerzmanowic Małgorzata Blecharz (64,59%). Pokonała ona w głosowaniu sołtysa Czernikowic Rafała Jakubowskiego (35,41%).

Zmiany czekają mieszkańców Krzywej. Dotychczasowy radny Janusz Tera w tym roku kończy swoją przygodę z Radą Gminy. Zdobywając zaledwie 32,83% poparcia przegrał z debiutującym w lokalnej polityce Sławomirem Tęczą (67,17%).

W Okmianach bez zmian. Wieloletni radny Mieczysław Kułaga zdobył 68,36% głosów, wygrywając tym samym z reprezentującym KWW Wspólna Wieś Krzysztofem Armatą (31,64%).

W Osetnicy o końcowym wyniku zadecydowały zaledwie trzy głosy! To właśnie tyle wystarczyło dotychczasowemu radnemu Lesławowi Piaseckiemu (50,75%) do pokonania starającego się nie od dzisiaj o mandat radnego Dariusza Konarskiego (49,25%).

Niewielkie różnice procentowe odnotowano także w Budziwojowie, Dzwonowie i Strupicach. Startujący z list KW Prawo i Sprawiedliwość Edgard Drozd ze Strupic zakończył wyborcze starcie z 92 głosami, co przełożyło się na 46,70% poparcia). Nie starczyło to jednak do pokonania dotychczasowego radnego Bartosza Chwałka z Budziwojowa (53,30%).

Ostatnia ze zmian dotyczy Goliszowa. Dotychczasowy radny i sołtys Ryszard Dulik zdobył zaledwie 26,13%. Głosowanie we wsi nad Skorą zakończyło się nokautem ze strony wkraczającego do lokalnej polityki Radosława Hejduka, który zdobył poparcie 73,87% głosujących mieszkańców Goliszowia i to właśnie on w najbliższej kadencji będzie reprezentował tę wieś w Radzie Gminy.

Frekwencja w gminie wiejskiej Chojnów wyniosła 55,19%. Wynik nie oszałamia - być może wpływ na to miał niedobór kandydatów na radnych w wielu wsiach.


Komentarze

Nowy Radny w Krzywej to oczekiwany powiew świeżości i w końcu dobra zmiana - od lat kompletnie nic tam się nie dzieje, teraz jest nadzieja na odbicie się od dna. Zobaczcie z jaką przewagą Sławek wygrał - to tylko pokazuje jak duże są oczekiwania mieszkańców na odbicie się od dna.
Szkoda że wójt nie miał konkurenta - szkoda, moim zdaniem stracona szansa na dobre zmiany w gminie.
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Updated Product Blog e2de3a9
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about High Rated Product Site d1b1877
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.