Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Co sprawdzi się na prezent dla nauczyciela?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 21 marzec 2024, 22:05


Co sprawdzi się na prezent dla nauczyciela?

Wybór prezentu dla nauczyciela jest źródłem bardzo wielu rozważań, ponieważ coraz częściej odchodzi się od podarowania bezpiecznych form, tj. kwiaty, czekoladki. Choć one zawsze się sprawdzają, to są mało oryginalne i nietrwałe. Nie zostanie po nich ślad czy pamiątka na lata. Uczniowie za pomocą prezentu chcą podziękować za wspólnie spędzony czas, a jednocześnie obawiają się, czy dany podarunek nie spowoduje u nauczyciela zakłopotania. Przedstawiamy propozycje prezentów dla nauczyciela, które są odległe od najczęściej praktykowanych przedmiotów, a są doskonałą formą podziękowania za wspólnie spędzone lata.

Czy wypada dawanie prezentów nauczycielowi?

Coraz częściej zamiast problemów związanych z wyborem prezentu dla nauczyciela pojawiają się kontrowersje o słuszności ich wręczania. Wiele osób nie widzi w tym nic złego, a w ich opinii drobny prezent jest formą podziękowania, wdzięczności, a także symbolem sympatii. Z drugiej strony niektórzy twierdzą, że nauczyciel za swoją pracę otrzymuje wynagrodzenie i nie zachodzi potrzeba dodatkowego wynagradzania. Jednocześnie należy także uwzględnić stosunek nauczyciela do otrzymywania prezentów, jednak tylko nieliczni przedstawiają swoje stanowisko wprost i nie życzą sobie takiej formy podziękowania. Ostateczna decyzja należy do uczniów i rodziców, którzy będą uczestniczyć w zbiórce.

Propozycje prezentów dla nauczyciela

Poniższe propozycje prezentów charakteryzują się uniwersalnością, praktycznością, a nawet dobrym gustem. Bez wątpienia, szczerze dane wywołają uśmiech na twarzy, a nawet mogą doprowadzić do łez wzruszenia.

Jedną z bezpieczniejszych form, ale bardzo praktycznych jest zakup vouchera. Może on umożliwić darmowy masaż czy zabieg kosmetyczny i zapewnić chwilę relaksu po ciężkim okresie. Od absolwentów świetnie sprawdza się karta podarunkowa do salonu jubilerskiego, aby nauczycielka mogła sprezentować sobie od uczniów trwałą i piękną biżuterię, która będzie przypominała o wspólnie spędzonym czasie. Każdy nauczyciel doceni prezent w postaci długopisu lub pióra. Można pokusić się także o wygrawerowanie sentencji czy dedykacji na jego powierzchni.

Niezwykle praktyczny jest kosz podarunkowy, w którym będą znajdowały się ulubione herbaty, kawy czy słodycze. Dowolność wyboru zawartości pozwala na maksymalne dopasowanie do preferencji nauczyciela. Można także pokusić się o zakup kubka termicznego umożliwiającego picie ciepłego napoju w trakcie lekcji. Można również sprezentować nauczycielowi książkę, np. nawiązującą do jego zainteresowań czy wpisującą się w jego gust. W środku można umieścić podziękowania i podpisy wszystkich uczniów. Możliwości jest bardzo wiele, ale z pewnością szczere "dziękuję" pozostaje nadal niezastąpione.