Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Trójka złodziei zatrzymana

Autor admin
Data utworzenia: 08 luty 2024, 21:25 Wszystkich komentarzy: 0


Trójka złodziei zatrzymana

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Chojnowie w czasie wolnym od służby zatrzymał jednego ze sprawców kradzieży sklepowej, a dwie pozostałe osoby wskazał, dzięki czemu również zostały zatrzymane.

- W miniony piątek po godzinie 10:00 policjant operacyjny z Komisariatu Policji w Chojnowie, w czasie wolnym od służby udał się na zakupy do jednego z marketów na terenie Legnicy. W pewnym momencie zauważył, jak dwóch mężczyzn i kobieta z reklamówkami pełnymi zakupów przechodzą przez linię kasy nie płacąc za towar i kierują się do wyjścia. Funkcjonariusz natychmiast zareagował i wezwał te osoby do powrotu i zapłaty za towar, na co odpowiedzieli ucieczką - relacjonuje mł. asp. Anna Tersa - Policjant bez chwili wahania ruszył za uciekającą grupą osób i  w tym czasie powiadomił dyżurnego legnickiej komendy. Po krótkim pościgu zatrzymał jednego z przestępców, którym okazał się być 22-letni legniczanin. Po chwili na miejscu byli również powiadomieni policjanci. Doświadczenie i wiedza operacyjna funkcjonariusza pozwoliły na ustalenie adresu zamieszkania pozostałych osób.

Policjanci udali się pod ustalony adres. Jak informuje lokalna policja - w mieszkaniu było słychać rozmowy, jednak gdy kobieta otworzyła funkcjonariuszom drzwi oświadczyła, że rozmawiała z psem. W trakcie sprawdzenia mieszkania, w jednym z pomieszczeń policjanci zauważyli wystające spod łóżka nogi. Okazało się, że tam ukryła się szukana przez policjantów 24-latka, która chwilę wcześniej dokonała kradzieży sklepowej.

Kobieta była poszukiwana listem gończym celem odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności.

- Trzeci ze sprawców kradzieży również znajdował się w tym mieszkaniu. 23-latek z kolei schował się w szafie. Oboje przyznali się do dokonanej przed chwilą kradzieży. Łupem złodziejskiej trójki padły artykuły o wartości ponad 800 zł., między innymi czekoladki, kosmetyczka i kilka opakowań kawy. Większość ze skradzionego mienia udało się odzyskać, pozostałą część złodzieje zgubili podczas ucieczki.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.