Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Czy pies może jeść różne karmy?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 05 luty 2024, 21:00


Czy pies może jeść różne karmy?

Żywienie psa nie jest łatwym tematem. Nie wszyscy właściciele czworonożnych pupili wiedzą, jak do tego podejść, aby nie wyrządzić krzywdy swojemu zwierzakowi. Zadają sobie pytanie, czy można łączyć karmy, czy należy korzystać tylko z jednej. Jak urozmaicić dietę psu, by nie jadł cały czas tego samego, a jednocześnie by mu to nie zaszkodziło. Sprawdź nasz artykuł, a na pewno uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

  1. Czy pies może jeść różne karmy?

  2. Łączenie karmy suchej i mokrej

  3. Karmy komercyjne — mieszanie kilku karm naraz

  4. Mieszanie karm weterynaryjnych

  5. A może sucha karma z dodatkiem mięsa?

Czy pies może jeść różne karmy?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta — tak, można mieszać karmy. Warto jednak wiedzieć, jak to robić, aby nie zaszkodzić wrażliwemu żołądkowi psiaka. Decydując się na karmienie mieszane, warto postawić na konkretne produkty, przyzwyczaić psa do jednego typu karmy suchej i jednego typu karmy mokrej — w ten sposób zostanie ustabilizowana aktywność wydzielnicza narządów układu pokarmowego.

Łączenie karmy suchej i mokrej

W sieci można spotkać różne informacje na temat mieszania karmy suchej i mokrej. Wiele osób twierdzi, że te dwie karmy trawione są w inny sposób, a łączenie ich może wywoływać u psa wymioty i biegunkę, a nawet poważne choroby dotykające układ trawienny. W rzeczywistości istnieją przeciwwskazania, aby mieszać psu karmę mokrą z suchą. Głównym przeciwwskazaniem jest możliwość wystąpienia biegunki. Nie ma udokumentowanych przypadków, że mieszanie takich karm prowadzi do chorób układu trawiennego. Z kolei fakt, czy owe problemy faktycznie wystąpią, czy nie, zależy wyłącznie od konkretnego organizmu. Wystarczy do karmy mokrej dodać nieco suchej i przetestować to na własnym czworonogu.

Karmy komercyjne — mieszanie kilku karm naraz

Mieszanie kilku karm komercyjnych na raz, np. kilku typów suchej karmy i kilku typów karmy mokrej może wpłynąć nieodpowiednio na organizm psa. Podawanie psu naprzemiennie kilku karm poważnie obciąży układ trawienny psiaka, przez co może dojść do poważnych chorób i schorzeń. Z tego powodu, jeśli właściciel chce mieszać karmy, zalecana jest jedna mokra karma i jedna sucha karma mieszane razem.

Mieszanie karm weterynaryjnych

Na dietę psa diametralnie wpływa choroba. Decydując się na wizytę u weterynarza z czworonogiem, można być pewnym, że poza odpowiednimi lekami czy zabiegami, psu zostanie przepisana również karma specjalistyczna. I tu pojawia się pytanie — czy możliwe jest mieszanie karmy suchej i mokrej weterynaryjnej? Wszystko zależy od tego, czy taki zabieg przepisał lekarz, czy nie. Jeśli nie, lepiej będzie dostosować się do zaleceń weterynarza. Mieszanie dwóch diet weterynaryjnych może przyczynić się do tego, że żadna karma nie będzie skuteczna, a co za tym idzie — zdrowie psa może zostać poważnie zagrożone.

A może sucha karma z dodatkiem mięsa?

Dieta psiaka powinna być maksymalnie zbilansowana, aby zwierzak cieszył się rewelacyjnym zdrowiem. Z pożywieniem należy mu dostarczać jak najlepszych składników odżywczych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by co drugi dzień podawać pupilowi gotowane mięso, jednak lepiej to robić w ramach przysmaków, aniżeli w ramach stałych posiłków.

Niezależnie od tego, co ostatecznie wybierzesz, karm możesz szukać w wielu sklepach. Świetnym wyborem może okazać się strona https://www.mediaexpert.pl/artykuly-dla-zwierzat/karmy-dla-psow/josera lub https://www.mediaexpert.pl/artykuly-dla-zwierzat/karmy-dla-psow/eukanuba. Nie zwlekaj — wybierz dla swojego pupila najlepsze rozwiązanie!