Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Gry planszowe dla dzieci - jakie zapewniają korzyści?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 10 grudzień 2023, 11:14


Gry planszowe dla dzieci - jakie zapewniają korzyści?

W dzisiejszych czasach, gdy każda dziedzina życia jest nieodłącznie związana z technologią i internetem, potrzeba powrotu do bardziej tradycyjnych rozrywek. To szczególnie istotne dla najmłodszych, którzy spędzają w sieci zbyt dużo czasu. Świetną alternatywą dla tej aktywności mogą być gry planszowe. Dlaczego są tak ważne dla młodych osób? Jakie gry zasługują na uwagę?

Zbawiennie działanie gier planszowych

Rozwój człowieka przebiega przez całe życie, ale to szczególnie w dzieciństwie jest najbardziej dynamiczny. W błyskawicznym tempie rozwijają się wtedy połączenia nerwowe w mózgu, co sprawia, że szybciej przyswajana jest wiedza. Obecnie, gdy technologia zawładnęła rzeczywistością, dzieci mają za duży i za łatwy do niej dostęp. Ma to oczywiście liczne zalety, lecz czai się tu wiele zagrożeń, głównie wynikających z przebodźcowania.

Młody umysł nie jest jeszcze tak odporny na różne komunikaty, nie potrafi - mówiąc metaforyczne - oddzielić ziarna od plew, przez co zostaje zalany tysiącami nieistotnych informacji. Rodzi to też inne ogromne zagrożenie - brak koncentracji, co może negatywnie rzutować na przyszłe życie. Każdy rodzic powinien o tym pamiętać, proponując alternatywę dla swojego dziecka, odmianę wobec cyfrowego świata. Gra planszowa dla 8 latka jest tu jak znalazł!

Gry planszowe, czyli perfekcyjne połączenie przyjemnego z pożytecznym

Istnieje wiele powodów, dlaczego warto zainteresować swoje dziecko grami planszowymi. To doskonałe narzędzie do nauki, rozwijające bardzo sprawnie zdolności logiczne, językowe i matematyczne. To przyjemne z pożytecznym, gdyż dziecko uczy się przez zabawę, przez odkrywanie kolejnych zadań, mierząc się z kolejnymi wyzwaniami. Idealne są tu gry planszowe pamięciowe dla dzieci od 8 lat, które przetestują pamięć. Taką grą jest na przykład „Wszystko albo Nic”, świetna rozgrywka, w której liczy się kooperacja, żeby osiągnąć zamierzony cel. Godna polecenia jest również gra planszowa „Tropico”, gdzie najważniejsze jest trenowanie spostrzegawczości i pamięci. Nie można też nie wspomnieć o „Tense Domino”, bo to wspaniała gra doskonaląca naukę języka angielskiego!

Kluczowa rola kreatywności

Gry planszowe mają też niebagatelny wpływ na rozwój kreatywności u dzieci. Angażują do myślenia abstrakcyjnego, co ma szczególne znaczenie dla młodych umysłów, które są bardziej elastyczne i otwarte na nieszablonowe myślenie. Wspierają one rozwój zdolności artystycznych, myślenie „poza schematami”. Biorąc to pod uwagę, warto zainteresować się grą planszową „Wodny Szlak”. Zadaniem graczy jest ułożenie trasy w taki sposób, żeby puszczone po niej towary zawsze płynęły z prądem. Uczy to nieoczywistych rozwiązań.

Nie ma wątpliwości co do tego, jak ogromne znaczenie mają gry planszowe dla każdego dziecka. To perfekcyjna odskocznia od tabletów i komputerów, które są zbyt często obecne w życiu młodych ludzi. Jeśli chcemy wybrać odpowiedni poziom rozgrywki, warto zajrzeć do gry planszowe ranking, aby zobaczyć, jakie tytuły są najchętniej kupowane!