Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Policjanci zatrzymali oszustkę wykorzystującą ludzi o dobrych sercach

Autor admin
Data utworzenia: 09 wrzesień 2023, 23:20 Wszystkich komentarzy: 0


Policjanci zatrzymali oszustkę wykorzystującą ludzi o dobrych sercach

Policjanci zatrzymali mieszkankę powiatu złotoryjskiego, która założyła kilka fikcyjnych zbiórek rzeczowych i pieniężnych dla samotnych, chorych na nowotwór matek z dzieci. Okazało się, że 27-latka wykorzystywała w ten sposób ludzi o dobrych sercach, którzy przekazywali jej m.in. pieniądze, jedzenie, ubrania, środki czystości, bo myśleli, że pomagają osobom potrzebującym.

- Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ustalili, że 27-letnia mieszkanka powiatu złotoryjskiego zakładała fałszywe zbiórki pieniędzy na cele charytatywne. Historia „anioła”, bo tak ją nazywały osoby, które uwierzyły w jej dobre serce i pomoc drugiemu człowiekowi, zaczęła się od założenia fikcyjnego konta na portalu społecznościowym i dołączenia do grupy zamkniętej „Żeńska strefa Chojnów i okolice”. Kobieta podawała się za pielęgniarkę, która udziela bezpłatne konsultacje dla mieszkańców miasta i gminy Chojnów - relacjonuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji - 27-latka wrzucała co jakiś czas posty, w których deklarowała opiekę nad dzieckiem, wyprowadzenie psa na spacer, pomoc przy opiece nad obłożnie chorymi, a także pomoc w znalezieniu pracy itp. Kobieta zapewniała w postach, że nie robi tego, by być osobą znaną i lubianą ani dla pieniędzy. Robi to, żeby pokazać światu, że istnieją tacy ludzie jak ona, pomagają innym i dają wiarę na lepsze jutro. Następnie 27-latka założyła kilka zbiórek rzeczowych i pieniężnych podając 4 różne legendy. W każdej z tej historii osobą potrzebującą była chora na nowotwór samotna matka z dziećmi.

Na apel odpowiedziało kilka osób chcących wspierać dobroczynną działalność rzekomej pielęgniarki przekazując jedzenie, ubrania, zabawki, pampersy, środki czystości, pieniądze, bony podarunkowe czy perfumy. - Kiedy kobiety umawiały się na przekazanie tych rzeczy najczęściej „pielęgniarka” pisała, że nie może osobiście odebrać podarunków i przyśle kolegę bądź koleżankę. Aby się uwiarygodnić kobieta informowała, że udziela wywiadu w radiu i relacjonowała jak chojnowianie podchodzą do niej na ulicy i mówią, że jest „aniołem”, ma dobre serce, a dzieci płakały, że ratuje im życie i zdrowie. Kiedy jedna z osób zaangażowanych w pomoc zorientowała się, że prowadzone konto jest fikcyjne i kobieta działa pod przykrywką pomocy, zgłosiła się na Komendę Miejską Policji w Legnicy - czytamy w policyjnym komunikacie.

Kobieta była już wcześniej zatrzymywana za oszustwa. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Legnicy zastosował wobec mieszkanki gminy Złotoryja środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Kobieta przyznała się do zarzucanych czynów. - Sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wykluczone, że 27-latka działała na terenie innych ościennych powiatów - informuje policja.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.