Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Policjanci zatrzymali oszustkę wykorzystującą ludzi o dobrych sercach

Autor admin
Data utworzenia: 09 wrzesień 2023, 23:20 Wszystkich komentarzy: 3


Policjanci zatrzymali oszustkę wykorzystującą ludzi o dobrych sercach

Policjanci zatrzymali mieszkankę powiatu złotoryjskiego, która założyła kilka fikcyjnych zbiórek rzeczowych i pieniężnych dla samotnych, chorych na nowotwór matek z dzieci. Okazało się, że 27-latka wykorzystywała w ten sposób ludzi o dobrych sercach, którzy przekazywali jej m.in. pieniądze, jedzenie, ubrania, środki czystości, bo myśleli, że pomagają osobom potrzebującym.

- Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ustalili, że 27-letnia mieszkanka powiatu złotoryjskiego zakładała fałszywe zbiórki pieniędzy na cele charytatywne. Historia „anioła”, bo tak ją nazywały osoby, które uwierzyły w jej dobre serce i pomoc drugiemu człowiekowi, zaczęła się od założenia fikcyjnego konta na portalu społecznościowym i dołączenia do grupy zamkniętej „Żeńska strefa Chojnów i okolice”. Kobieta podawała się za pielęgniarkę, która udziela bezpłatne konsultacje dla mieszkańców miasta i gminy Chojnów - relacjonuje kom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji - 27-latka wrzucała co jakiś czas posty, w których deklarowała opiekę nad dzieckiem, wyprowadzenie psa na spacer, pomoc przy opiece nad obłożnie chorymi, a także pomoc w znalezieniu pracy itp. Kobieta zapewniała w postach, że nie robi tego, by być osobą znaną i lubianą ani dla pieniędzy. Robi to, żeby pokazać światu, że istnieją tacy ludzie jak ona, pomagają innym i dają wiarę na lepsze jutro. Następnie 27-latka założyła kilka zbiórek rzeczowych i pieniężnych podając 4 różne legendy. W każdej z tej historii osobą potrzebującą była chora na nowotwór samotna matka z dziećmi.

Na apel odpowiedziało kilka osób chcących wspierać dobroczynną działalność rzekomej pielęgniarki przekazując jedzenie, ubrania, zabawki, pampersy, środki czystości, pieniądze, bony podarunkowe czy perfumy. - Kiedy kobiety umawiały się na przekazanie tych rzeczy najczęściej „pielęgniarka” pisała, że nie może osobiście odebrać podarunków i przyśle kolegę bądź koleżankę. Aby się uwiarygodnić kobieta informowała, że udziela wywiadu w radiu i relacjonowała jak chojnowianie podchodzą do niej na ulicy i mówią, że jest „aniołem”, ma dobre serce, a dzieci płakały, że ratuje im życie i zdrowie. Kiedy jedna z osób zaangażowanych w pomoc zorientowała się, że prowadzone konto jest fikcyjne i kobieta działa pod przykrywką pomocy, zgłosiła się na Komendę Miejską Policji w Legnicy - czytamy w policyjnym komunikacie.

Kobieta była już wcześniej zatrzymywana za oszustwa. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Legnicy zastosował wobec mieszkanki gminy Złotoryja środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Kobieta przyznała się do zarzucanych czynów. - Sprawa ma charakter rozwojowy. Nie wykluczone, że 27-latka działała na terenie innych ościennych powiatów - informuje policja.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Please try Google before asking about Great Product Guide b187733
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Best Product Tips d038a87
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Excellent Product Site 038a83_
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.