Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Jak i gdzie kupić kryptowaluty w Polsce już dziś?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 27 lipiec 2023, 22:17


Jak i gdzie kupić kryptowaluty w Polsce już dziś?

Inwestorzy, którzy mieszkają w Polsce, mogą kupić kryptowaluty i inne aktywa finansowe. Jak to zrobić?

Inwestorzy, którzy mieszkają w Polsce, mogą kupić kryptowaluty i inne aktywa finansowe. Jak to zrobić? Wystarczy zarejestrować się na zaufanej giełdzie i dokonać pierwszej transakcji.

Czy wiesz, jakich zasad warto przestrzegać podczas tradingu? Czy handel kryptowalutami w Polsce to dobry pomysł?

Przygotowaliśmy listę rad, które mogą pomóc podczas inwestowania. Warto je poznać!

Zrozumienie procesów handlu kryptowalutami

Podstawowe pytanie, na które szukamy odpowiedzi w tym artykule, brzmi: jak kupić kryptowaluty? Handlowcy powinni poszukać platformy, która umożliwia wpłaty i wypłaty w złotówkach lub innych walutach fiat. Proces transakcji powinien być prosty i bezpieczny.

Powszechne przyjęcie kryptowalut do codziennych zakupów jest wciąż w toku, więc możliwość wypłaty środków w lokalnej walucie będzie kluczem do wykorzystania wszelkich osiągniętych zysków.

Dywersyfikacja portfela

Na rynku kryptowalut panuje silna tendencja do stawiania wszystkiego na jeden token. To nie jest dobry pomysł.

Od czasu do czasu zdarzają się historie o tokenach za grosze, gwałtownie rosnących do setek złotych. Jednak zdecydowana większość projektów oferuje skromniejsze zyski, a nawet straty.

Najbezpieczniejszym podejściem na ryzykownym rynku kryptowalut jest dywersyfikacja portfela w celu uwzględnienia najlepszych projektów w popularnych sektorach, takich jak DeFi, NFT czy gry.

Dzięki zdywersyfikowanemu portfelowi, inwestorzy zwiększają swoje szanse na zyski, zarówno w perspektywie krótkoterminowej jak i długoterminowej.

Przeprowadź własne badania

Przed rozpoczęciem inwestycji, handlowcy powinni poświęcić sporo czasu na dokładne przyjrzenie się projektom.

Kryptowaluty są z natury ryzykowne, a cena 95% tokenów, które istnieją obecnie, spadnie do zera w ciągu następnej dekady. Warto o tym pamiętać.

Sprawdź mapę drogową

Jedną z zalet technologii open-source jest możliwość sprawdzenia przez przeciętną osobę najnowszej aktywności deweloperów. Dzięki temu, inwestorzy mogą zapoznać się z postępem projektu.

Każdy projekt powinien udostępnić na oficjalnej stronie internetowej, mapę drogową. Handlowcy znajdą w niej wyznaczone cele i plany twórców.

Wpływ emocji na decyzje inwestycyjne

Pomimo najlepszych intencji, większość inwestycji w kryptowaluty jest napędzana emocjami. To może prowadzić do rozpoczęcia lub zamknięcia transakcji w złym momencie, a to z kolei przyniesie straty.

Kiedy nowy (i wypromowany) token pojawia się na rynku, niczego niepodejrzewających inwestorzy nie mogą oprzeć się strachowi przed przegapieniem (FOMO).

Warto poczekać na przebicie szczytu i konsolidację cen, jeśli jest to token, który absolutnie musisz mieć.

Jeśli jest to projekt, który po prostu chcesz utrzymać przez długi czas, nie pozwól, aby strach, niepewność lub wątpliwości (FUD) odwiodły cię od twojego postanowienia.

Nie inwestuj więcej niż możesz stracić

Jak wspomnieliśmy wcześniej, kryptowaluty są z natury ryzykowne, a większość tokenów ostatecznie spadnie do zera. Mając to na uwadze, nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz stracić.

Fundusze, które są wykorzystywane na rynku kryptowalut, powinny pochodzić z tego, co pozostało po pokryciu wszystkich wydatków i odłożeniu niewielkiej dodatkowej kwoty na wypadek sytuacji awaryjnych. Nie ma gwarancji, że wartość tokena utrzyma się w dłuższej perspektywie, a nawet jeśli tak się stanie, odzyskanie utraconych środków może zająć lata.

Perspektywa długoterminowa

Wiele osób angażuje się w kryptowaluty z myślą o szybkim wzbogaceniu się. Niestety, większość z nich równie szybko splajtuje, ponieważ droga jest pełna oszustw i pułapek mających na celu wyłudzenie od zdesperowanych ludzi ich niewielkiego majątku.

Bitcoin potrzebował dekady, aby osiągnąć 50 000 USD, a droga nie była ani prosta, ani gwarantowana. To samo będzie dotyczyło każdego tokena, któremu uda się przetrwać przez długi czas.

Znajdź projekty z rzeczywistym przypadkiem użycia, wspierającą społecznością i oddanym zespołem programistów, aby powoli gromadzić je w czasie. Pamiętaj o wcześniej wspomnianych zasadach i nadrzędnych cyklach rynkowych.

Zwróć uwagę, że mały zespół niekoniecznie musi oznaczać coś złego. Powinieneś szukać długoterminowego potencjału. Kryptowaluty i globalne przyjęcie technologii blockchain są wciąż w powijakach, a dekady wzrostu dopiero przed nami.

Pamiętaj więc, aby się zrelaksować, zmniejszyć FOMO i przyjąć bardziej wyważone podejście do inwestowania na rynku kryptowalut. Dzięki temu zapewnisz sobie najlepszą szansę na długoterminowy sukces.

Podsumowanie

Inwestorzy mogą handlować na giełdach kryptowalutowych w Polsce. Powinni także pamiętać o kwestiach podatkowych i bezpieczeństwie.

Rynek kryptowalut jest bardzo zmienny, a każda transakcja może zakończyć się utratą zainwestowanych środków. Przed rozpoczęciem tradingu, powinieneś samodzielnie przeprowadzić badania rynku.