Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wielkie sprzątanie w Rokitkach. Zebrano 15 m³ śmieci

Autor admin
Data utworzenia: 06 listopad 2022, 15:29 Wszystkich komentarzy: 3


Wielkie sprzątanie w Rokitkach. Zebrano 15 m³ śmieci

10 ha lasu udało się wysprzątać podczas sobotniej akcji zorganizowanej przez Fundację nieZwykli Bohaterowie w Rokitkach. Zobacz zdjęcia.

- Fundacja nieZwykli Bohaterowie z dużym wsparciem Nadleśnictwa Złotoryja, Leśnictwa Michałów oraz mieszkańców posprzątali 10 ha Lasu i wynieśli 15m³ śmieci - zaznacza Przemysław Stelmasiak, Generalny Koordynator z Fundacji nieZwykli Bohaterowie - Nie chcieli narzekać, nie chcieli czekać, wzięli w pełni odpowiedzialność za to co nas otacza a przy tym świetnie się bawili.

O planach dotyczących akcji informowaliśmy w październiku. Organizatorzy zapewnili worki, rękawiczki, odbiór śmieci oraz miłą atmosferę. Ponadto uczestnicy akcji mogli zaliczyć wolontariat w ramach akcji społecznej.

Fundacja nieZwykli Bohaterowie to zrzeszenie osób, które z miłą chęcią i uśmiechem na twarzy sprzątają lasy w całej Polsce. - Las jest miejscem dla nas wszystkich! Daje nam spokój, ciszę, energię, harmonię... Tylko społeczeństwo przestało to dostrzegać! Niebawem powstaną totalne wysypiska, gdzie zamiast grzybiarze grzybów, będą zbierać kapsle od butelek.

Niestety, Rokitki od wielu lat noszą haniebny tytuł najbardziej zaśmieconej wioski w gminie Chojnów, co jest jednym z negatywnych skutków turystyki. Tego typu akcje naświetlają problem i są dobrym przykładem. 

fot. materiały prasoweKomentarze

Pół gminy to wielki śmietnik; opony, plastiki, odpady remontowe leżą po rowach i lasach.
zgłoś komentarz
Każdy może zostać niezwykłym bohaterem i pozbierać trochę odpadów z lasów. Do moderacji prośba o nagłaśniania takich akcji:) Więcej chetnych się znajdzie.
zgłoś komentarz
Faktycznie umknęło mi, że jednak była informacja o akcji. Mój błąd:)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.