Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Zwycięzca festiwalu w Uzbekistanie zaśpiewa w Chojnowie!

Autor Ks. Jarosław Górecki
Data utworzenia: 10 sierpień 2012, 10:44 Wszystkich komentarzy: 1


Zwycięzca festiwalu w Uzbekistanie zaśpiewa w Chojnowie!

Stosunkowo niedawno do Chojnowa przyjechał młody artysta z Uzbekistanu – Soburjon Saburov (Saburdżan) wraz ze swoją nauczycielką śpiewu Manzurą Khikmatovą. Muzyk wraz ze swoją nauczycielką zaśpiewa dla chojnowian podczas festynu 15 sierpnia, który odbędzie się prawdopodobnie na osiedlu.

Saburdżan jest piętnastoletnim chłopcem, który zwyciężył w festiwalu dla młodych artystów Yangi avlod organizowanym przez córkę prezydenta Uzbekistanu. Młodzieniec wystartował w eliminacjach w Urgenchu z polską piosenką „Kolorowe Jarmarki”, której nauczył się od ks. Andrzeja Józefów przebywającego obecnie na misji.


Następnie w Taszkiencie zwyciężył w finale, gdzie całą piosenkę zaśpiewał po Polsku. Poniżej prezentujemy mix śpiewającej młodzieży na gali, Saburdżan ubrany jest w białą marynarkę:

Już jutro przebywający w Chojnowie Saburdżan zaśpiewa na rozpoczęcie IV Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej. Warto nadmienić, że na festiwalu wystąpi również chojnowianka Jadwiga Macewicz. Młody artysta został ugoszczony w naszym mieście przez księży. Saburdżan wraz z panią Manzurą nocują na plebani przy Dużym Kościele. Goście są bardzo zadowoleni z pobytu w naszym kraju. Polska zieleń i krajobrazy przypadły im do gustu.

Pani Manzura w miniona środę podczas wieczornej mszy świętej zaśpiewała dla chojnowian „Ave Maria”. Śpiewaczka była niezwykle zadowolona z tego faktu, choć samo wejście na wysokość organów dużego kościoła sprawiło jej nieco trudności.
Komentarze

wypisz wymaluj milioner z ulicy.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.