Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Spotkanie samorządowców z Wojewodą Dolnośląskim

Autor admin
Data utworzenia: 24 czerwiec 2022, 16:54 Wszystkich komentarzy: 0


Spotkanie samorządowców z Wojewodą Dolnośląskim

W legnickim starostwie odbyło się spotkanie lokalnych samorządowców z Wojewodą Dolnośląskim. Głównymi tematami rozmów były sytuacja uchodźców z Ukrainy oraz realizacja inwestycji ze wsparciem funduszy z Polskiego Ładu i innych programów rządowych.

- Na spotkaniu, omówiono sprawy związane z realizacją przez Samorządy Terytorialne zadań związanych z przebywaniem uchodźców z Ukrainy na terenie powiatu legnickiego i miasta Legnicy. Wojewoda zaprezentował najnowsza dane statystyczne dotyczące ilość i kierunków migracji wewnętrznej. Przedstawił, także propozycje działań aktywizacji zawodowej i społecznej uchodźców - informuje legnickie starostwo - Kolejnym tematem spotkania, ważnym dla rozwoju samorządów, była kwestia zaawansowania realizacji zadań finansowanych między innymi z I edycji rządowego programu Polski Ład i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dla przedstawicieli samorządów spotkanie było okazją do przekazania Wojewodzie uwag i sugestii, które mogą w przyszłości jeszcze bardziej ułatwić prowadzenie przez Jednostki Samorządu Terytorialnego inwestycji finansowanych przez rząd.

fot. Starostwo PowiatoweKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.