Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Chojnowska Noc Muzeów [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 27 maj 2022, 23:34 Wszystkich komentarzy: 2


Chojnowska Noc Muzeów [ZDJĘCIA]

Muzeum Regionalne po raz kolejny zaprosiło na chojnowską Noc Muzeów. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

Noc Muzeów to w Chojnowie wydarzenie cykliczne, organizowane - z pandemiczną przerwą - od 2012 roku. Jest to doskonała okazja, by przypomnieć sobie o lokalnym muzeum, zagościć ponownie we wnętrzu zamku Piastów legnicko-brzeskich, zainteresować się naszą historią jak i miło spędzić czas.

Oficjalne otwarcie wydarzenia nastąpiło o godzinie 18:00. Organizatorzy zaprosili mieszkańców Chojnowa do zwiedzania wystaw stałych i czasowych oraz udostępnili punkt widokowy na Baszcie Tkaczy. Na uczestników Nocy Muzeów czekały m.in. występy grupy rekonstrukcyjnej, pokazy dawnego rzemiosła, prezentacja słuchowiska "Wichrowa noc w Muzeów", konkurs-krzyżówka z nagrodami czy też grochówka.

Nocy Muzeów towarzyszyły koncert Michała Zygmunta - muzyka, kompozytora oraz łowcy dźwięków. Artysta w swojej twórczości łączy awangardę z klasyką, dźwięki natury z brzmieniem instrumentalnym. Jest autorem jedenastu albumów, które nagrał zarówno solo, jak i we współpracy ze znakomitymi muzykami.

O godzinie 21:00 w przyzamkowym lapidarium rozpoczął się koncert doskonale znanego mieszkańcom Chojnowa chóru Skoranta.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

 


Komentarze

Dyrektorzy muzeum się zmieniają a repertuar nie, grochówka, raz w roku otwarty wstęp na basztę, chór który sam się parodiuje i burmistrz leczący kompleksy wiejskiego pochodzenia, przebierający się za szlachcica. Dramat.
zgłoś komentarz
tak,tak,taka jest prawda,ten ,,szlachcic,,burmistrz,jest,,mocny,,panie burmistrzu -szlachcicu,a gdzie jest szlachcianka?przecież równo uprawnienie ,musi być
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.