Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Starostwo Powiatowe: Przysięga żołnierzy 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Autor Starostwo Powiatowe
Data utworzenia: 23 maj 2022, 20:00 Wszystkich komentarzy: 2


Starostwo Powiatowe: Przysięga żołnierzy 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej

22 maja odbyła się przysięga ponad 100 żołnierzy, którzy zasilili szeregi 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Udział w uroczystości wzięli Parlamentarzyści, Samorządowy oraz licznie zaproszeni goście. Nasz powiat reprezentowali Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Wicestarosta Legnicki Janina Mazur.

Podczas uroczystości Starosta Legnicki Adam Babuśka odznaczony został honorowym odznaczeniem DBOT, które jest uznaniem wsparcia i wkładu, jakiego Starosta udziela Terytorialsom.

Przysięgę na sztandar złożyła nasza koleżanka z Wydziału Dróg i Mostów - Dorota Książek. Ta odpowiedzialna postawa i decyzja Doroty to dla naszego Starostwa radość i duma. Służba lokalnej społeczności, pomoc w każdej sytuacji kryzysowej, zarówno podczas wojny, jak i w czasie pokoju, a przede wszystkim bycie blisko potrzebujących pomocy - ochrona życia, zdrowia i mienia tutejszej ludności to zadania i wyzwania, które stoją przed szeregową Dorota Książek. W 16. DBOT służy ponad 100 mieszkańców Legnicy i powiatu legnickiego.

Doroto! Życzymy Ci, by ta droga była niezwykła i ciekawa, a nadrzędne wartości takie jak honor i duma były inspiracją do tworzenia codziennej rzeczywistości oraz kształtowania serca i umysłu. Niech słowa wojskowej przysięgi: „Za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej, ani życia nie szczędzić…” będą kierunkowskazem w nowym etapie życia.

Starostwo Powiatowe w Legnicy

fot. lca.pl;StarostwoPowiatowewLegnicyKomentarze

A te pistolety to na te żółte kulki z targowiska???
zgłoś komentarz
,,a388,,to na czerwone,zrozumiałeś rusku?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.