Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wzmożone kontrole prędkości. Pomiary statyczne i dynamiczne

Autor admin
Data utworzenia: 27 kwiecień 2022, 10:45 Wszystkich komentarzy: 1


Wzmożone kontrole prędkości. Pomiary statyczne i dynamiczne

Trwają ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci będą reagować również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

- Kierujący powinni się spodziewać zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych - czytamy w policyjnym komunikacie udostępnionym przez lokalną drogówkę - W działania zaangażowane są między innymi policyjne zespoły pn. „Speed”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie szczególnie niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym.

Kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Policja apeluje o rozsądek. Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu na drodze.

fot. BRD KGP


Komentarze

Yhym... widać na DK94 pomiędzy Chojnowem a Okmianami :D jak skuteczna jest ta wasza akcja
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.