Query error chojnow.pl - Znaczące postępy na budowie linii kolejowej między Chojnowem i Rokitkami [ZDJĘCIA]
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Znaczące postępy na budowie linii kolejowej między Chojnowem i Rokitkami [ZDJĘCIA]

Autor admin
Data utworzenia: 14 kwiecień 2022, 12:16 Wszystkich komentarzy: 2


Znaczące postępy na budowie linii kolejowej między Chojnowem i Rokitkami [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy ziemi chojnowskiej obserwują postępy na budowie linii kolejowej między Chojnowem i Rokitkami. Na nowych torach pojawił się pierwszy pociąg. Zobacz zdjęcia.

Odcinek Chojnów-Rokitki ma niecałe osiem kilometrów; jest to fragment linii kolejowej nr 316, łączącej kiedyś Złotoryję z Rokitkami. Przejęty przez województwo odcinek otwarty został 1 grudnia 1906 roku. Pociągi poruszały się tutaj do 2005 roku, kiedy to zdecydowano o wstrzymaniu ruchu towarowego. Pod koniec 2019 roku Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przejął od Polskich Kolei Państwowych sześć nieużywanych od lat odcinków kolejowych; wśród nich znalazł się fragment linii kolejowej 316. Wkrótce ogłoszono remont linii kolejowej oraz budowę przystanku Biała Złotoryjska - samorząd wojewódzki na ten cel zamierza przeznaczył 15 milionów złotych.

Pierwsze prace porządkowe rozpoczęły się we wrześniu. Dziś po nowo ułożonych torach porusza się pierwszy pociąg. - To co jeszcze niedawno było naszymi planami staje się faktem - zaznacza Grzegorz Gapski, Członek Zarządu Powiatu Legnickiego - Codziennie widzimy jak postępują prace i jak odtwarzana jest linia Chojnów-Rokitki. Ta największa od lat inwestycja w Chojnowie to ogromny potencjał rozwoju dla naszego regionu. Dzięki tej inwestycji Chojnów zyska około 8 pociągów dziennie do i z Wrocławia i Legnicy. Będziemy mieć bezpośrednie połączenie z województwem lubuskim w tym z Żarami i Żaganiem a na tym nie koniec - dodaje.

Ze względu na prowadzone prace w sąsiedztwie ulicy Kraszewskiego, droga wojewódzka nr 328 przy wyjeździe z Chojnowa jest aktualnie nieprzejezdna. Objazd poprowadzono przez Białą.

Inwestycja jest prowadzona przez firmę Dolkom Wrocław, która na realizację zadania ma 7 miesięcy.

Realizowane obecnie zadania to jednak nie wszystko - aby uruchomić połączenia, konieczne będzie zbudowanie systemu sterowania ruchem kolejowym oraz wpięcie odbudowywanej linii w sieć PKP PLK. Planowane oddanie linii to grudzień 2022 roku.Komentarze

Przy tych cenach paliwa fajnie że kolej się rozwija
zgłoś komentarz
PROSZĘ kierowcy uważajcie, trasa Chojnów-Dino jest przejazdem niezabezpieczonym, jest tylko znak ograniczenia (stary) a dzisiaj przejeżdżał tabor kolejowy ok.godz. 14:40 . Niech ktoś tym się zajmie ŚMIERĆ NA TORACH UL KRASZEWSKIEGO W CHOJNOWIE...nie chcę takich nagłówków czytać w Gazecie Chojnowskiej
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.