Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Dodatek osłonowy. Do 31 stycznia można składać wnioski

Autor admin
Data utworzenia: 10 styczeń 2022, 15:58 Wszystkich komentarzy: 0


Dodatek osłonowy. Do 31 stycznia można składać wnioski

Lokalne urzędy informują o terminie składania wniosków o dodatek osłonowy. Jego celem jest zniwelowanie rosnących cen energii, gazu i żywności.

Dodatek osłonowy ma stanowić kluczowy element rządowej "Tarczy Antyinflacyjnej". Wsparcie obejmie blisko 7 mln gospodarstw domowych, co stanowi prawie połowę wszystkich gospodarstw w naszym kraju.

- Zgodnie z zaproponowanymi przepisami będzie on przysługiwał gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym - informuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Aby otrzymać wypłatę dodatku, należy złożyć wniosek do 31 stycznia. Wypłata zostanie przekazana w dwóch równych ratach. Wnioski można składać elektronicznie z wykorzystaniem platformy ePUAP lub w formie papierowej.

Zobacz więcej: Dodatek osłonowy. Zobacz gdzie złożyć wniosek w Chojnowie i gminie Chojnów

Dodatek osłonowy ma charakter świadczenia socjalnego, dlatego nie będzie on objęty podatkiem dochodowym, ani nie będzie podlegał egzekucji. Podane kwoty dodatku to kwoty, które są wypłacane bezpośrednio beneficjentowi.

- Jednoosobowe gospodarstwo domowe otrzyma 400/500 zł* przy założeniu że jej dochód nie przekroczy 2100 złotych,

- Gospodarstwo 2-3 osobowe otrzyma 600/750 zł* przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę,

- Gospodarstwo 4-5 osobowe otrzyma 850 zł/1062,50 zł* przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę,

- Gospodarstwo 6 i więcej osobowe otrzyma 1150 zł/ 1437,50 zł* przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.